בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למה עוצמה יהודית?

מבדיל בין קדש לחול בין ישראל לעמים, החונן לאדם דעת להבדיל בין אויב לאוהב.

  • נפתלי אורבך
  • כ"ד טבת תש"פ - 00:11 21/01/2020
גודל: א א א
נפתלי אורבך
נפתלי אורבך תושב כרם רעים

בנט בפוסט שלו נגד בן גביר משקר פעם אחת, טועה  אסטרטגית שנית, והכי חשוב חוטא ערכית.

השקר - רק לפני מספר חודשים בנט הסכים לשבת עם בן גביר, והם רבו רק על מיקום.

הטעות - ככל שיהיו יותר קיצוניים לצדך בין אם במפלגה שלך ובין אם לימינך,  אתה הולך ונהפך למרכז, פסילה שלהם היא גול עצמי נטו.

החטא - ההשוואה המופרכת בין ברוך גולשטיין למפגעים הערבים, ובין ההתקוממות המוצדקת (לפחות בחלקה) של הנוער האידאלוגי כנגד הממסד לאנרכיסטים ומחבלים.

האנשים האלה שאותם בנט מגנה אינם שונים ממאיר הר ציון וחביריו שבנט מעריץ, ההבדל הוא שבזמנו הממסד ידע להכיל ולתת לגיטמיציה או לפחות לקרוץ להפרת החוק לעיתים.

הם, ולא בנט וחבריו בסיירת מטכ"ל ודומיה, היחידה המובחרת ביותר העומדת לחברה הישראלית המבולבלת במלחמתו באויביו. שכן,  הלוחמים הטובים ביותר וכלי הנשק המשוכללים ביותר, אינם שווים מאומה כאשר לא יודעים נגד מי נלחמים.

הראיה הפשוטה לכך הם דברי בנט עצמו בפוסט המשתלח שלו. כששר הביטחון ה'ימני ביותר' אינו יודע להבחין בין אויב לאוהב חשוב מאוד שיהיה מי שיזכיר לנו זאת.

זה לא אומר שצריך לתלות תמונות של ברוך גולשטיין בסלון, ואני ממש לא בעד 'תג מחיר' ונקמות פרטיות. אבל יש להבין את התופעה בהקשרה הרחב ולתת לה את המקום הנכון, ולא לצעוק אלימות! אנרכיה! כפי שעושה בנט בניסיון פתאטי לקושש אהדה אצל ה'יפים והנכונים'.

אם היו אלה רק מילים, ניחא. אך בנט ממשיך את הרדיפה האובססיבית של המערכת הביטחון כנגד המתיישבים (למשל הריסת מבנים היום ליד יצהר) והנוער התוסס והטוב שלנו ( פרשת עינויים נוספת מהימים האחרונים).

עד היום היה אפשר לתרץ ( בדוחק)  את הרדיפה הזו באזלת היד של הדרג הפוליטי, כעת יצא המרצע מן השק, והוכח שבנט מוביל אותה ביודעין ולכתחילה.

בנט איבד לגמר את הצפון עם ההשוואה המופרכת והאנטישמית בין  הרצח שביצע גולשטיין לרצח בבית כנסת באמריקה חלילה.

מבתי כנסת לא יצא המון משולהב לפרוע באוכלוסיה המקומית, ויהודים לא רוצחים אמריקאים ביום יום, אלא אם כן בנט מאמין שיהודים לשים דם עם בצק המצות, ומרעילים בארות. 

לעומת זאת ערביי חברון נלחמים בנו לפחות מאז תרפ"ט ורצחו לא מעט יהודים לאורך השנים ובאותה תקופה.

תפילות אצל המוסלמים היוו ועדיין מהווים לעיתים כר פורא להסתה שמננו יוצאים לפרוע פרעות. ( רק היום בבוקר - שישי בהר הבית, התפרעויות שהיו מסתיימות בפוגרום אם זה היה תלוי ב'מתפללים')
רצח הוא רצח - תמיד נורא ותמיד מזעזע, כדי להמעיט בו ככל שניתן עדיף להפקיד את המקרים בהם נדרש בידי המדינה שיכולה להשתמש בכוחה באופן מושכל ולהפחית את מעגל הדמים.

איני מצדיק את גולשטיין, אך כבר אמרו חכמינו " אל תדין את חברך עד שתגיע למקומו". ואף אחד מאיתנו לא רוצה להיות בסיטואציה שבה הוא קובע מוות של נפגעי טרור בזה אחר זה. ואילו המדינה שאחראית לבטחונו ממהרת לספק למרצחים נשק ושטח וראש הממשלה מכריז שאנו סייעני חמס שלא מזיזים לו כי הוא צריך לדאוג לביטחון של 98 אחוזים ולא לשני אחוזים של המתנחלים.

תליית תמונה של גולשטיין בסלון היא בעייתית, אך ההשואה של בנט חמורה שבעתיים.

ה'ימין' מנתניהו ויעלון ועד סמוטריץ שלא הזדעזע מדברי הבלע של בנט ואף עזר לו להתייצב במקום מרכזי, מוכיח בפעם המיליון שגם הוא מבולבל ולא יודע לזהות את האויב, ולהבדיל בינו ובין אנשינו.

לכן רק עוצמה יהודית.

ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה ושבר פושעים וחטאים יחדיו ועוזבי ה' יכלו.

תגובות (16) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד