בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לגדוע עזות המצח של בג"צ ולהתעלם מפסיקותיו

  • בעז שפירא
  • כ"ו אדר תש"פ - 09:30 22/03/2020
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

מזה זמן רב שהרודנות של בג"צ חוצה כל גבול כאשר היא נוגסת בעיקרון הפרדת הרשויות עד כי זו הייתה לנחלת העבר. פעם אחר פעם מתערב בג"צ בעניינים לא לו תוך שהוא זורע הרס וחורבן בשורה ארוכה של נושאים – מקור רוב ההתערבות ככולה קשור בשאלות ערכיות, מוסריות, אמוניות ואידאולוגיות.

הדבר החמור הוא שבשבתו כ"בית הדין הגבוה לצדק" מונחה בג"צ על ידי מערכת ערכים ומוסר שבינם לבין הצדק אין ולא כלום מה גם שגישתו מנותקת מרוח העם וזרה לו. לא סוד הוא שהרכב שופטי העליון הוא הומוגני להכעיס ולהחריד. הדברים ידועים ודומה שתחושת השררה ושכרון הכוח של השופטים הגיעה לדרגה כזו עד כי הבג"צ ושופטיו אינם "סופרים" עוד את העם, מנותקים ממנו ודרים  ביוהרה ובבדלנות במגדל השן משם הם מנסים לחנך את כולנו. טרם שמענו שמי משופטי בג"צ  התייחס בפומבי לציבור המאמין ולעמך ישראל הלאומי כאל "בבונים", "מנשקי מזוזות" וכיוצא באלה, אלא שלקליקה הסגורה שלהם הם מקבלים רק אנשים "מהמשפחה". אגב, זו אינה הגדרה שלי אלא כך במפורש נאמרו הדברים ע"י אהרון ברק, בריש גלי, בלא להניד עפעף וללא בושה.

אמר כבר  מי שכיהן כדיקאן פקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב בעבר, הפרופסור מנחם מאוטנר,  שלאחר המהפך השלטוני בשנת 1977 הפנים השמאל כי לא יוכל לנצח בבחירות ולכן העביר את מרכז הכוח לבג"צ משם הוא מכתיב אורחות חיים ושולט בפועל בהרבה מהנעשה במדינתנו.

 כך יוצא שאת גורלנו חורצים אנשים  שהשקפת עולמם היא ליברלית, פוסט מודרנית, לפרקים אף  פוסט ציונית ואנטי יהודית. הגישה המתנשאת, ההרסנית והשחצנית לפיה הם, שופטי בג"צ, הם הנאורים ואילו אנו רוב העם היושב בציון הננו הנבערים מדעת, גובה מחיר קשה מהאמון אותו רוחש העם למערכת המשפט כאשר בשנים האחרונות איבד הבג"צ את מעמדו ורבים המזלזלים בו ובשופטיו. דע עקא שללא אמון העם הבג"צ הוא ככלי ריק שכן מלבד הרצון וההסכמה של הרשות המבצעת להישמע לו, אין לו לבג"צ כוח ו/או יכולת לאכוף החלטותיו.

אמרנו כבר שרודנות הבג"צ היא כמעיין המתגבר ודומה כי יש לשים לדבר סוף. החלטה שהתקבלה בשבוע שעבר ע"י הבג"צ מדגימה היטב את הצורך הדחוף הזה. "הסכיתו" וקראו:  בתגובה לעתירה החליט בגץ כי על השב"כ להפסיק השימוש באיכונים דיגיטליים (לשם מניעת התפשטות מגפת הקורונה) באם עד יום שלישי הקרוב לא תקמנה ועדות בכנסת!!!

קראתם נכון. פירושה המעשי של ההחלטה השערורייתית הזו הוא שבג"צ מוכן במודע לגרום לסיכון חיי אדם ואולי אף למיתת רבים. מה יכול לגרום לשופטים עליונים לתקוע מקלות בגלגלי המאבק הזה  ולהציב מכשולים במאמץ הכביר אותו משקיעה הממשלה על מנת להציל את העם ממגפה מסוכנת וקטלנית? האם ה"ערך" של "שימור הדמוקרטיה" כביכול (שאולי הוא העומד לנגד עיני הבג"צ) מאפשר להעמיד את כל אזרחי המדינה בסכנות גדולות עד כדי סיכון חיים?!

רק הבג"צ מסוגל למעשה נלוז כזה, מסוכן מאד החותר תחת מאמצי הממשלה וכל הגורמים האמונים על שלום הציבור, מאמצים בלתי נלאים לבלום את התפשטות המגפה הזו עד למיגורה.

חכו, טרם שמעתם את הכול.  יו"ר התנועה למשילות ודמוקרטיה, שמחה רוטמן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתגובה לפסיקת בג"ץ נגד ה"מעקב באמצעים דיגיטליים" את הדברים המדהימים דלקמן: "בשולי הדיון, כמעט שכחנו, שבית המשפט שכל כך רגיש לפרטיותנו, ניהל במשך זמן רב בניגוד לחוק תוכנת ריגול שניטרה כל מי שהתבטא נגד בית המשפט ברשתות החברתיות". הוסיף רוטמן וגילה את אוזנינו: "זה נעצר רק בעקבות פניה, איום בעתירה של התנועה למשילות והתערבות היועץ המשפטי לממשלה".

הייתכן שבבג"צ יש אף מן הצביעות?........

נשאל את עצמנו, האם רצון הבג"צ לכפות הקמת ועדות כנסת מצדיק סיכון בריאות העם? האם הרצון הזה נקי לחלוטין משיקולים פוליטיים (הזדהות עם מחנה השמאל והערבים...)?,האם ברמה העניינית נכון לעשות שימוש בבריאות העם כ"מנוף" לקדם בו גישה אידאולוגיות באשר לטיב המשטר, תקינותו ואופן הפעלתו? (שהרי אין חולק על כך שהשימוש באמצעים דיגיטליים הוא כלי משמעותי בסיוע ללחימה במגפה).

כבר נאמר לעיל שלבג"צ אין "שיניים" לכפות את פסיקותיו וכי אלה מקוימות רק כל אימת שהשלטון חש שלעם יש אמון עמוק ונרחב בשופטיו. האמון הזה הולך ופוחת בהתמדה ודומה שהגיע הרגע לעצור ולומר לבג"צ ולשופטיו – עד כאן!!! תחליטו באשר תחליטו, תוציאו צווים כראות עיניכם, הורו הוראות כמה שתחפצו, אלא שאנו, הממשלה השולטת הממונה על ביטחון הציבור ועל בריאותו, בוחרים שלא למלא אחר הצו הזה, ההוראה הזו והפסיקה הזו, בה יש כדי להאט את המלחמה במגפה, כדי להצר את צעדינו ולפגוע במאמצינו, ובסופו של יום אף כדי לסכן את שלום הציבור ובריאותו!!

נסו והיווכחו, השמיים לא יפלו וביום המחרת גם השמש תזרח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד