בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תחרויות יופי ומצעדי תועבה

מכיוון שאני כותב הרבה מאמרים חיוביים על ישראל המופיעים בתקשורת היהודית בחוץ לארץ, אני מקבל הרבה תגובות אנטי-ישראליות כמו הדוגמה הזו מיהודים שאוהבים לגנות את החסרונות שהם רואים במדינת ישראל.

  • צבי פישמן
  • כ"ה חשון תשפ"ב - 14:28 31/10/2021
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן סופר ויוצר סרטים. תושב ירושלים

אני שומע את הצעקות שצורחים בשמחה הפלגים האנטי-ציוניים של המחנה הדתי. "אתה רואה! מה אמרנו לכם! מדינת ישראל היא טרף! הטרפים הלא כשרים של הציונות חשופים לעיני כל. הרב קוק טעה. לא רק שהמתייוונים הישראלים מחלקים נתחי ענק מארץ הקודש לטרוריסטים ערבים, הממשלה החילונית מקדמת בברכה הומואים, מכה מתנחלים, מאלצת אנשים להתחסן, ומארחת כעת את תחרות הפריצות הגדולה בעולם! יהודי יכול לחיות חיים קדושים יותר בניו יורק".

מכיוון שאני כותב הרבה מאמרים חיוביים על ישראל המופיעים בתקשורת היהודית בחוץ לארץ, אני מקבל הרבה תגובות אנטי-ישראליות כמו הדוגמה הזו מיהודים שאוהבים לגנות את החסרונות שהם רואים במדינת ישראל.

אמנם, על פני השטח, המצב אכן מעיק. לכל הקוראים הקדושים שמעולם לא שמעו על האירוע "תחרות מיס יוניברס", תחרות היופי לנשים שמגיע לאילת יומיים אחרי חנוכה, צופים 500 מיליון איש ברחבי העולם. בעוד שמשרד התיירות בישראל מתייג את האירוע כהישג היסטורי למדינת היהודים, הוא, כמו ים המלח, שפל גדול מאוד.

כמה אירוני שממשלת השמאל הנוכחית בישראל, הכוללת את אחת הפמיניסטיות הרדיקליות במדינה, מרב מיכאלי ממפלגת העבודה, גאה לארח אקסטרווגנזה שהופכת נשים לאובייקטים, המתמקדת הרבה יותר בצורת גופן מאשר בנפשן.

משרד התיירות מקפיד לקבל סיקור מלא מהאירוע בכך ש-60 המתמודדים בלבוש דל יצעדו ברחבי הארץ בימים שלפני התחרות, ויבטיחו שכל המצלמות בעולם יהיו ממוקדות בארץ הקודש בימי החנוכה האחרונים – חג המציין בין היתר את המרד בראשות המכבים נגד ניצול נשים יהודיות.

ובכן חברים, הרשו לי לגלות לכם סוד. לא המתייוונים הישראלים עושים את כל הדברים המטרידים האלה - זה ה' עצמו. הוא מנהל את התוכנית כאן. מגוחך, אתה אומר! בלתי אפשרי! בכלל לא. ה' מארגן הכל! אתה לא זוכר? שום דבר לא קורה בעולם מבלי שזה היה מתוזמר על ידי במאי הבמאים, על ידי המפיק של כל האירועים הגדולים, במיוחד כל הדברים הנוגעים לעם ישראל.

כן, האדם נושא באחריות למעשיו, אבל בתחום ההשגחה האלוקית שמוחנו אינו יכול לתפוס, אדון העולם מביא הכל לפי רצונו. נחמה וכוח נוכל למצוא בחוכמה של הנביא, "אַל־תִּשְׂמְחִי אֹיַבְתִּי לִי כִּי נָפַלְתִּי קָמְתִּי כִּי־אֵשֵׁב בַּחֹשֶׁךְ ה' אוֹר לִי". בדומה לכך, טוב לזכור שהגימטרייה של נחש היא משיח. ככל שהדברים יהיו גרועים יותר, זה סימן בטוח לכך שהגעת המשיח מתקרבת.

באור זה אולי נוכל לענות על השאלה: בתוכנית האלוקי איזה שימוש יש בתחרות יופי לא צנועה ומצעדי הומואים? למה? אולי כי ה' בודק את אותנו. הוא בוחן אותנו לראות אם אנו מעמידים את ירושלים מעל ראש שמחתנו, או שמא נשתמש, למשל, במעשי השפלות האלה כתירוצים לא לעלות לארץ או לברוח מהארץ, חלילה.

האם ימלאו היהודים את מצוות התורה לשכון בארץ ישראל, או שמא יזמנו את הדברים השליליים שהם רואים וידחו את החיים בישראל - כמו המרגלים במדבר שדחו את הארץ המובטחת כאשר ראו ענקים עזים המסתובבים בחברון? האתגר זהה.

בין אם אנחנו אוהבים את הדרך שבה בחר הקדוש ברוך הוא להביא את גאולת ישראל, דרך היהודים המתייוונים, הגאולה מתפתחת בכל זאת, דווקא דרך תחרויות היופי ומצעדי התועבה הללו. האם לא לימדו אותנו חכמינו שהמשיח התחיל כאשר יהודה הולך שולל על ידי תמר, וכאשר בנות לוט, במערה שאינה רחוקה מאילת, גרמו לאביהן לחטוא? רות המואבייה ודוד המלך נבעו מאותו אירוע ממש לא כשר!

אין ספק שאנחנו חייבים למחות נגד התועבות האלה, אבל אנחנו לא צריכים להיכנס לפאניקה. בדרכים שאיננו יכולים להבין, המשיח בדרך. ה' בוחן אותנו, הן בישראל והן בחו"ל. זוהי בחינה סופית קשה ומפרכת של אמונה כדי לראות מי יזכה לחיות בארץ היקרה ומי ייפול. למעשה, זו הדרך המנומסת של ה' לסגור את הדלת.

בחסד שלו, הוא לא רוצה כלפי חוץ לדחות את ילדיו, אז הוא נותן לנו להאמין שאנחנו דוחים את הארץ, חלילה, כשבפועל, הארץ דוחה את מי שלא מצליח לאמץ אותה בכל ליבם. הבחירה היא שלנו. האם ניקח חלק פעיל בגאולת ישראל הולכת ובאה או נסתובב אחורה?

האם נעמיד את ירושלים וארץ ישראל מעל השמחה העליונה שלנו, או שנגיד שהממשלה לא מספיק קדושה, הדירות יקרות, המיסים גבוהים מדי, הממשלה שונאת הדתיים, תחרויות היופי עומדות במרכז הבמה, ומי רוצה לחיות במדינה שתמיד מאוימת במלחמה?

משיח, משיח, משיח, אי יא יאי יא יאי.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד