בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממשלה עם נוכרים – אסון לאומי

ההיסטוריה חוזרת: ויכוח בין יהודים צריך להיות ויכוח פנימי. ככל שיהיה קשה, עדיין הוא פנימי. אין לערב שום נוכרי בוויכוח בין יהודים. וכל התערבות כזו מביאה בסופו של דבר לאבד את הכל.

  • הרב מאיר גולדמינץ
  • כ"ג אייר תשפ"א - 14:37 05/05/2021
גודל: א א א
הרב מאיר גולדמינץ
הרב מאיר גולדמינץ

בחג החנוכה אנו חוגגים שמונת ימים על מלכות ישראל שחזרה בימי החשמונאים. מלכות זו התקיימה כמאתיים שנה, עד חורבן בית שני בידי הרומאים. מה היה השורש שגרם לחורבן מלכות החשמונאים וחורבן בית שני?

כתב הרמב"ן בתחילת פרשת וישלח "כי אנחנו התחלנו נפילתנו ביד אדום, כי מלכי בית שני באו בברית עם הרומיים, ומהם שבאו ברומא, והיא היתה סבת נפילתם בידם. וזה מוזכר בדברי רבותינו ומפורסם בספרים".

כלומר, היה ויכוח בין צאצאי החשמונאים מי יהיה המלך. הוויכוח התפתח לכדי ריב ואף מלחמת אחים. בסופו של דבר הצדדים באו לרומא לבקש עזרה.

כתוצאה מכך, רומא שלחה צבא לארץ ישראל, התערבה בנעשה בארץ, החלה לשלוט בארץ עד שהביאה לחורבן בית שני. אני מרגיש כי ההיסטוריה חוזרת.

ויכוח בין יהודים צריך להיות ויכוח פנימי. ככל שיהיה קשה, עדיין הוא פנימי. אין לערב שום נוכרי בוויכוח בין יהודים. וכל התערבות כזו מביאה בסופו של דבר לאבד את הכל.

יש כעת ויכוח בעם ישראל איזו ממשלה תקום בישראל. יש רוצים את פלוני כראש ממשלה, ואחרים רוצים להחליפו באחר. עד כאן הכל לגיטימי. אך לתת לגוי לקבוע מי יהיה ראש ממשלת ישראל, זהו קו אדום, שאחריתו מי ישורנו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

טענות רבות קיימות מדוע אסור להקים ממשלה הנשענת על עבאס. יש הטוענים כי עבאס תומך במאבק המזויין נגד מדינת ישראל, וממשלה כזו לא תוכל להילחם באמת באויב, כי היא תהיה תלוי בתומכי האויב.

יש הטוענים כי בכך אנו "מכשירים את הקרקע" לממשלה דומה שתוקם בעתיד משמאל, וזו תהיה בכיה לדורות. ויש הטוענים שמבחינה מהותית ממשלת ישראל צריכה להישען על רוב יהודי, ומביאים את דברי הרב צבי יהודה קוק זצ"ל שתקף חריפות ממשלת מיעוט שנשענה על תמיכת המפלגות הערביות.

הסיבה המהותית חזקה יותר מהסיבות הקודמות. היא איננה סיבה פוליטית נקודתית. היא עומדת ביסודות הגדרתה של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי, וכל שינוי בה פוגם במטרה למענה חלמו כל הדורות ונלחמו חיילי צה"ל והמחתרות.

הנסיון ההיסטורי מראה, שמהלך כזה מוביל בסופו של דבר לאסון. אולי יש רווח זמני, אולי לטווח הקצר תהיה תועלת, אך בסופו של דבר זהו מהלך שמוביל לאבדון. ואולי הסיבות שהוזכרו לעיל הן הדרך להוביל לאותה תוצאה איומה שקרתה בסוף בית שני.

וכמה מילים לגדעון סער: לפני כשנה וחצי התמודדת על ראשות הליכוד. הייתי בחוג בית מטעמך, ושמעתי את דבריך. עיקר טענתך היתה, שיש "מחנה לא ביבי", ונתניהו אינו יכול להרכיב ממשלה, ולכן צריך מועמד אחר מן הליכוד לראשות הממשלה, שיוכל לקבל תמיכה של 61 חברי כנסת.

כיום לימין יחד איתך יש 65 ח"כים. העיקרי שמונע הקמת ממשלת ימין זה אתה. הטיעון שלך ש"נתניהו אינו יכול להרכיב ממשלה, ולכן צריך להחליפו", אינו נכון עובדתית. אם לא תמנע ממנו, נתניהו יכול להקים ממשלה. אלא שאתה רוצה להחליפו, ולכן אתה מונע ממנו מלהקים ממשלה.

יש לך טענות רבות נגד נתניהו, וגם לי יש. הוא מסר את חברון, חתם על הסכמי וואי, הצביע בעד ההינתקות ונתן את קולו לעקירת ישובי גוש קטיף וצפון השומרון, מנע כל תיקון במערכת המשפט, מינה אנשי שמאל לתפקידים בכירים ומשמעותיים, מנע בניה והרס אין ספור מקומות יהודיים ביו"ש, ומנגד נותן לערבים לבנות באופן בלתי חוקי ולהתפרס בשטח, תחת ממשלתו עינו יהודים והעלילו עליהם עלילות שוא, ויש עוד הרבה מה לכתוב כאן.

גם אתה במערכת הבחירות פרסמת, שהשאלה אינה האם תקום ממשלת ימין, אלא מי יעמוד בראש ממשלת ימין.

בינתיים מה שאתה עושה הוא בעיקר להוביל להקמת ממשלה שאינה ימנית. בין אם זו ממשלת שמאל או חצי שמאל, ובין אם זו ממשלה בתמיכת רע"מ.

ביכולתך להפסיק את השסע הציבורי כל רגע, ואני מקווה שתעשה זאת בהקדם. אך בינתיים, כל זמן שאתה מתעכב, בגללך נגרם נזק ציבורי עצום.

גם אם בסוף תתעשת ותתמוך בהקמת ממשלת ימין, בינתיים נוצרת "הכשרה" לממשלה בהישענות על הערבים. נזק תודעתי שאם חלילה השמאל ישתמש בו, הרי שאתה במו ידיך כורת את הענף עליה יושבת מדינת ישראל.

אינני יודע להיכן הדברים יתגלגלו. דבר אחד ברור: על כל תוצאה שלילית שתצא מהפלונטר הזה, אתה תהיה חתום עליה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד