בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקול-קול מוניציפלי, אך הידיים...

אומרים שאנחנו הישראלים חכמים, הבה נצביע חכם בבחירות המוניציפליות. ימין כן. נייטרלי לא. לא נבנה באצבעותינו, את הנתיב לקרן לישראל חדשה

  • סוזי דים
  • כ"א חשון תשע"ט - 08:00 30/10/2018
גודל: א א א
סוזי דים
סוזי דים סוזי דים היא דוברת מטות הערים למען ארץ ישראל

בכל עיר יש רשימות ומועמדים  “נייטרליים”. תשאלו אותם האם הם בעד או נגד מדינה פלשתינית והם מחייכים ואומרים “זה לא רלבנטי...אני רק רוצה לעשות טוב לעיר!” 

נשמע נהדר! אבל הנה העובדות:
 
מר”צ והקרן לישראל חדשה עובדים על הבחירות “המוניציפליות” יותר משנה.

למשל, ביום 9.5.17, הפיץ מרצ במייל:  “ספר הבוחרים (כלומר: מספר המתפקדים למפלגת מרצ) ימנה כ-18,000 איש ואישה - שיא חסר תקדים ... המשקף את ... העלייה במעמד הציבורי של מרצ.

מספר המתפקדים הרב נובע גם מהפעילות הברוכה של נציגי (מרצ) בשלטון המקומי.

בשנה הבאה תתקיימנה הבחירות המוניציפליות....בעזרתכם, גם בבחירות המקומיות  - תגדיל מרצ את כוחה!” בדומה, הקרן לישראל חדשה “פועלת באופן מאורגן, שיטתי ורחב היקף כדי להשפיע על תוצאות הבחירות המוניציפליות” – כפי שחשף גוף בשם “הפורום הציבורי”, חפשו באינטרנט. אבל מה זה אומר לגביי, מה זה קשור לכוונה שלי להצביע למועמדת או מועמד מוניציפלי “נייטרלי” ו”לא פוליטי”?

מספיק “לא להצביע עבור מועמדי הקרן לישראל חדשה” – כפי שמציע הפורום הציבורי. האמנם??
 
השלטון המוניציפלי מספק לשמאל נתיב: מרצ והקרן לישראל חדשה  יודעים, שכרבע מחברי הכנסת (27 מתוך 120)  הגיעו לכנסת, אחרי שכיהנו בעבר בשלטון המקומי. 12 ראשי ערים, 15 חברי מועצת עיר וכדומה.

לכן, במסמך האסטרטגי הראשי שלה, מסבירה הקרן לישראל חדשה:  “מנהיגים פוליטיים ליברליים מתאמצים להשפיע על השיח הלאומי.... כח הימין...עלה....יכולתם של הכוחות הפרוגרסיביים לקדם את האג’נדה שלנו בצורה אפקטיבית תלויה ביכולתנו ... להרחיב את הסקטור שלנו....איך נגייס פעילים לקמפיינים פרוגרסיביים? איך נבנה גשרים לקהלים חדשים?...איך נשנה את המדיניות, מפתרונות צבאיים לפתרונות מדיניים?...  השלטון המוניציפלי מספק לנו נתיב”.
 
מועמדים שאינם שמאל מוצהר, אך נוחים לשמאל: עם זאת, נראה כי הטקטיקה של הקרן, היא לתמוך במועמדים בהיחבא – לא בפומבי. הקרן אומרת לאמרגניה (באנגלית, כדי שלא נשמע): “אל תוותרו על הערכים שלנו --- אבל הצניעו אותם”. הקרן נכחה לדעת, שהמסרים שלה “קשורים באופן הדוק לאליטה האשכנזית” (כלשונה!) ולכן עליה  להסתתר מאחורי מועמדים תמימים למראה.  איך אומרת הקרן לישראל חדשה (באנגלית, כשאנחנו לא שומעים)? “מה שעליך לעשות ... הוא:... אל תוותרו על הערכים --- אבל הצניעו אותם”.

במילים אחרות -  המשיכו במרץ ליצור ישראל חדשה – אך בהחבא. הסתירו את האג’נדה האמיתית של הקרן לישראל החדשה. 
 
הקרן לישראל חדשה מסוכנת לנו, תושבי מדינת ישראל. הקרן תומכת ב”שוברים שתיקה”, ורק לאחרונה, הקרן העניקה מימון ל”בצלם”. 

כזכור, “בצלם” היא זו שהלכה לא מזמן  לאו”ם כדי לומר ש“הגיע הזמן למעשים נגד ישראל”.

לכן, בבחירות, תושבים בעלי מודעות לאומית לא אמורים להצביע עבוד מועמד מוניציפלי “נייטרלי”.

זה לא מספיק טוב ולא מספיק בטוח. חשוב להצביע בבחירות המוניציפליות , למועמד ימני או רשימה ימנית.  

במילים אחרות: בכל הכבוד, עדיף לא להצביע  למועמד המקומי החמוד שאתם אוהבים שמחלק קצת כסף לזה או לזה. קודם כל, המועמד הזה, שאינו מתנגד למדינה פלשתינית, לא ייאבק בקרן לישראל חדשה.

אבל חמור יותר, יכול להיות שהוא מקושר לקרן לישראל חדשה כעת --  במודע או שלא במודע – או יהיה בעתיד. במיוחד אמור הדבר אם המועמד הוא מועמדת. למשל, עמותת כ”ן התמימה למראה, מעודדת כבר היום “כח נשי” בבחירות המוניציפליות. נפלא! אבל היי, מוזר שהיא מקבלת תרומות מ”קרן אברהם”. הרי ”קרן אברהם”  מעידה על עצמה שהיא “ארגון יהודי-ערבי ל...שוויון בין יהודים וערבים אזרחי ישראל ... לצד מדינה פלסטינית”.  כלומר: טיפוח מטפחים מועמדות (נשים) מוניציפליות, נוחות לשמאל, במסווה של קידום האשה, ממש מתחת לאף שלנו. ומה שאפשר לעשות עם נשים, אפשר לעשות גם עם מועמדים גברים. 
 
“השלטון המוניציפלי מספק נתיב” לקרן לישראל חדשה. הבה נסיק את המסקנות... הסבירו את העניין למי שלא הבחין בכך ובקשו מהם להצביע בעיר שלכם, ביום הבחירות המוניציפליות,  אך ורק למועמד/רשימה מהימין.

לא למועמד “נייטרלי”. בכל עיר יש רשימות שמזוהות עם מפלגות שמתנגדות למדינה פלשתינית – ו.או מועמדים שמתבטאים בפומבי וידועים בהתנגדותם למדינה פלשתינית, לגירוש גוש קטיף ועוד.

להם כדאי להצביע כי הם לא יהוו “נתיב” לקרן לישראל החדשה שהיא עשירה מאד, וזקוקה רק למועמדים שישאו את הדגל שלה, במידה רבה, בינונית או מעטה, כדי לדהור קדימה. רשימות מקומיות כביכול “נייטרליות” בנושא מדינה פלשתינית, וכן רשימות כלאיים (חצי מן המועמדים ממפלגה ימנית וחצי ממפלגה לא-ימנית), אלה בדיוק ה”נתיב” שהקרן לישראל חדשה כל כך מחפשת.
 
אומרים שאנחנו הישראלים חכמים, הבה נצביע חכם בבחירות המוניציפליות. ימין כן. נייטרלי לא. לא נבנה באצבעותינו, את הנתיב לקרן לישראל חדשה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון