בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מושחתי בג"ץ נמאסתם!

  • הרב מאיר גולדמינץ
  • כ' סיון תש"פ - 10:42 12/06/2020
גודל: א א א
הרב מאיר גולדמינץ
הרב מאיר גולדמינץ

לפני ימים מספר בג"ץ פסל את חוק ההסדרה. חוק ההסדרה בא לבטל את ההפליה לרעה שקיימת נגד יהודים ביו"ש, ובג"ץ החליט לפסול את החוק ולהמשיך את הפליית היהודים לרעה.

אם ערבי בונה על קרקע של יהודי, גם אם עשה זאת בהשתלטות ובגזל, בג"ץ כבר הכשיר מספר פעמים את הבית הערבי, וטען שיש גבול לזכות הקניין. עמותת "רגבים" תוכל לספר אין ספור סיפורים על עתירותיהן העוסקות בהשתלטות ערבית על קרקע של יהודי, והן נדחות על ידי בג"ץ שוב ושוב. אך כאשר יהודי בנה (אפילו באישור המדינה) על קרקע שערבי טען שהיא בבעלותו, בג"ץ הקפיד להורות על הריסת ביתו של היהודי. בג"ץ פסק להרוס בתים של יהודים אפילו אם בעלות הערבי היתה נתונה במחלוקת (כמו במגרון), אפילו אם לערבי אין שום סיכוי לממש את הבעלות שלו (כמו בשכונת האולפנה בבית אל), אפילו אם הסיבה היחידה ל"בעלות" של הערבי, היתה שחוסיין מלך ירדן החליט שזה שלו, והוא מעולם לא השתמש בקרקע זו (כמו כמעט בכל מקום), אפילו אם ה"בעלות" נוצרה מתוך השתלטות גזלנית בלי שום קניה או ירושה מסודרת, אפילו אם תוך כדי הדיונים בבג"ץ היהודים קנו את הקרקע מהערבי שטען שהיא שלו (כמו במגרון), אפילו אם היתה רק על חצי מטר מתוך הבית, ובעל הבית הרס כבר בעצמו את אותו חצי מטר (כמו בנתיב האבות), ואפילו אם בעלות הערבי היתה רק על שטח קטן מישוב (כמו בעמונה), בכל אלו בג"ץ פסק שיש להרוס את הישוב כולו.

את ההפליה הזו נגד היהודים, בא "חוק ההסדרה" לתקן. החוק קובע תנאים מאוד מחמירים, תוך פיצוי מופלג לערבי. אך בג"ץ פסק להמשיך את האפליה.

ואם תשאלו, מה הנימוק לביטול חוק שמבטל אפלייה?

לא תאמינו לשורות הבאות! זה מה שבג"ץ כתב כנימוק לפסיקה כפי שצוטט בערוץ7: "מבחינת התוצאה מתקיימת אפליה בין תושבי האזור הישראלים לתושבים הפלסטינים בכל הנוגע להסדרת הבנייה הבלתי חוקית באזור, מבלי שניתן להצביע על שוני רלוונטי בהקשר זה בין האוכלוסיות המתגוררות בישובים אלה. על כן, ניתן לקבוע כי חוק ההסדרה פוגע בזכות החוקתית לשוויון ולכבוד של תושבי האזור הפלסטינים".

כלומר, לשיטת בג"ץ "העדר אפלייה" משמעותה שהורסים ליהודים ולא לערבים. ואפליה פירושה שדין כולם שווה...

לבג"ץ פתרונים.

*

חוק זה מצטרף לחוקים רבים נוספים שבוטלו על ידי בג"ץ.

נזכיר את החוק למניעת הסתננות, החוק שהכשיר את ערוץ7, ביטול החלטת ועדת הבחירות המרכזית להכשיר את מרזל ובן ארי ולפסול את תומכי הטרור, החוק המאפשר לבנות ישובים רק יהודיים (כלומר בג"ץ החליט שציונות זו גזענות!), הוא חייב את קק"ל לתת לערבי קרקע שנקנתה בכסף של יהודים עבור העם היהודי (בג"ץ קעדאן-בג"ץ קציר), ועוד רבים אחרים. המשותף בכולם, שבג"ץ פועל באופן מובהק בצורה אנטי יהודית ואנטי ציונית.

כבר מזמן ברור לכל, שבבג"ץ אין לא דין צדק ולא שמירת החוק. אלא הם משתמשים בכח הציבורי שבידם כדי לקדם את עמדותיהם הפוליטיות האישיות.

כל איש ציבור שהיה פועל באופן כזה, היה מוגש נגדו כתב אישום באשמת ניצול סמכות לרעה. אך שופטי בג"ץ הם מעל החוק. הם עושים כרצונם, פטורים מלשאת באחריות על פסיקותיהם, ואינם חייבים לתת דין וחשבון לאיש. הם הפכו להיות רשות על-מחוקקת, כך שהחוק המחייב את כולם, בעיניהם אינם מחייב אותם.

צריך לומר בפה מלא את מה שכבר אמרו קודמי, ורבים אומרים בלבם: מנחם בגין אמר "יש שופטים בירושלים", אך מאז ועד היום השתנה המצב. היום "יש מושחתים בירושלים".

 

הפיתרון היחיד למצב כזה, הוא לפטר את כל המושחתים מבג"ץ, ולמנות תחתם שופטים הוגנים.

לבטל את הוועדה במינוי שופטים, בה יש למערכת המשפט רוב וזכות וטו נגד מינוי שופטים הוגנים, והם משתמשים בה כדי לשכפל את עצמם, ותחתיה להחליט שנציגי העם, כלומר הכנסת, ימנו את השופטים.

ולא פחות חשוב, להעביר בחוק, שהרשות השופטת תהיה כמו כל רשות אחרת במדינה. שהשופטים יבחרו לארבע שנים בלבד. הם לא עדיפים על חברי הכנסת, השרים, ראש הממשלה, ראשי העיריה ונשיא המדינה. לכל אחד מהם יש קדנציה, שלאחריה הוא מסיים את תפקידו, ואם הוא רוצה להמשיך, עליו להבחר מחדש.

להעביר בחוק, שכל שופט שמכהן בתפקידו למעלה מארבע שנים, אוטומטית יסיים את הקדנציה, כמו כל תקפיד ציבורי אחר. אולי כך נוכל לנקות את מערכת המשפט מחבורת המושחתים שהשתלטה עליה, ולהעמיד לנו שופטי צדק ואמת.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד