בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלי ישי השתחרר מלפיתת השמאל

הבשורה הטובה, לפיה אלי ישי מאס בדרעי וחבורתו ופרש כנפיים לאופק חדש, כזה התואם את תורת ישראל וארץ ישראל, היא בשורה מעודדת לאוהבי העם והארץ • דעה

  • בעז שפירא
  • ל' כסלו תשע"ה - 20:51 22/12/2014
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

הכותרת למאמר הייתה יכולה גם להיות "ברוך שפטרנו מאריה דרעי"...

בשבועיים האחרונים נפל דבר בישראל. נוכח הבחירות המתקרבות ובהיות רבים מאד מאוכזבים מתפקוד נבחריהם בקדנציה האחרונה, צץ בשטח כוח חדש שעל פניו נראה מאד מבטיח. אלי ישי בהובלת הרב מאזוז פרש כנפיים ונפטר מהמורסה בדמות אריה דרעי, הידוע בנטיותיו השמאלניות ומי שלדעת רבים מהווה סוס טרויאני בתוך ארץ ישראל, בוודאי בכל מה שקשור ליישוב ארץ ישראל כולה.

איש השמאל הקיצוני אורי אבנריאמר על אריה דרעי כהאי לישנא: "לשנות את התודעה של הציבור הגדול הזה המזרחי זה רק מזרחי יכול לעשות... דרעי, אני זוכר אותו כשהוא התחיל את דרכו ואני עזרתי מאד לעזור לו, ליצור את המיתוס הזה של דרעי מפני שהוא היה איש שלום מובהק, ובשיחות פרטיות הוא היה אפילו יותר קיצוני ממני, אם אפשר...".

מה עוד יש לומר לאחר מילים מפורשות מפי אחד מאנשי השמאל הכי קיצוני שהיו כאן מאז ומעולם?

אריה דרעי שכוכבו דרך ככישרון עולה בחסות הרב עובדיה זצ"ל, השכיל למשוך בכל החוטים כולם. יש האומרים שהוליך את הרב עובדיה בכחש ובכך סלל את הדרך לפועלה המזיק של ש"ס בעבר - הסכמי אוסלו, הגירוש ועוד נושאים.

אינני מכוון לשפוך אש וגופרית על דרעי שכן בעוד שהלז איש מסוכן לדברים רבים בהם אני מאמין, דומה שרבים מאד כבר עמדו על טיבו. די אולי שאזכיר פרט שולי לכאורה. דרעי נודע בקשריו המצוינים עם חיים רמון, עבריין מין מורשע, ולא שוכחים אנו כמובן את העובדה שדרעי עצמו ישב בכלא שנים ארוכות...

הבשורה הטובה בה התבשרנו, לפיה אלי ישי מאס בדרעי וחבורתו ופרש כנפיים לאופק חדש, נקי יותר, לאומי יותר, ישר יותר ואמיתי יותר, כזה התואם את תורת ישראל וארץ ישראל, היא בשורה מעודדת לאוהבי העם והארץ.

הרב מאיר מאזוז שליט"א ראש ישיבת כסא רחמים אמר לאחרונה בראיון שכמה סיבות להליכת אלי ישי לדרך עצמאית, זאת על דעת הרב. הרב מנה כמה טעמים. הראשון: ש"ס נוטה שמאלה ודרעי אמר במפורש שילך עם הרצוג. בנוסף, אין לבזות את הכיפות הסרוגות ויש לאחות את השסע בעם. גם מן הטעם הזה יש טעם להליכה של ישי בתמימות וביושר על מנת להגיע לרבים שלא יצביעו לש"ס מכל הטעמים הנ"ל.

ניצנים לחיבור הזה ראינו לראשונה עת חבר לישי יוני שטבון ואחר כן הודיעו הרב דב ליאור והרב אליקים לבנון על העברת תמיכתם לאלי ישי. מן הסתם נראה עוד כהנה וכהנה בימים הבאים.

בכל אופן, לאלה המצפים לחיזוק עולם התורה בצד שמירה על ארץ ישראל, הקמת רשימה נפרדת ליהודים החפצים באחדות ישראל בלא פשרות על קודשי ישראל, רשימה בה שמו של אריה דרעי נפקד, היא בשורה של ממש. מכאן ארשה לעצמי לקרוא ליהודים טובים נוספים, הרב ניסים זאב בראשם, לחבור אל אלי ישי ולחזק מגמה ברוכה זו.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד