בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יום הבוחר במקום הבחירה

כל מה שצריך כדי להפוך את הבחירות מעוד יום עצוב לדמקורטיה בישראל ליום חג במעלה הגאולה, זה עשרת אלפים אנשים שיעלו להר הבית ביום הבחירות. המנהיג שייענה לאתגר ירוויח גם אלקטוראלית.

  • נפתלי אורבך
  • י"ח שבט תשפ"א - 08:43 31/01/2021
גודל: א א א
נפתלי אורבך
נפתלי אורבך תושב כרם רעים

בי' בניסן תשפ"א 23 במרץ 2021 יתקיימו כידוע בחירות לכנסת. סיבוב מספר 4 עם סיכוי לא מבוטל לכך שזה לא יהיה הסיבוב האחרון. הבחירה הנצבת בפני הבוחר בקלפי מדכאת למדי, עוד מאותו דבר או יותר גרוע  –  "רק ביבי"  ו"רק לא ביבי" בהתאמה. וכמובן האיום בבחירות חמישיות שהולך ומסתמן כאיום ממשי על חוסנה של מדינת ישראל.

אולם הבחירה שלנו לא מתחילה ולא נגמרת בקלפי ובפתקים הנמצאים בו. הראשית והתכלית של הבחירה נעוצה בברית, והמקום לחידוש הברית בירורה והעצמתה הוא המקום אשר בחר ה'. הבחירות שמסמנות את הרעיון היהודי והדמוקרטי כי האחריות לגורל האומה עומד לפתחו של כל אחד ואחת מאיתנו, הן הזדמנות לקום ולעלות לציון ולדרוש בעד כל הקדוש והיקר לנו. ההקשר של הבחירות מעמיד גם את דרישת ה' ומקדשו בהקשרה הנכון, כדרישה ארצית פוליטית ומשפטית השוזרת יחדיו גם את החכמה, הקדושה, והעולמות העליונים, ולא כדרשה בעלמא העומדת בשמי שמי קדם ומנותקת מהמציאות הריאלית.

עלייה של עשרת אלפים איש ביום הבחירות להר הבית, תהפוך בעז"ה את נושא הבחירות, תוציא אותנו מהמדמנה של שנאת חינם לאור של שאלות החיים. האם ה' הוא האלוקים? האם אנו רוצים בברית עימו? ומה המשמעות של זה? המחלוקות לשם שמים בנושאים אלו אינה פשוטה אך סופה להתקיים ולקיים את נושאיה. לעומת זאת ההתבוססות במי האפסים של המחלוקות האישיות וברפש שלהם, חמימה ונעימה לעצלותנו, אך סופה שקיעה וקריסה.

בשנים האחרונות רבו ב"ה דורשי המקדש הפוקדים את הר בית ה', וכפעם בפעם מארגנים ארגוני המקדש ימי עלייה מרוכזים שעולים בהם מאות ואלפים. תקופת הבחירות היא הזדמנות מעולה  להחליף קידומת מאלפים לרבבה/ות, ומעלייה שפופה הנכנעת להוראות המשפילות והבלתי חוקיות של הממשלה והמשטרה, להתכנסות ברוב עם לתפילה ולימוד בהר.

אפשר לארגן עליית רבבה/ות ביום הבחירות, גם ללא הנהגה פוליטית. אך פוליטיקאי שינצל את הקמפיין שלו לטובת ארגון עלייה להר, יתעלה בעצמו לרמת מנהיג אמיתי, השני בהשפעתו רק לנתניהו. כמעט כל פוליטקאי רוצה למתג את עצמו כמנהיג, והחלל מלא בסיסמאות נבובות שכאלה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוט להנהיג.

לפניות לכותב המאמר: ftaly1@gmail.com

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד