בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מהי מפלגה דתית?

הרב אריאל לוי מבהיר כי לדעתו יש ללכת ולהצביע בבחירות, אך רק ל"מפלגה דתית". כזו שלא מבזה תלמידי חכמים, מתנגדת לגירוש יהודים, נמנעת מפרסום תמונות שאינן צנועות ועוד

  • הרב אריאל לוי
  • ט' אדר תשפ"א - 17:47 21/02/2021
גודל: א א א
הרב אריאל לוי
הרב אריאל לוי
חברים יקרים ואהובים!
אני מרגיש צורך לשתף את החברים, בעקבות שאלות רבות  בנושא הבחירות, כי המבוכה רבה.
תורתנו הקדושה היא תורת חיים נצחית, וכמו שבכל תחום בחיים עלינו לשאול את עצמנו מה רצון ה' ולברר מתוך תורה, כך גם בנושא זה.
דרכו של מו"ר הרב מרדכי אליהו זצ"ל הייתה לא להתערב בפוליטיקה. אך זכורני שפעמים רבות לפני הבחירות  במענה לשאלת רבים במי לבחור, הייתה תשובה קבועה שגורה על לשונו "רק למפלגה דתית". 
ביתר הרחבה שמענו כמה פעמים מפה קדוש של חכם יעקב יוסף זצ"ל את האיסור ההלכתי לבחור באנשים שאינם שומרי תורה ומצוות, שהרי שלוחו של אדם כמותו. (מקורו בגמרא תענית ט"ו,  בשולחן ערוך אורח חיים סימן נ"ג וברמ"א סימן תקפ"א ועוד, ולא נאריך כעת בסוגיה זו)
 שאלתי ובקשתי, שהיא גם שאלת רבים:
מה נקרא "מפלגה דתית"?
האם מי שמסר את ארץ ישראל לגויים נקרא "מפלגה דתית"?
האם מי שהיה אדיש לגירוש יהודים נקרא "מפלגה דתית"?
 האם מי ששם בעבר בראש המפלגה אשה לא דתיה והפיץ תמונות לא צנועות כדי למשוך קולות ומחטיא את הרבים בלאו "ולא תתורו",  נקרא "מפלגה דתית"?
 
ננסה לעשות קצת סדר:
א.  "תועבת ה' כל גבה לב!" לכן ברור לנו שאין לבחור במי שמחרים יהודים טובים, מתנשא, מזלזל או שולל את זולתו. ברור לחלוטין שהאפשרות להנחיל לעם ישראל את ערכי התורה והארץ  תיתכן רק אם יש אהבת ישראל אמתית לכולם!
ב. ברור לחלוטין שאין להצביע למי  שמנבל את פיו ומכנה שם לחברו וקורא ליהודים טובים בכינוי הנורא  "עמלק"! (עיין רמב״ם הלכות תשובה פרק ד' הלכה ג)
ד. ברור לחלוטין שאין להצביע למי שמבזה תלמידי חכמים ואמר בעבר "כל הקוק- קוקואים"! שהרי "עוון גדול הוא לבזות תלמידי חכמים או לשנאותן. לא חרבה ירושלים  עד שבזו בה תלמידי חכמים... וכל המבזה את החכמים אין לו חלק לעולם הבא, והרי זה בכלל כי דבר ה' בזה" (רמב״ם הלכות ת"ת פרק ו סעיף י"א, שולחן ערוך יורה דעה סימן רמ"ג ס"ו)
ה. ברור לי לחלוטין שאין לבחור  בנציג ציבור שהאינטרנט שלו בפלאפון ובמחשב לא מסונן בתכלית. הרי  התורה מצווה אותנו: "ונשמרת מכל דבר רע"! והגמרא מלמדת: "כל המביא עצמו לידי הרהור אין מכניסים אותו במחיצתו של הקב"ה" גם אם בפיו של אדם זה דברים גבוהים ואמתיים, קשוט עצמך תחילה.
למען הסר ספק: חייבים להצביע כדי להשפיע בצורה הכי טובה, ולמנוע או למזער את הנזקים העלולים לבוא אם חלילה יעלו אינשי דלא מעלי! וה' יעזרנו על דבר כבוד שמו ולא ימנע טוב להולכים בתמים.
מוקירכם ואוהבכם
אריאל לוי
חברון
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד