בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היהודים באים לארץ

בועז גרינווד על המחאה סביב תכנית 'היהודים באים' בכאן 11'. "ההפגנה הזו איננה רק על גדולי ישראל. זו הפגנה בעד זכותנו על הארץ"

  • בועז גרינווד
  • כ"ז אב תש"פ - 08:54 17/08/2020
גודל: א א א
בועז גרינווד
בועז גרינווד ר"מ בישיבה התיכונית מודיעין, מתגורר בנריה

לפני מספר שנים, כאשר לימדתי בישיבה תיכונית מסויימת, הוזמן לישיבה רב מפורסם שהקים מיזם אינטרנטי ללימוד תנ"ך ואשר הציג את דמויות התנ"ך באור לא מחמיא (בלשון המעטה). הרב הרצה את שיטתו, ובשלב מסוים לא יכולתי להתאפק ושאלתי את אותו רב- "אני מבין שלשיטתך אין בעיה להציג את דמויות התנ"ך בתורה נלעגת ומבזה, אבל, מחר אנחנו מצפים מחיילי צה"ל למסור על נפשם על ארץ אבותינו- אברהם יצחק ויעקב, דוד ושלמה, הרמב"ם והרמב"ן. אם זה האופן שבו אתה מסתכל על גדולי האומה שלנו, איך אתה מצפה שלחיילי צה"ל יהיה את המוטיבציה לשמור על הארץ שלהם?"

יש סוגיות שהקשר בינם לבין יישוב ארץ ישראל הוא קשר עקיף. לעומת זאת, כבוד אבותינו, אבות האומה, קשור באופן ישיר למאבק על זכותנו על הארץ. הסיבה לכך היא שהסיבה שאנחנו מוסרים את הנפש על ארץ ישראל היא מכיוון שזו הארץ שניתנה לאבותינו אברהם יצחק ויעקב, ומכוחם אנו נוחלים את הארץ. הדברים מפורשים ברש"H המפורסם על התורה, שהסיבה שהתורה האריכה לספר את סיפורי האבות הוא כדי שאומות העולם לא יטענו שאנו גוזלים את הארץ.

כלפי מה הדברים אמורים?

כבר כמה שנים שבערוץ "כאן 11" (הממומן מכספי ציבור) משודרת התוכנית "היהודים באים" אשר כל עניינה הוא לבזות את גדולי ישראל באופן  הכי מחפיר שיכול להיות. הדברים הללו ידועים ונידונים ארוכות בשבועות האחרונים, ובאמת שאין צורך להביא דוגמאות לדבר זה, וודאי באתר אשר מקפיד על נורמות של הלכה וצניעות. לאחר תקופה ארוכה בה לא הייתה התייחסות לתכנים הנוראיים הללו, התגבשה קריאה מכל רחבי הקשת הדתית שקוראת לשים סוף לביזיון שממומן על ידינו. סוף ללעג על גדולי האומה, וסוף לזלזלו שמפגינים בכל הקדוש והיקר לנו. והיום (יום ב') מתקיימת הפגנה מול משרדי התאגיד "כאן" בדרישה להוריד את התוכנית מהמסך.

ההפגנה הזו איננה רק על גדולי ישראל. זו הפגנה בעד זכותנו על הארץ. זו הפגנה שמזכירה לנו שאנו עם שמגיע מהיסטוריה ארוכת שנים, ושזו הלגיטימציה היחידה שלנו על ארץ ישראל. כל מי שארץ ישראל חשובה לו חייב להגיע היום להפגנה, כדי להראות שעם ישראל לא מתחיל מתרבות הניאוף והבידור, אלא מאברהם, יצחק ויעקב.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד