בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תמונה אחת שווה אלף שביתות רעב

צריך להבהיר למועצת יש"ע שלא נאפשר יותר לנטרל את המאבקים

  • יהודה פואה
  • י"ט חשון תשע"ח - 17:48 08/11/2017
גודל: א א א
יהודה פואה
יהודה פואה
אני עוקב בדריכות אחרי שביתת הרעב של המשפחות השכולות וראשי המועצות. אחרי שאתמול הם  הצליחו להגיע לראש הממשלה ועצרו דיון בוועדת הכספים חשבתי שעוד רגע ביבי יאפשר חיים תקינים ביש"ע אבל אתמול הופתעתי לגלות שביבי הצליח לעצור את המחאה עם תמונה  אחת מיוחדת במינה.
הזקנים שבנינו בודאי זוכרים כי פעם מועצת ישע הייתה הכלי השלטוני לשליטה על המחאה מימין. מי שלא קרא את הספר של משה פייגלין "במקום שאין אנשים". מוזמן להשלים. ב"ה בשנים האחרונות התערבותה של מועצת ישע ב"ניטרול מחאות" כבר כמעט שלא מורגש. אני אומר זאת כמי שהיה מעורב מאוד במאבקים בדריינוף בבית אל, בבית כנסת איילת השחר בגבעת זאב, בעמונה בעפרה ובנתיב האבות. מועצת ישע פעלה בכל המאבקים וניסתה לכוון אותם לפי הבנתה אבל בצורה עדינה ולא בוטה מידי. שבוע שעבר התבשרנו על יו"ר חדש למועצת ישע "חננאל דוראני" אני לא מכיר את האיש אך שמעתי עליו רק דברים טובים. אתמול כשראיתי את התמונה המשותפת שלו עם ראש הממשלה פשוט נבהלתי. למי שלא מבין את משמעות התמונה אסביר בקצרה: בשבועיים האחרונים משפחות שכולות יצאו למחאה חריפה נגד ראש הממשלה שמונע סלילת כבישים בניית אנטנות סלולריות והצבת עמודי תאורה ביש"ע. טענת המשפחות הייתה כי מדובר בסכנת חיים והם ששכלו בן משפחה הבטיחו לעצמם שינסו למנוע את ההרוגים/ הנרצחים הבאים.

עוד בנושא:

16 ראשי מועצות בישע הצטרפו למחאה. כיוון שראש הממשלה נחרץ בעמדתו להמשיך לפזר הבטחות ולמנוע כל התקדמות אמיתית המשפחות וראשי רשויות יצאו השבוע לשביתת רעב. הם עוררו מהומה בכנסת וביבי התחיל להזיע. הוא הבין שציבורית כבר מתחילים להבין שהוא באמת תוקע את המתנחלים. המשחק של אחד בפה ואחד ביד (אין אישורים) כבר נסדק ולא מוכר את הסחורה.

אך ביבי הקוסם מייד מצא את הפתרון למשבר.
הזמין אליו את "ראש מועצת ישע" מכר לו כמה סיפורים... וקיבל תמונה שמשדרת לכולם ש"הכל בסדר" ו"ביבי הכי ימין שיש" ועכשיו אף אחד כבר לא מתעניין בשלומם של המשפחות. האם שביתת הרעב ממשיכה? כמה שובתים? האם הם צריכים טיפול רפואי? 
כל השאלות כבר לא רלוונטיות ואף אחד לא ישאל אותם כי ביבי עובד עם חננאל דוראני ראש מועצת ישע ו"הכל בסדר"....
התנהלות זאת כמובן מייבשת כל אפשרות למאבק שיוביל לשוויון זכויות של תושבי יושע ולכן חשוב לגרום לחננאל ולמועצת ישע להבין שהבנו את השיטה ולא נאפשר לה להמשיך ולנטרל מאבקים.
מכתב זה נשלח לחננאל דורני לפני שפורסם וזאת הייתה תגובתו:
"מועצת יש"ע פעלה רבות בחודשים האחרונים מול ראש הממשלה וצוות לשכתו על מנת לקדם את נושא תשתיות הכבישים והביטחון ביהודה ושומרון, וכך גם נמשיך עד אשר תכניות אלו יבואו לכדי ביצוע"
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד