בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לב שמח!!

המילה "דאגה" מורכבת מהאותיות הראשונות של הא' ב'. רק האות ב' חסרה, כי האות ב' היא בטחון. וכשיש בטחון- אין דאגה! / הרב אריאל לוי לרגל המצב

  • הרב אריאל לוי
  • ז' ניסן תש"פ - 08:59 01/04/2020
גודל: א א א
הרב אריאל לוי
הרב אריאל לוי

איש ירושלים של מעלה היה מו"ר הצדיק הרב רפאל לוין זצ''ל, בנו של הצדיק הרב אריה לוין זצ''ל. כל פגישה איתו הייתה מאירה ומרוממת. אפילו רק הבטה בפניו המאירות הייתה רפואה לנפש.

הרב רפאל היה מלא רוגע, שלווה ומנוחת הנפש. תמיד מאיר פנים, מעודד ומחזק, רחמן ואיכפתי. באומנות נפלאה ידע לומר את המילים הנכונות בזמן הנכון, ומתוך אמון בקדושת ישראל העצים וחיזק  את נשמות ישראל כל  חייו. בחן ובמתיקות היחודיים לו, היה רגיל הרב רפאל לומר שהמילה "דאגה" מורכבת מהאותיות הראשונות של הא' ב'. רק האות ב' חסרה, כי האות ב' היא בטחון. וכשיש בטחון- אין דאגה!

אנו מצווים מהתורה לשמור את כל כללי הבטיחות הנדרשים מאתנו כדי לשמור על הבריאות. עם זאת, עלינו להתמלא בטחון בה' שעושה הכול לטובת עם ישראל. 
מובא במקורות קודש רבים שחרדה ומתח לא מועילים לבריאות. לכן חלק נכבד וחיוני מהחיוב המוטל עלינו לשמור על כללי הזהירות הנדרשים הוא להתרגל  לסגנון דיבור וחשיבה חיוביים ולהתמקד בטוב ה'. במקום להתמכר לתקשורת ולהתמלא חששות ודאגות מה ילד יום, יש לעשות כל אחד לפי יכולתו להבריא את המציאות:
א. לייחל לצפות ולדרוש את בנין בית המקדש.
ב. להרבות חסד. בפרט בתוך הבית, כל בעל יעזור  לאשתו ולילדיו. (גם לחייך, להקשיב, להכיל, להיות מלא סבלנות, זה סוג של חסד!) 
ג. תקנת דוד המלך שעצרה את המגפה הייתה שעל כל יהודי  לברך מאה ברכות בכל יום. לברך בכוונה, במתינות ובשמחה
ד. לומר וללמוד את פיטום הקטורת.
לב שמח!
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד