בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קישינב. גרזנים באלעד

אויבי השם יתברך ושונאיו רוצחים את בניו בכל דור ודור, עלינו לשוב בתשובה שלמה, תשובה ציבורית ולדרוש גישה בטחונית יהודית לפי התורה. כשהולכים לפי מוסר עקום במקום בדרך התורה – מסכנים את נפשות בני ישראל.

  • מנחם בן שחר
  • ה' אייר תשפ"ב - 00:44 06/05/2022
גודל: א א א
מנחם בן שחר
מנחם בן שחר

יהודים נרצחו על קידוש השם. בערב שבת קודש בה נקרא ''ולא תחללו את שם קדשי ונקדשתי בתוך בני ישראל''.

הכאב חד, מפלח את הלב. הזעם גואה, ההשפלה מפעפעת. האהבה לכל יהודי, תחושת הקרבה שלנו, כולנו אחים אנחנו. האויבים זוכרים זאת, ולא מבדילים. בחנוכה בפסח, בעצמאות, ברמדן ואחרי הרמדן – האויב הערבי מרצח יהודים.

הגרזן הוא אותו גרזן מאוקראינה ועד אלעד. אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם. הפיצול בין יום השואה ליום הזיכרון מבלבל, הגויים הם אותם גויים ליד הים התיכון כמו ליד הים השחור או האדום.

אנשי אלעד היקרים, כולנו אתכם. כולנו אוהבים אתכם, כולנו מחזקים אתכם. תחזיקו מעמד, תחזיקו חזק באמונת ישראל, אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים, אחד אלוקנו בשמים ובארץ. רק עליו נוכל לסמוך, רק בדרך התורה נלך. תפיסות בטחוניות הנובעות מ'כוחי ועוצם ידי' מגומגם – לא יכולות לספק הגנה לעם היהודי.

מצוות פיקוח נפש היא חמורה מידי מכדי להפקיד אותה בידי אנשים שאינם אחראיים, בידי יהודים מבולבלים שהתורה איננה נר לרגלם והם מתנהלים על פי קביעות 'מוסריות' תמוהות. התורה מלמדת אותנו מפורשות – הקם להורגך: השכם להורגו! לפי התורה הקדושה אין חיה כזאת 'מפגע בודד'! כל מי שמחפה על פשע הוא שותף. רש"י שקראנו בשבוע שעבר מביא את דברי חז"ל המפורשים: 'באיש ההוא ובמשפחתו' ותניא אמר רבי שמעון אם הוא חטא משפחתו מה חטאה? אלא אין לך משפחה שיש בה מוכס שאין כולן מוכסין ואין לך משפחה שיש בה ליסטים שאין כולן ליסטין מפני שמחפין עליו". רק גישה בטחונית הנצמדת לתורתנו הקדושה יכולה להביא שקט ובטחה.

לאחר אסון כה כבד עלינו, כולנו להתעורר בתשובה. עלינו, כולנו יחד, לתקן את דרכינו. התיקון הוא  קודם כל פנימי, איש את נגעי עצמו שיודע לבבו. יהודי עסוק כל חייו, יום יום לילה לילה בעבודת תשובה אישית פרטית שקטה. ואולם, אסור לנו להסתפק בתשובה הפרטית. הנופלים לא נהרגו בתאונת דרכים, לא נפטרו ממחלה ולא מקריסת גשר אלא נרצחו על ידי אויבים אכזריים שונאי ישראל.

אנו מצווים לקדש שם שמיים, אנו מצווים לנחול את ארץ ישראל ללא מורא! אויבנו הרבים הם אויבי השם יתברך, הם שונאיו ולכן הם באים פה בחוצפה אדירה כדי לפגוע בבני המלך בארמון המלך. בזכות אמונת ישראל הטהורה בה החזיקו אבותינו בכל הדורות, נתחזק להגן ולשמור על נפשות בני ישראל מכל סכנה – קומה ד' ויפוצו אויבך, וינוסו משנאיך מפניך!!!

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון