בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תתנצלו!

חובה עלינו לפנות לרבנים תומכי השב"כ, ביניהם הרב שקרא "לנשק את הידיים והרגליים של השב"כ", בדרישה: "תתנצלו! לפני פסק הדין, תתנצלו!"

  • רות איזיקוביץ
  • כ"ד סיון תשע"ח - 12:00 07/06/2018
גודל: א א א
רות איזיקוביץ
רות איזיקוביץ

לפני חודשיים וחצי ביקשתי כאן נפש חיה אחת, לפחות אחת שתבוא היא לבדה, ותמחה על זוועת העינויים שעינו קלגסי השב"כ שני יהודים חשודים. חשודים בהצתת בית דוואבשה בכפר דומא, אחד מהם קטין בן 16. ביקשתי נפש שאינה יכולה לתת מנוחה לעצמה בעוד השניים מעונים עד צאת הודאות מפיהם, כמעט רגע לפני צאת נשמתם.

פרט לרב, ד"ר אליהו זיני, שמיד בתחילת הפרשה נזף ברבנים שאצו-רצו לבקר את פצועי ההצתה ולהתנצל בשם... בשם מי, כאשר לא ידוע דבר על זהות המציתים; פרט לרב זיני, לא היה אחד שעצר לשאול, מי שמכם?! מה בכלל אתם יודעים?

כאשר נודעו העינויים הציע הרב אלי סדן "לנשק את הרגליים והידיים לשב"כ".  עד לפני ימים אחדים ניטשו הצעירים המעונים, ולא קם לוחם אחד לצידם, מישהו מסוגו של הסופר אמיל זולא במלחמתו לצדק למען היהודי דרייפוס.  והנה, כאן ועכשיו נלחמים למענם הרב ד"ר זיני וח"כ יהודה גליק. מארה"ב נלחמים למענם כבר חודשים רבים, נשות חב"ד בהובלת הגב' רובין טיקר,  וארגון AFSI בראשותה של הגב' הלן פרידמן. האם בעקות אלה יבוא לציון גואל?

ב-11 לחודש זה (יוני) תינתן פסיקת שופט/ת במשפט זוטא − האם לקבל את ההודאות שניתנו תחת עינויים, אם לאו. עצם דרישת הפרקליטות בשם השב"כ לקבל את ה"הודאות", מורה, לדעת כל אדם שפוי, שמישהו אינו בקו הבריאות הנפשית. מה עוד שהנימוק היה תחילה, כי גם בעינויים נשמר כבוד המעונים והודאותיהם ניתנו מרצון חופשי... אבל אלה כביכול מאחורינו. עכשיו הדרישה מבית המשפט, היא, להכיר בהודאות שניתנו לא תחת עינויים. משל הודו המעונים בדרכם לטיול של שעה ביום בחצר, אולי בדרכם לפגישה ידידותית עם המשטרה, אצלה באו לחתום שוב, שלא תחת זכרון העינויים.

אחרי מעט הדברים האלה, חובה על כולנו לפנות לכל הרבנים תומכי השב"כ, ביניהם הרב שקרא לנשק את הידיים והרגליים של השב"כ, ולכל רשימת השרים הח"כים והנשיא בדרישה: תתנצלו! לפני פסק הדין, תתנצלו!  גם אם (לדעתי המעט מבוססת) בא אליכם השב"כ בעורמה, בהערכתו אתכם כבעלי השפעה על הציבור הנתון למרותכם, וטפטף באוזניכם שקרים על ראיות , על עינויים שלא היו, ועל שמירת כבוד הנחקרים. והרי לבסוף התברר כי העינויים היו גם היו. בשב"כ מודים שהיו! זמן רב עבר מאז, ואתם עדיין שותקים?! תתנצלו ותדרשו חקירות אמת, מי הצית. לא חקירה כחקירת משטרה שמצאה כי הצתה נוספת נגרמה בגלל קצר חשמלי ב...בית ש אין בו חיבור לחשמל...

אני מעזה לומר, שאילולא חרצו לשונם כל המי ומי, לא הייתה הפרקליטות "מחוייבת" עכשיו להרשעה. כי מַהם חייהם של שני נערי גבעות מול יוקרתם של הראשונים? לכן, תתנצלו!

זאת ועוד: חשובה לפרקליטות ההחלטה במשפט זוטא. שהרי, אם טענתה לא תתקבל, לא יהיה עוד משפט והעצורים ישוחררו, כי אין נגדם כל ראיות לבד מ"הודאותיהם". עדויות הכפריים סותרות זו את זו ואת כתב האישום שהוגש רק נגד אחד מהעצורים. תאמרו הכל חסוי? לפחות הסתירות כבר אינן חסויות. נמצאת סתירה אפילו בתוך הודעתו לתקשורת של מי שהיה אז שר ביטחון, משה יעלון: "יודעים מי הרוצחים בדומא, אבל לא מגלים כדי לא לחשוף מקורות". איזה מקור אמין ידע על יותר מרוצח אחד, כאשר רק נגד אחד הוגש כתב אישום? רק כי לא רוצים לחשוף מקורות, מניחים לאיזה רוצח להסתובב חופשי?...

תתנצלו. תתנצלו כל עוד לא הכריע בית המשפט בגללכם או לַמרותכם, את הכרעתו.

ואלה שמות הפוליטיקאים הנדרשים להתנצל:

ברקו: אין מטרה אידיאולוגית המצדיקה רצח חפים מפשע
רגב: טרור הוא טרור
פריג': מחיר הסלחנות כלפי המתנחלים
נחמיאס-ורבין: במקום שבו החוק בגדר המלצה בלבד תינוקות יישרפו
שקד: חלקם של קיצונים ואלימים - לא עימנו
פלוסקוב: האירוע מכתים את מדינת ישראל
סבטלובה: לשים סוף להסתה
דרעי: להתייחס למבצעים כאל מחבלים
בהלול: מי שהסית נגד שופטי ישראל, נותן הכשר
לבני: זה כבר לא קומץ
יחימוביץ': אשמים המסיתים והשותקים
לפיד: שורפי התינוק - אויב וגיס חמישי
נתניהו: מזועזע מהמעשה הנפשע והנורא
בנט: מעשה טרור מזעזע
אדלשטיין: שנאה עיוורת שחייבת להיפסק
ליברמן: פגיעה חמורה בדמוקרטיה ובהתיישבות
הרצוג: דרושים הנהגה וחשבון-נפש בימין
יעלון: פיגוע טרור קשה ביותר

 

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (16) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד