בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לזכרו של אבי הר אבן הי"ד

אבי, כמו רבים אחרים לא זכיתי להכיר אותך באופן אישי. התעסקת בתחומים מסווגים. ובכל זאת, התרומה שלך לעם ישראל מחד והצורה האכזרית והמזעזעת שנשרפת ונרצחת על קידוש ה' מאידך- קשרה אותי ועם שלם לדמות הענקית שלך.// יוסף דרשן בדברים לזכרו

  • כ"ט סיון תשפ"א - 18:37 09/06/2021
גודל: א א א

המושג גדול דור נאמר בעיקר על רבנים הגדולים בתורה באופן חריג בתרומתם זו לעם ישראל.

אולם בהחלט ניתן לומר זאת בתחומים אחרים.

אבי הר אבן הי"ד היה גדול דור. גדול בתרומה לעם ישראל בתחום הבטחוני בפיתוח ובמחקר.

גדול בתרומה להפיכתה של מדינת ישראל למעצמה שעמים רבים משחרים לפתחה.

גדול דור בהגנה על עם ישראל.

וגדול בענוה שרבים לא יודעים וכנראה גם לא ידעו על רוב תרומתו לעם ישראל.

אבי, כמו רבים אחרים לא זכיתי להכיר אותך באופן אישי. התעסקת בתחומים מסווגים. ובכל זאת, התרומה שלך לעם ישראל מחד והצורה האכזרית והמזעזעת שנשרפת ונרצחת על קידוש ה' מאידך- קשרה אותי ועם שלם לדמות הענקית שלך.

חבריך מספרים על אדם ענק. 'תעשית חלל של אדם אחד' כך אמרו עליך. פרוייקטים בטחוניים אינספור עליהם קיבלת פרס ישראל לביטחון. והפיכת ישראל ממדינה קטנה ולא משמעותית בתחום החלל למדינה בעלת כח אדיר בתחום החלל, לוויני ריגול ועוד ועוד אמצעים שגרמו למדינות סביבנו להזיע ולמדינות רבות אחרות לשחר לפתחנו.

ויחד עם כל זה, מספרים עליך כעל אדם עניו, נעים הליכות שמעולם לא הרים את קולו וברוגע, שלוה והרבה אומץ ונחישות עשה מה שעשה. הגיל עבורך היה רק מספר וגם בחופש האחרון שלקחת בחייך ונסעת לעכו תכננת לחזור וכמובן להמשיך בפועלך האדיר.

אבי היקר, ברגעים אלו שאני כותב אני מתחיל לרעוד והעיניים מתחילות לזלוג דמעות.

בהיותך בבית מלון 'אפנדי' בעכו בחופשה הקצרה שהרשית לעצמך בגיל 84 בין פרוייקט זה לאחר, החלו הפרעות של אויבנו ימ"ש.

אני בטוח שכיהודי גאה המאמין בעוצמה של עם ישראל לא התרגשת מאסופת הברברים ולא פחדת מהם.

אבל דוקא אתה, הענק שבענקים, האיש שהגן על המדינה מאיומי טרור ואטום עולמי 'כנפול לפני בני עולה נפלת'.

המדינה עליה הגנת בחרוף נפש לא הצליחה להגן עליך - אדם מבוגר בן 84 שיצא לנופש ,מפני פורעים ברברים רצחניים עם גפרור ששרפו אותך. מספר שבועות היית מורדם ומונשם עם כוויות קשות ושאיפת עשן ובכ"ח בסיון נשמתך עלתה בסערה השמימה.

גם אחרי שנרצחת התקשורת לא מדברת עליך עשירית ממה שהיה ראוי לדבר על פעולך ועל הרצח הברברי שלך. כנראה כי לא קוראים לך מוחמד מהכפר דומא או כי הם מעדיפים לדבר על הלינץ' בבת ים.

אבי, אני מבוייש וחסר מילים. אבל אסיים בדבריו של רבי חנינא בן תרדיון עוד גדול ישראל והרוג מלכות – ממש כמוך בשריפה, שכך אמר לביתו בעודו נשרף: "אלמלי אני נשרפתי לבדי היה הדבר קשה, עכשיו שאני נשרף וספר תורה עמי, מי שמבקש עלבונה של ספר תורה הוא יבקש עלבוני".

אני בטוח שעם ישראל לא שוכח ועוד יותר מזה אני בטוח שבשמיים לא שוכחים ומי שינקום את נקמת עם ישראל הוא ינקום את גם את נקמתך לעינינו במהרה בימינו אמן.

יהי זכרך ברוך!!

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד