בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לתת אזרחות לאויב???

איך יתכן שמי ששואף למחוק את מדינת ישראל יהיה אזרח בה? איך יתכן שמי שחולם על היום בו מדינת ישראל לא תתקיים, ופועל לקדם זאת, יקבל זכות הצבעה לכנסת, ויוכל להשפיע על קביעת המדיניות שלה? איזו מדינה בעולם נותנת לאויביה אזרחות וזכות הצבעה לפרלמנט?

  • הרב מאיר גולדמינץ
  • ב' סיון תשפ"א - 18:12 13/05/2021
גודל: א א א
הרב מאיר גולדמינץ
הרב מאיר גולדמינץ

מזה תקופת מה אנו עדים להתפרעויות עזות של ערבים אזרחי ישראל, תוך פגיעה ברכוש ובנפש של יהודים.

בהמוניהם הם מכים יהודים מכות רצח, זורקים מטר של אבנים, ברזלים, בלוקים, בקבוקי תבערה וזיקוקים, שורפים כמעט את כל מה שנזדמן בדרכם, כולל מכוניות, בתי מגורים, מבני ציבור, בתי ספר ובתי כנסת, ופוגעים ופוצעים חיילים, שוטרים ואזרחים.

בצעקותיהם "איטבח אל יהוד" ובמעשיהם הם מבטאים שנאה עזה למדינת ישראל, ושאיפה לאומנית למחיקתה והקמת מדינה ערבית תחתיה.

לא מדובר במחאה מול החלטה נקודתית שלא לטעמם, וגם לא בהפגנה נגד מדיניות הממשלה. מדובר בהכרזת מלחמה או לפחות מרד של ערבים אזרחי ישראל נגד מדינת ישראל.

רבים מבינים, כי זו תוצאה של המחשבה להקים ממשלה המסתמכת על נציגיהם בכנסת. אם ממשלת ישראל תלויה בקולותיה של מפלגה ערבית, והערבים מחזיקים באפשרות לקבוע מי יהיה ראש הממשלה, הם מרגישים בעלי הבית, והתוצאות בהתאם.

הם יודעים, שממשלה התלויה בהם לא תוכל לגדוע את התפרעויותיהם ותיפול ברגע שתעשה זאת.

אך ניגע בנקודה עמוקה יותר:

איך יתכן שמי ששואף למחוק את מדינת ישראל יהיה אזרח בה?

איך יתכן שמי שחולם על היום בו מדינת ישראל לא תתקיים, ופועל לקדם זאת, יקבל זכות הצבעה לכנסת, ויוכל להשפיע על קביעת המדיניות שלה?

איזו מדינה בעולם נותנת לאויביה אזרחות וזכות הצבעה לפרלמנט?

תמיכתם של אזרחי ישראל הערבים במאבק המזויין, המתרחש גם כעת נגד מדינת ישראל, אינה חריגה. חברי הכנסת הערבים נפגשים פעם אחר פעם עם מחבלים, ומעודדים אותם להמשיך בטרור נגד מדינת ישראל והעם היהודי. העובדה שציבור מצביעיהם ממשיך לבחור בהם, משמעותה שהם מעוניינים בהמשך ההתנהלות הזו, ותומכים במטרותיהם ובמעשיהם. האם אויבי המדינה יכולים להיות אזרחיה?

למען הסר ספק, זכותו של כל ערבי לקשור את גורלו עם מדינת ישראל, ולהיות שותף בבניין עם ישראל בארצו. אך אסור לאפשר לאויבים, להמשיך להיות אזרחים.

הדרך לכך פשוטה: שר הפנים צריך להפעיל את סמכותו, ולשלול אזרחות מכל מי שמזדהה עם האויב או שותף להתפרעויות נגד מדינת ישראל. אם החוק כעת אינו מספיק רחב, אפשר לחוקק חוקים נוספים להשלמת המשימה. שלילת אזרחות ממי שחפץ בהחרבת המדינה הוא דבר נכון לכשעצמו. אולי תושג בכך גם הרתעה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד