בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מכתב גלוי לאיילת שקד

החלטתי לפנות אליך מעל במה מכובדת זו לאחר שקראתי שלנוכח נאומו השערורייתי של מיודענו יאיר לפיד במליאה היה לך קשה. למען מי שלא קרא, אביא כאן מקצת תגובתך לדברי הבלע והלעז של ריקא כדלקמן.

  • בעז שפירא
  • י"ד חשון תשפ"ב - 12:19 20/10/2021
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

איילת שלום. מזה זמן שאני מהרהר באפשרות לפנות אליך בפומבי, אולי יפלו הדברים על אוזן קשבת ולב מבין.

לא סוד הוא שהקמת הממשלה הזו רעה מאד בעיני רבים ממי שתמכו בכם. לא אסתיר שאינני בכלל אלה שכן החיישנים שבתוכי אותתו על המתרגש לבוא וכך נמנעתי מהאכזבה המרה לה שותפים רבים מאד מתומכיכם (בעבר...).

אלא שלא מאוחר לתקן.

פעם אחר פעם אנו עדים לחוסר שביעות רצון מצדך נוכח המתרחש בעולם הפוליטי בכלל ובממששת המנדטים לה את שותפה בפרט.

השמאל מרים ראש ואנו נאלצים לבלוע, הכוחות הפרוגרסיביים שולטים ברמה בעניינים רבים ואנו נאלצים לספוג. מדיניות החוץ מציבה אותנו במקומות מסוכנים ואנו מבליגים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אחד האחראיים למצב ואולי אף מי שנושא ברוב האחריות הוא מיודענו יאיר לפיד. מתוך שכבר לפני שנים רבות (עת שמש כמגיש בתכניות אירוח בטלוויזיה) עמדתי על טיבו, הרי שאני מכנה אותו ריקא. כמדומני שאין ראוי ממנו ל"תואר" הזה המציג אותו כפי שהוא – ככלי ריק.

אלא שלא בבובה חדלה ממעש עסקינן. האיש הזה, ריקא, אינו טומן ידו בצלחת אלא זורע חורבן, הרס ונזקים גדולים בכל מקום אליו ידו מגעת – וזו היד ארוכה מאד.

ריקא הוא אבי ממששת המנדטים. ריקא הוא שחבר חיבור משתק ומזיק בין ימין ושמאל. ריקא הוא האשם העיקרי והמרכזי בכך שהתנועה האסלאמית עם "יד על ההגה". ליתר דיוק אומר שהם המובילים בעניינים רבים ואילו את וחבריך מנסים למזער את הנזקים – לא כל כך בהצלחה....

ריקא מהנדס את התודעה. ריקא באיוולתו מחסל את המושג אנטישמיות, ריקא מבטיח הבטחות הפוגעות בביטחון ישראל, ריקא משתף פעולה עם החוליים העמוקים במערכת המשפט (בבת עינך, זוכרת?) ומעמיק אותם.

עוד מעט קט וריקא יהיה ראש הממשלה !!!!!!!!!

החלטתי לפנות אליך מעל במה מכובדת זו לאחר שקראתי שלנוכח נאומו השערורייתי במליאה היה לך קשה. למען מי שלא קרא אביא כאן מקצת תגובתך לדברי הבלע והלעז של ריקא כדלקמן :

"כמה מילים על אתמול, מודה שהייתי צריכה כמה נשימות, מה גם שלא רציתי להוסיף להתגוששות המיותרת ביום שמזכיר לנו כמה חשוב שנדע לנהל את המחלוקות - גם הקשות ביותר - בדרכים דמוקרטיות. לשמע הנאומים אתמול, פשוט התכווצתי. התיוג של ציבור מצביעים גדול - כמתנגדי ומתנקשי הדמוקרטיה - הוא עוול נוראי שנעשה לאנשים אידאולוגיים נחושים וערכיים, שנאלצים בכל שנה ביום הזה לספוג קיתונות של רפש והטחת עלבונות, גם בנציגיהם. תיוג שכזה מדיר מהמשחק הדמוקרטי חצי מהעם - זו לא שמירה על הדמוקרטיה אלא ביזוי שלה. אין פה ״טובים״ מול ״רעים״. יש פה עם אחד ואנשים צריכים לכבד אחד את שני."

"פשוט התכווצתי" אמרת, גם אנחנו.

נראה כי החיבה אותה רוחשים לך רבים נשענת על דברים טובים שבך. מלבד היותך אישה נבונה, אוהבת העם והארץ, יש בך רגש יהודי חם. ביותר מהזדמנות אחת הוכחת את נאמנותך ומסירותך לארץ ישראל ולעם ישראל, הרבה יותר מרבים אחרים , גם כאלה עם זקן ארוך וכיפה על ראשם.

ייתכן שאת איילת, התקווה האחרונה בעת הזו. התקווה האחרונה למישהי שתרים עוגן, לאישה אמיצה וישרת דרך שתכה על חטא ממששת המנדטים ותאמר "עד כאן"! באם את מהווה היום את האצבע שבסכר, זו המאפשרת את המשך הסחיטה הערבית, את המשך הפגיעה באינטרסים לאומיים, את המשך קידום הפוסט מודרנה ואת המשך הנצחת העדר המשילות, הריקבון במערכת המשפט והפגיעה בכל קדשי ישראל – כי אז אומר לך, אבקש ממך – צאי משם ! נטשי את הממשלה הרעה הזו ושובי אל כור מחצבתך, אל המקום בו פועם לבך, אל אהבת נעורייך לה שמרת אמונים שנים ארוכות עוד מימי ישראל שלי ואף לפני כן.

את אולי היחידה המסוגלת למנוע מריקא להיכנס ללשכת ראש הממשלה בעוד חודשים לא רבים. כניסה כזו, ממנה יראים רבים, תהווה חס ושלום ה"מכה בפטיש" לעוול הנורא אותו השטתם עלינו מטעמים שונים, שנאת נתניהו בכללם (אולי בראשם).

יש לי חבר המכנה אותך "היפהפייה הנרדמת". צאי מהתרדמה והישארי רק היפהפייה , שהרי ניחנת ביופי פנימי לא מצוי.

ביהדות ערך התשובה הוא ערך חשוב ומרכזי ביותר. סמוך אני ובטוח שאם תבחרי להכות על חטא, לשוב הביתה, להתנער מהעוול והשקר - או אז תתקבלי בזרועות פתוחות ובחיבוק אמיץ.

איילת, אל תתכווצי עוד קומי ועשי מעשה. רבים מחכים לך.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד