בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הזדמנות נוספת שלא תחזור

עם שמונה חברי כנסת בלבד נכנסים היום בנט, שקד, סמוטריץ', יוגב וחבריהם לממשלה עם פוטנציאל

  • בעז שפירא
  • כ"א אייר תשע"ה - 11:40 10/05/2015
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

הבקר אפשר לברך על המוגמר ועל פי המתפרסם יהא הבית היהודי שותף ראוי בממשלה לאומית. בסיוע ליברמן שתעתע ברבים תוך שהוא מתחזה לימני נוצרה לבנט ושות' עמדת מיקוח שמימית שנוצלה לא רע על מנת להניח (שוב) את הידיים על ההגה. ללא משרד הביטחון, החוץ או ביטחון הפנים אך עם שני משרדים משמעותיים וכמה תפקידי מפתח, שבניהול טוב ומושכל יכולים לקדם הרבה עניינים לאומיים.

על הטעויות מהקדנציה הקודמת דובר רבות וגם עבדכם מעל במה זו מנה את המחדלים הלא מעטים שהביאו את הבית היהודי למעמדו המוחלש המקוצץ משהו. הברית עם הריקא לפיד, הפגיעה בעולם התורה, הקפאה עמוקה ומכאיבה ושחרור עשרות רוצחים בעבור לא כלום היוו עבור רבים אכזבה גדולה ומרה. "משהו חדש מתחיל" היה לאמירה דהויה וחסרת תוכן נוכח המשך הצרת צעדי היהודים בארצם תוך פגיעה של ממש בנכסי צאן ברזל ערכיים.

התוצאות לא אחרו לבוא. הציבור חפש ישועה ונהר בחלקו לאלי ישי ויוני שטבון שם קיווה למצוא יותר נאמנות לעקרונות ופחות פשרנות מכאיבה. המכה הסופית ניחתה על ראש הבית עת ה"קוסם" (נתניהו) יצא בבליץ תקשורתי עם הבטחה גדולה ואיום בצידה. ההבטחה דברה על ממשלה לאומית בו הבית יהא שותף בכיר והאיום התריע בפני הקמת ממשלת שמאל באם הליכוד יהא קטן. אחינו המאמינים שתמימות זכה ממאפייני אישיותם, נקראו לדגל, הרימו את הכפפה והעלו את הליכוד לכדי שלושים מנדטים. רק טכס ההכתרה לקוסם נדחה מפני אילוצי המשא ומתן המייגע.

עם שמונה חברי כנסת בלבד נכנסים היום בנט, שקד, סמוטריץ', יוגב וחבריהם לממשלה עם פוטנציאל. באם תשכלנה הסיעות השונות להבין את הכורח שבשיתוף פעולה ומתן גיבוי הדדי כי אז אין כל סיבה לפקפק ביכולת המשילות.

הכהונה בממשלה זו מהווה אתגר ומבחן לבית היהודי. אם בסוף ימי הממשלה יירשם בדפי ההיסטוריה שאופייה היהודי של מדינת היהודים חוזק ובוצר, אם ההתיישבות תפרח ותשגשג, אם הבנייה תתחדש, אם יקומם כוח ההרתעה של צה"ל, אם עולם המשפט יקבל את מימדיו הנכונים ויתפקד כבמדינה יהודית ואם יזכו ילדי ישראל לחינוך יהודי וערכי לאהבת תורת ישראל ארץ ישראל ועם ישראל – כי אז יתייצבו חברי הבית היהודי בפני עם ישראל עם עגלה עמוסה בעשייה ברוכה.

או אז ייווכחו החברים בבית היהודי לדעת שעמך ישראל בהמוניו יטה כתף אותה יניח בשמחה מתחת לאלונקה (הפעם- של הבית היהודי...). בני ישראל הם אנשים טובים, שמחים, נכונים להקריב ולהעניק - ובלבד שירגישו היטב את היד על ההגה, המכוונת את הספינה לחוף מבטחים. במקרה משמח כזה, ישוב ויגדל הבית היהודי למימדים גדולים בהרבה מאלה שהיו נחלתו בעבר ובהווה, בדרך להנהגת העם היהודי בארצו.

חזקו ואמצו אל תראו והיו לבני חיל - לא תהיה הזדמנות נוספת.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד