בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כשהציונות הדתית נפלה בפח. שוב

  • נעם אלטמן
  • ה' ניסן תש"פ - 17:49 30/03/2020
גודל: א א א
נעם אלטמן
נעם אלטמן

קצת לא נעים לי עם המצב הבריאותי הסובב אותנו להתיחס לזוטות כמו המצב הפוליטי והממשלה החדשה הנרקמת לנו, אך תסלחו לי, לא הצלחתי להתאפק.

כאשר ראיתי שהרב דרוקמן פנה לנתניהו ואמר לו כי "ראוי לעמוד בהתחייבות למנות את הרב פרץ לשר החינוך" צחקתי בלב, חשבתי כי חבל שהרב דרוקמן לא הזכיר לנתניהו שראוי גם לעמוד בהתחייבותו לפנות את חאן אל אחמר, או לעמוד בהתחייבות לבנות את השכונה בבית אל או לבנות 400 יחידות דיור באיתמר אותם הבטיח לתמר פוגל לפני 8 שנים ואמר "הם יורים ואנחנו בונים". נתניהו אגב הכחיש את קיום השיחה עם הרב דרוקמן.

אבל לא משנה, אנחנו במשבר בריאותי צריך לא להתייחס לזוטות. גם כשראיתי כי בכירים במפלגת ימינה מפרסמים: "נתניהו תוקע שוב סכין בגב הציונות הדתית כמו תמיד, נתניהו מחרים את ימינה ומותיר אותנו לסוף. אותה ציונות דתית שהצילה אותו משך השנה האחרונה ותמיד התייצבה לצידו". החרשתי, אנחנו במצב קשה, חבל לפקוח את העיניים של הציונות הדתית.

גם כאשר קיבלתי סמס מימינה כי פעילי הבית היהודי שלחו מכתב לנתניהו שיעמוד בהבטחתו עליו חתומים ראשי הבית היהודי בכל הארץ שתקתי, בסדר אז יש עוד כמה תמימים שנהנים להיות ילדי הכאפות של נתניהו, לא צריך לעשות מזה רעש אנחנו במשבר בריאותי!

אך כאשר עורך העיתון בשבע, עמנואל שילה פרסם מאמר דעה "מחיר הנאמנות" בו כתב כי: "הנטיה המסתמנת לזרוק גם הפעם את הציונות הדתית מתחת לגלגלי האוטובוס" או "אסור לו לקפח את הציונות הדתית, שותפה קואלציונית נאמנה" כבר לא יכולתי לשתוק יותר, עלו אמות הסיפים! הקש לא רק שבר את גב הגמל, הוא ריסק אותו לרסיסים ופיזר אותם ברוח.

מה הבעיה שלנו? איך יכול להיות שפעם אחר פעם אחר פעם וחוזר כל הזמן, הציונות הדתית משמשת כאישה מוכה שלא יכולה להתנתק מבעלה האלים, היורק עליה ומזלזל בה?! עכשיו מילא זה היה פעם אחת, נו שוין. אך שלוש פעמים בשנה אחת ועוד לא למדתם? נתניהו משתמש בציונות הדתית כחית מחמד, כשרוצה מבקש מהם להירתם לעזרתו, להגן עליו, להצהיר לו אמונים, הוא בוחש בפוליטיקה המגזרית כביתו הפרטי מבטיח הבטחות שהיה ברור שאין להם כיסוי, אהמ עונש מוות למחבלים שהבטיח לאלמנתו של הרב רזיאל יפרח הי"ד או כל גחמה פוליטית אחרת.

ואנחנו הציונות הדתית האינטלגנטית קונים את השקרים שלו בלי סוף. לא רק זה אנחנו יודעים שהוא משקר לנו וממשיכים ללכת איתו יחד. אנחנו מודים בכך שאנו תמיד הולכים איתו יחד ותמיד הוא תוקע לנו סכין בגב.

למה שלא נגיע למסקנה שלא ללכת איתו יחד? פעם אחת לא להיעמד בדום לכל גחמה פוליטית שלו? פעם אחת שהרבנים יעמדו מולו בצורה איתנה ולא יבקשו ממנו שראוי לעמוד בהתחייבות לרב פרץ? ראוי?!

עומד כאן מולנו מניפולטור שקרן שמשחק בציונות הדתית כבילד כאפות שלו שנים על גבי שנים, ואנחנו במקום ללמוד מהעבר או מההווה. משחקים לידו שוב ושוב.

הנהגת המדינה יודעת טוב מאוד כי ישנו ציבור אחד, שלא משנה מה נעשה לו, תמיד אבל תמיד ימשיך ללכת איתנו, לא משנה מה נעשה להם, נגרש אותם מהבתים שלהם, נענה את הנערים שלהם, נשנה את פקודת השירות המשותף, נשפיל אותם בבג"ץ פעם אחר פעם. הם תמיד יהיו נאמנים אלינו.

עמנואל שילה, עורך בשבע מודה שיש נטיה לזרוק את הציונות הדתית מתחת לגלגלי האוטבוס פעם אחר פעם ועדיין משתף פעולה עם זה שרומס אותנו מתחת הגלגלים. ערוץ שבע נתן במה לנתניהו לכל אורך הבחירות, הביע תמיכה בנתניהו ופרסם כל דבר בשבחו. כי מה לעשות האישה המוכה נואשת לחזור לבעלה.

אחיי היקרים, למדתי בישיבה תיכונית של בני עקיבא, הייתי בתנועת נוער, למדתי בישיבת הסדר. אך די! את השקר הגיע הזמן לצעוק, כולם צוחקים עלינו, נהפכנו לילד כאפות השכונתי. אפילו בנט צוחק עלינו, הוא עזב את הבית היהודי כדי להשתחרר מהעול הרבני ומשראה שאין לו בסיס מצביעים עשה את מה שנתניהו עושה כבר שנים, חזר והתקרב לציונות הדתית כשהיה לו נח, כאשר אל דאגה הוא עוד יזרוק אותנו כשלא נהיה לו לעזר.

רק אני זוכר שבנט צעק על הרב שמואל אליהו שהוא "חוצפן" כאשר הרב אליהו קרא לרמטכ"ל להתפטר? או שהוא אמר שהוא דוחה את האמירות של הרבנים נגד הרמטכ"ל וצה"ל? רק אני זוכר שבנט אמר לגבי זה שעינו את הנערים: "למי אתם מאמינים לאיתמר בן גביר או לאיילת שקד"?

בנט למד אצל נתניהו את השיטה, להשתמש בציונות הדתית כשזה מועיל, ולזרוק אותם לאחר מכן, ואל דאגה הם תמיד יחזרו על ארבע. תמיד!

אחיי היקרים, אני בבחירות האחרונות הצבעתי לג' כי לי כבר נמאס להיות ילד כאפות. לא הגיע הזמן שבאמת "משהו חדש יתחיל"? משהו רציני עם עמוד שדרה, עם קווים אדומים ואומץ. כי לבינתיים משרד המדע זה מה שהרב פרץ יקבל. בעוד עם החרדים נתניהו לא מתעסק אפילו, הם לא ילדי כאפות, כל המשרדים שהיו להם ישארו אצלם, רק הציונות הדתית תיאלץ להסתפק במשרד החינוך [כאשר לגנץ יש וטו על כל החלטה ואת וועדת השרים לענייני חקיקה] ואולי גם את משרד המדע המיתלוגי.

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד