בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מכתב גלוי אל הרמטכ"ל הנבחר

אנא, דאג להחזיר את ההרתעה שאבדה, דאג לבטחון חיילנו בראש ובראשונה, דאג להחדרת ערכים וצניעות בצה"ל והורה לדובר צה"ל לומר אמת, רק את האמת

  • בעז שפירא
  • כ' חשון תשע"ט - 11:29 29/10/2018
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

איננו מכירים האלוף כוכבי.

ממה שפורסם על אודותיך מתקיים יסוד להניח שאתה לוחם ומפקד מוכשר, עשוי ללא חת ובעל ניסיון רב בעניינים צבאיים.

כל אלה וזכויות רבות העומדות לך בגין שירותך למען ביטחון ישראל הם תנאי הכרחי הנדרש מכל העומד בראש צבא הגנה לישראל. תנאי הכרחי, אבל לא מספיק. ומכאן פנייתי אליך.

לא סוד הוא שבשנים האחרונות נקלע צה"ל למשבר שאם הייתי רוצה לאפיין אותו  הייתי אומר שבמשבר אמון עסקינן ומה יעשה צבא העם בהעדר אמון מצד העם?  לא אכביר מילים אך אמנה כמה מהסוגיות העומדות על הפרק, סוגיות שבבסיס המשבר הזה.

1. בראש וראשונה - אבדן ההרתעה של צה"ל. 
אני מתחנן, אל תחלוק עלי בנקודה זו. תחת זה, צפה במאות רבות של מקרים המתועדים עלי יוטיוב בהם נראים חיילי צה"ל מותקפים, נסוגים, מושפלים ואף....בורחים. כל זה עומד בניגוד גמור לערכי צה"ל ולמסורת המפוארת של צבאנו. המצב המתואר הוא בלתי נסבל, גורם לחוסר אמון בצבא, מוריד לאשפתות את המורל הלאומי ומסרס את החיילים.

2. בנוסף, הפך צה"ל שלא בטובתו לצבא המקדם אג'נדות "פוליטיות" למהדרין, רובן כאלה המתנגשות עם היהדות ופוגעות בצבא ובכושר הלחימה שלו.

כך פועל הצבא לקדם נשים לוחמות, כך פועל צה"ל במסגרת "עזרה לקהילה" לסייע לעבריינים הבלתי חוקיים שהסתננו לארצנו מאפריקה, כך מממן הצבא בעוונותיו ניתוחים לשינויי מין, כך מאפשר הצבא לכוחות שמאל פוסט מודרניים ואנטי יהודים ליטול חלק פעיל בחינוך של קציני צה"ל.

חיילים קרביים רבים מדווחים על ירידה בביטחון ובמוטיבציה, על תחושה של העדר גיבוי מהמפקדים, על הרגשה של הפקרה ובריחה מאחריות ועל חשש מלירות באויב. אם אינך מאמין ו/או מודע להיקף התופעה אתה מוזמן לפשוט המדים ולסייר בגזרות השונות. שוחח (בהעלם זהותך ותפקידך הבכיר) עם חיילים בשטח ותהיה נדהם לגלות את עצמת הדברים.

3. עשה עם הצבא חסד גדול ושחרר אותו מהעיסוק בפוליטיקה.

התרחק מהפוליטיקאים, מהדיון הציבורי וה"ערכי". אין לפסיכוזה התקשורתית העוסקת בכפייתיות בענייני מגדר, "הדתה", להט"ב ושאר חוליים מה לחפש בצה"ל.

רסן את הפיקוד הבכיר שתחתיך והורה להם לעסוק אך ורק בדבר אחד- הכנת הצבא לקרב,להכרעת האויב, למיגורו ולניצחון עליו. שהרי זה ייעוד צה"ל, שלאחרונה נשכח משהו.....

4. ובאותה הרוח - אל תתעסק במתן עצות למדינאים, אל תטיף להם ש"צריך משא ומתן", אל תרפה את ידיהם ותפחיד אותם.

תפקיד הצבא בראשותך צריך להיות נסיכת ביטחון, הצעת פתרונות צבאיים, הפעלת כוח ופעולה בדמיון וביצירתיות. אל דאגה, יימצאו מי שיזהירו, יחלישו, ירפו ידיים וינמיכו את הרוח. אל יהי חלקך עם אלה, נהפוך הוא!!  חזק, המרץ ונסוך ביטחון, הראה את כוחו של הצבא שבראשו תעמוד ופעל למציאת פתרון לכל אתגר צבאי- פתרון שיביא הכרעה וניצחון כאמור.

5. החזר (ובמהרה) לצה"ל ערכים שאבדו ונשחקו.

חתירה למגע, הובלת לוחמים לקרב בקריאה "אחרי", מתן גיבוי לחיילים בשטח, אי הפקרת חיילים והחדרת רוח קרב יהודית שתפעם בילדינו הצדיקים שתחת פיקודך, רוח שתחזק ותרומם וממילא תשלח את הבנים למשימות בהיותם שופעי בטחון בעצמם ובצדקת הדרך.

כתנאי לכך בער מן הצבא את הגורמים "המחנכים" את חיילינו ומפקדינו כאילו היו מהאו"מ. סלק את ה"אובייקטיביות" ו"למידת הנרטיבים" מהלקסיקון הצבאי, למד את חייליך להבחין היטב בין אח לבין אויב, הסר את הספקות וחזק את הערכים. בל יימצא במטה הכללי קצין "המזהה תהליכים" בתוכנו כפי שהיו בגרמניה הנאצית. אל תאפשר לעולם העדפת חיי אויב על פני אלה של בנינו חייליך, היה נאמן לעמך ולמולדתך.

6. דאג לצניעות בצבא, אפשר חיזוק הרוח בלימודי תורה במחנות צה"ל, וודא הפרדה גמורה בין בנות ובנים. הטעם ברור ופשוט- האחווה השורה בין הלוחמים, לכידות היחידה הלוחמת, הערבות ההדדית והנכונות למסירות נפש - כל אלה תלויים בבהירות המטרה ובריכוז ומיקוד החיילים באימונים ובמשימות.

בין היתר דאג לצמצום פעילותו של דובר צה"ל ובעיקר הנחה אותו לומר אמת. תהיה נדהם להיווכח עד כמה הציבור בכלל והחיילים בפרט לועגים למדברר המקצועי שאין אמת בלבבו ובפיו. באותו אופן הרחק את המשפטנים מצה"ל. כיום מוצב בראש המערכת המשפטית הצבאית אלוף ש"יצא מן הארון" (בו מתביישים חיילים רבים) מה גם שהחיילים מרגישים כי הם נרדפים וכי פעילותם הצבאית והמבצעית מאוימת על ידי המערכת הזו. התוצאה היא אסונית- שיתוק ורפיון אל מול פני אויב הקולט את המסר ומעז פנים יותר ויותר.

במצב הדברים כפי שהוא היום השינוי הנדרש הוא עמוק וידרוש ממך הרבה אומץ ונחישות. באם תפעל ברוח הדברים שפורטו, תציל את הצבא ואותנו, תפיח רוח אחרת בקרב החיילים והמוני בית ישראל, תישא חן בעיני אדם והמקום והחשוב מכל – תפעל ותיזכר כמצביא בצבא השם הניצב איתן על הגנת העם היהודי בארצו.

אל תירא ואל תחת מתקשורת שמאלנית, "שים פס" על ארגוני שמאל ושונאי ישראל, נתק עצמך מעודף שיקולים "משפטיים" המגבילים את כוחו של צה"ל ועשה הכול, אבל הכול, על מנת לשמור על חיי חייליך הם בנינו, להובילם בבטחה אל המשימות שעוד נכונו ולהבטיח ניצחון בכל מערכה.

חזק ואמץ!!

 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד