בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא חוזרים לגוש קטיף

הפתרון האמיתי הרבה יותר קשה ומורכב, הוא לא יקח יום ויעלה לא מעט כסף ואולי גם מחיר מדיני מסויים אבל הוא יאפשר לחיות כאן ללא חרדה קיומית מיידית.

  • נפתלי אורבך
  • כ"ט חשון תשפ"ד - 10:19 13/11/2023
גודל: א א א
נפתלי אורבך
נפתלי אורבך תושב מעוז אסתר, יו"ר תנועת קרן דוד

נתניהו וגנץ התבטאו נגד חזרה לגוש קטיף. כי זה לא ריאלי - נתניהו, או כי זה לא הזמן לעסוק בזה - גנץ.

מציאות החיים בגוש קטיף מאז הסכמי אוסלו הייתה הזויה, מאז שפרצה אינתיפאדת אל אקצה, זה היה פשוט לחיות בתוך מלחמה. המציאות מאז הנסיגה הרבה יותר גרועה, כמובן, אבל זה לא סיבה לחזור למתכון הבלתי אפשרי שהיה קודם לכן.
ההתיישבות ביו"ש בעזה, ובחלקים נוספים בארץ, נוסדה על התעלמות מהפלסטינים או על חלומות באספמייה על חיים שלווים לצידם. 
אינני בטוח שהרב כהנא שכניו וממשיכיו, צדקו. שאכן, לא הייתה שום אפשרות לדו קיום. סביר יותר להניח שהיה אפשר לממש את החלומות האלה, עם מחשבה מעמיקה, והשקעה מתמשכת. מה שבטוח, שהתנועה בין התעלמות לחלומות, לא איפשרה תכנון שיטתי ; לא הוגדרו מטרות ולא ננקטו אמצעים כדי לקדמם. התוצאה הרת האסון מונחת לפתחנו. גידלנו לצדנו ישות פלסטינית מלאת רוע ושנאה שקמה עלינו להשמידנו.
חיים של כמאה אלף יהודים בתוך מעל שני מיליון פלסטינים שטופי שנאה ותאוות רצח ביו"ש, ושל כמה אלפי יהודים בתוך כשני מיליון פלסטינים בעזה, הם לא פתרון לשום דבר. לא נוכל לחיות כאן לצד המפלצת, או שנעקור אותה או שלא נהיה כאן. לא נהיה כאן בכלל, דין נצרים כדין תל אביב.
בניית גוש קטיף בפרברי עזה הפלסטינית, הוא מעשה מאוד ריאלי, כמעט קל. השמאל הישראלי הקיצוני יפגין קצת, והשמאל העולמי האנטישמי יפגין הרבה. מדינות ערב ואירופה יגנו, וגם ממשל ביידן יכעס מאוד. אבל הוא בשנת בחירות וקשה לראות את ביידן מתאבד על זה פוליטית, ואם כן , זה יעבור תוך שנה. הבעייה איננה שזה לא ריאלי, אלא שזה אוולת גמורה.
הפתרון האמיתי הרבה יותר קשה ומורכב, הוא לא יקח יום ויעלה לא מעט כסף ואולי גם מחיר מדיני מסויים אבל הוא יאפשר לחיות כאן ללא חרדה קיומית מיידית.
 חייבים להשמיד את הישות הפלסטינית. בתוך הקו הירוק, בירושלים, ביו"ש וברצועת עזה. אם אנחנו לא רוצים שנאלץ להרוג פיזית מיליוני אנשים במלחמות הבאות, אז עלינו לטפל ברשע הקם עלינו עכשיו, ולמגרו. כבר עכשיו יש קולות לא מבוטלים שקוראים להרוג את כל העזתים, או לפחות חלק גדול מהם. השנאה הפחד ותאוות הנקם רק יגדלו ממערכה למערכה, ובסוף נשמיד או נושמד. אם אנחנו לא רוצים להגיע לשם כדי להתחיל להתייחס לפלסטינים ברצינות, ולהכריע אותם עכשיו.
הפלסטינים אינם עם, הם ערבים, רובם הגדול מוסלמים, שחיים בארצנו או שחיו כאן בעבר, ורוצים ופועלים להחריב את ישראל. שנאת ישראל, והחתירה המתמדת להשמדתה, הם המייחדים והמאחדים את הפלסטינים, זוהי הגדרתם העצמית היחידה, ואת זה צריך להשמיד.
בעזה וברפיח, בירושלים ובעוטף ירושלים, בערים המעורבות, במשולש, בנגב בגליל, בהר המרכזי ובמערב השומרון בואכה גוש דן, עלינו להכחיד את שנאת ישראל מהארץ ולשרש אחריה. יש הרוצים לגרש או לטרנספר את כל שונאינו, ויש החפצים לגיירם בכפייה - ישראליזצייה. אפשר לחשוב על עוד כל מיני פתרונות, וכנראה שפתיחות אל המציאות ושילוב של כמה פתרונות, יהיה קל מהיר וזול מקיבעון של אפשרות אחת בלבד. אבל דבר אחד צריך להיות ברור: *פלסטינים לא יהיו כאן*.
ערבים שיאמצו איסלאם ללא ג'יהאד אולי כן, בהנחה שזה יהיה אמיתי וכן. אבל לא אנשים שהגדרת זהותם היא שנאת ישראל וחתירה לחיסולה.
בפרברי עזה העברית, הנקייה מפלסטינים, אפשר יהיה כמובן לבנות את גוש קטיף.
ביידן אולי דמנטי, ולמנהיגות הישראלית נח לזנות אחריו, אבל בוא לא נתבלבל, חמאס הוא המייצג האותנטי של הפלסטינים ברצועת עזה ביו"ש ובכל מקום. הם תומכים בו, ומעריצים את הביצוע הצבאי שלו, מעטים מתוכם מתנגדים לגילויי אכזריות מסויימים, אבל כולם מסורים למטרה : החרבת מדינת ישראל והשמדת עם ישראל. 
זה אנחנו או הם, בואו נפעל שזה יהיה אנחנו!
תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד