בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאמר לקראת ההכנות לפסח

כמה חשוב שכל בעל יכבד את אשתו. שכל אשה תכבד את בעלה. אחד מדרכי קנין תורה הוא "נושא בעול עם חברו". ואין חבר טוב לאדם יותר מאשר אשתו.

  • הרב אריאל לוי
  • ח' ניסן תשפ"א - 12:51 21/03/2021
גודל: א א א
הרב אריאל לוי
הרב אריאל לוי
כלל חשוב ויסודי לימד אותנו רבי עקיבא: "ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה".
ויותר מזה:  "זאת היא כל התורה כולה"! כל ימות השנה אנחנו משתדלים לחנך את עצמנו להזהר בכבוד הזולת. לא להרגיש עליונות על אף יהודי, לא לזלזל באף יהודי.
לא לשפוט לפי מראה עיניים חיצוני, אלא להגביה את המבט הנשמתי ולדעת שלכל יהודי נשמה אלוקית. כמה מיוחד ונפלא המשפט שלימד רבי שלמה קרליבך זצ"ל: "אולי לא כל יהודי הוא קדש, אבל כל יהודי הוא קדש קדשים!"
כלל חשוב זה מתחיל קודם כל בביתו של כל אחד מאתנו.  האמון בקדושת נשמתו של כל יהודי לא אמור להיות מופנה רק כלפי יהודים שחלילה רחוקים משמירת תורה ומצוות, אלא מתחיל בתוך הבית.
כמה חשוב שכל בעל יכבד את אשתו. שכל אשה תכבד את בעלה. רבותינו לימדו אותנו בפרקי אבות שאחד מדרכי קנין תורה הוא "נושא בעול עם חברו".  ואין חבר טוב לאדם יותר מאשר אשתו.
בפרט כשמתקרב חג הפסח, לא יתכן שאשתו של אדם עובדת והוא יעיר הערות או חלילה יגביה את קולו בצעקות. לפעמים יש אדם יקר מאד שעוזר לכל השכנים ולכל החברים, רק לאשתו הוא לא עוזר.
לפני שאדם עושה מעשי חסד עם אחרים, עליו לגמול חסד עם אשתו.  תמיד לשים את אשתו  בראש הרשימה.עלינו להתחזק לא לבקר ולא להעיר הערות אלא להשרות בבית אווירה טובה ונעימה, אוירה של רוגע שלווה ושמחה, וכך נזכה לבנות משכן לה'.
הלוואי ונזכה!
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד