בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה אנחנו יכולים ללמוד מהטליבאן

ישועת ישראל לא תגיע מ"ממשלת השינוי" עם מפלגותיה האנטי-תורניות והערביות, וגם לא משורות הליכוד החילוני ברובו, אלא מצד תומכי "דמוי הטליבאן" בתחום האמונה של הציונות הדתית החזקה.

  • צבי פישמן
  • ט"ו אלול תשפ"א - 17:47 23/08/2021
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן סופר ויוצר סרטים. תושב ירושלים

במשך עשור שלם, צבאותיה האדירים של רוסיה נלחמו ללא הצלחה נגד כוחות המורדים באפגניסטן לפני שנסוגו מהמדינה.

אחר כך הגיע המערכה הלא מוצלחת לא פחות של הכוחות המאסיביים של אמריקה נגד המורדים מארגון הטליבאן. המלחמה התפרסה על פני עשרים שנה עד הכישלון המבזה האחרון של ארצות הברית.

שני המערכות היו קרבות של מטוסי קרב מודרניים וטילים נגד רובים, אך שתי המלחמות לא הצליחו לרסק את לוחמי הגרילה המסתתרים. איך זה יכול להיות?

בשבועון "עולם קטן", אלוף במיל' גרשון הכהן טוען כי כוחות הטליבאן השיגו את ניצחונו באמצעות הנשק הבלתי נראה אך הכל יכול של אמונה דתית בלתי מתפשרת.

למרות שאמונות הטליבאן הן רעות, האמונה הנלהבת בהן הביאה את לוחמיהם להתגבר על כוחות "הגוליית" של המעצמות הצבאיות הבכירות בעולם. איך זה משפיע על ישראל? ראשית, כפי שמציין גרשון הכהן, אחת המטרות העיקריות של הטליבאן, שהצהירו בגלוי על ידי מייסדיה, היא לחסל את מדינת ישראל ולהעביר אותה לשלטון ערבי.

אין להקל ראש בכוונה זו. נכון, הצבא החזק והמתוחכם של ישראל אמור להיות מסוגל למחוץ בקלות את צבא הטליבאן הבלתי פורמלי, אך כך היה גם בצבאות רוסיה ואמריקה. היינו עדים לכך ששתי מעצמות העל האלה נסוגו בסופו של דבר כמו כלב מוכה קשות עם זנב תקוע בין רגליו האחוריות.

אחרי הכל, ישראל, עם כל הצבא האדיר שלה, אפילו לא הצליחה למחוק את מחבלי חמאס שכוחותיהם כלואים בתוך מתחם זעיר בגבול ואין להם לאן לברוח. אנו חופשיים להפציץ אותם כרצונינו, אך הם ממשיכים לירות בחזרה. איך זה יכול להיות?

מכיוון שהצבא שלנו ומנהיגיו, גם מנהיגי ממשלת ישראל, בין אם זה ביבי ובין בנט, לפיד או גנץ, חסרים את האמונה הדתית הדרושה כדי לעמוד כנגד דעת הקהל העולמית ולסיים את העבודה.

אם לא נוכל להתגבר על חמאס הלכוד מכל עבר כמו תרנגולת בלול, כיצד נוכל לצפות להתגבר על כוחות הטליבאן שהשתלטו על מדינה הררית בגודל כמעט כפול מעיראק?

ובנוסף אנו יכולים להעריך שהניצחון הטאליבני האחרון יעורר עוד יותר את התיאבון של כל מנהיג טרור שחולם על השמדת ישראל, חלילה. בנוסף, הניצחון בקאבול בוודאי יצית מיליוני ערבים להפוך למתגייסים חדשים להוטים ולוחמים קנאים למען המטרה האיסלאמית.

האלוף במיל' הכהן מבהיר כי צבאות המונעים על ידי אמונה דתית ודוקטרינות שטניות יכולים להיות מובסת רק על ידי אמונה דתית גדולה עוד יותר, יחד עם האמונה הנחרצת בצדקתו המוחלטת של המלחמה. היכן נמצא את האמונה הגדולה הדרושה לחיסול הטליבאן ושאר האויבים מונעי האמונה הרדיקלית המקיפים אותנו מכל עבר?

בטח לא בצד שמאל של הקשת הפוליטית בישראל. גם לא במרכז, וגם לא בעולם החרדי שיש לו אמונה בה' אבל חסר את הפטריוטיות הלאומית והידע הצבאי הדרוש במלחמה אדירה בהיקפה שיכולה להטיל אותנו לא רק נגד הטליבאן, איראן, ההחזבאללה וחמאס, אך גם נגד המעצמות שעלולות לגבות אותן.

זה משאיר אותנו עם הציונים הדתיים. ספק אם קהילת דתיי-לייט, שנוטה להעדיף פשרה מאשר קרבות, תוכל לגייס את האומץ לעמוד מול צבאות הפונדמנטליזם האיסלאמי ובעלות בריתם. אז נשאר לנו מחנה הציונים הדתיים המאמינים יותר.

נראה שמספר קטן של אנשים ירש את הגנים החזקים שאפיינו את גיבורי העבר שלנו - משה רבנו, יהושע, פינחס, שמשון, דוד המלך והמכבים. מסתבר שגוש המאמינים הזה, שלעתים קרובות סובל מהזלזול של אנשי השמאל, בתקשורת ומאנשים שמאמינים פחות גם מהצד הימני, הוא המפתח לניצחון במלחמה נגד צבאות האיסלאם.

ישועת ישראל לא תגיע מ"ממשלת השינוי" עם מפלגותיה האנטי-תורניות והערביות, וגם לא משורות הליכוד החילוני ברובו, אלא מצד תומכי "דמוי הטליבאן" בתחום האמונה של הציונות הדתית החזקה.

נותר לראות אם ההנהגה הנדרשת תגיע מההרכב הפוליטי הנוכחי של המפלגה הציונית-דתית עם שותפיה השונים מלאי אמונה, או מכמה צעירים הרועים כרגע את הכבשים שלהם על גבעות השומרון.

העיקר להכיר בכך שנוכח אויבינו המשוגעים בג'יהאד, כוח ההישרדות והניצחון של ישראל יכול לבוא רק מהמסירות שלנו לתורה, מאהבתנו הבלתי מתפשרת לאלוהים ומהמחויבות החזקה שלנו לארצנו היקרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד