בע"ה כ"ט אלול תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מילכוד 24 (ב.י.ב.י.)

כשלעצמי דומני שהגיעה העת לבעוט בדלי. בלא תנופת פיתוח, בלא רענון ובניה, בלא השקעה וחיזוק, ממילא יחמיץ החלב...

  • בעז שפירא
  • י"א אב תשע"ה - 13:20 27/07/2015
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

התעללות ראש הממשלה נתניהו בבוחריו אינה יודעת גבולות. אלה חוזרים ונותנים לו את קולם ופעם אחר פעם ממליכים אותו על מנת שיצר צעדיהם, יחנוק התפתחותם ,יקפיא התיישבותם ויביע במעשה ובמחדל ניכור מכל היקר להם.

הדוגמאות הן רבות מספור וברשותכם אתמקד במתי מעט לשם המחשה בלבד.

לפני כמה שנים הגיע נתניהו להסכם על הריסת כשלושים דירות בבית אל. לאחר משא ומתן קשה נאות נתניהו להתחייב לבנות שלוש מאות דירות תחת אלה שהוחרבו. חלפו שנים ודירות חדשות אין. אם בתחילה דבר נתניהו דברי כיבושין על חיזוק, על בניית עשר יחידות על כל אחת שתוחרב, על היות בית אל ערש תרבותנו וכיוצא בזה, הרי שלאחרונה "בישר" נתניהו שאין בכוונתו לבנותן. כבר לפני זמן תיאר הרב זלמן מלמד את נתניהו כמי שהונה אותו בעניין זה.

לפני הבחירות האחרונות עסק נתניהו בבליץ תקשורתי נואש על מנת למשוך אליו מצביעי ימין, בעיקר מההתיישבות. פנייתו נעשתה במתק שפתיים אלא שאלה פלטו שקרים לרוב. "לא פינינו ולא נפנה", "התוכנית שלנו היא לבנות בארץ ישראל", עוד ועוד כזבים מילקוטו שאינו חסר בכאלה...

הקפאה קשה של הבנייה מונהגת על ידי "אוהב ארץ ישראל" בנימין נתניהו. אם זו היא אהבה, מה היא שנאה? אלון מורה, גב ההר כולו, גוש עציון והבקעה, עיר הקודש ירושלים ומרחבי בנימין- כולם נזנחים ומופקרים על ידי המלכות, כך פועל לו הקרח היבש של הכזבן מהמחנה הלאומי...

המפליא הוא שהתסריט הזה חוזר פעם אחר פעם, סוג של ברירת מחדל המיושמת כל אימת שיהודים רבים נדרשים לנקוט עמדה, לבחור ולהצביע.

הנימוקים בהם אוחזים מצביעי נתניהו אוהבי ארץ ישראל הם רבים, לכאורה משכנעים. זהו הרע במיעוטו, לבו של נתניהו במקום הנכון, הלחצים המופעלים עליו הם דמיוניים, האלטרנטיבה היא נוראית ותוביל לאסון, אין מישהו טוב ממנו ועוד ועוד...

בנוסף, הלינץ' התקשורתי אותו מבצעת התקשורת השמאלנית בנתניהו מוסיפה לו נקודות אצל אוהבי ארץ ישראל, בבחינת "לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן" ובעת צרה נזעקים רבים להעניש את התקשורת הראויה לכל עונש ובעשותם כן ממליכים את ביבי.

בעניין נתניהו הכתובת ירדה זה מכבר מהקיר אל קרקע המציאות. נתניהו מסר חלקים נרחבים מחברון לרוצחים הערבים, נתניהו תמך בגירוש ובחורבן גוש קטיף, נתניהו שחרר את השייח יאסין ולימים אלף רוצחים הרוצחים בנו שוב בימים אלה ממש, נתניהו מקפיא ומייבש – אין חדש תחת השמש. בכל זאת, רבים בוחרים בו.

אינני יודע לומר בוודאות ( מישהו אחר יודע?) מה יקרה אם תקום כאן ממשלה אחרת, בהנהגת הרצוג למשל. האם ירוץ ביחד עם חבר מרעיו לבצע מכירת חיסול כללית של ארץ ישראל ?, האם יקדם הסכם כזה שלעומתו ייראה הסכם אוסלו כמכה קלה בכנף? האם ימשיך גם הוא להחריב לחנוק להגביל ולהקפיא או שמא ינהג במתינות ובממלכתיות עם מאות אלפי אזרחים יהודים טובים החיים בשליחות העם בדורנו?

החששות הנ"ל, כך מסתבר, הם הסיבה המכרעת לתמיכת רבים בנתניהו פעם אחר פעם, למרות מעלליו, על אף שקריו, בהתעלמות ממעשיו ומחדליו הפוגעים קשות במפעל ההתיישבות היקר לכולנו והרי לכם "מלכוד 24" מבית היוצר של ביבי.

כשלעצמי דומני שהגיעה העת לבעוט בדלי. בלא תנופת פיתוח, בלא רענון ובניה, בלא השקעה וחיזוק, ממילא יחמיץ החלב...

באין חזון יפרע עם, אולי הגיעה השעה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד