בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אם לנער גבעות במכתב לרב מלמד

אני, כאם לנער טוב וישר דרך, העוסק ביישובו של עולם, נפגעתי מאד מדברי הרב

  • ברכה בן פזי
  • כ"ט טבת תשע"ו - 08:50 10/01/2016
גודל: א א א
ברכה בן פזי
ברכה בן פזי

כבוד הרב אליעזר מלמד שליט"א

שלום וברכה,

אני אם לנער גבעות, אשה פשוטה, ואף על פי שאיני ראויה להגיב לכבוד הרב, לא יכולתי לשתוק.

בני היקר לי מאד הוא לפי כל ההגדרות נער גבעות (מהגרעין הקשה..) אבל משום מה התיאורים שהרב מתאר את נערי הגבעות אינם תואמים את מעשיו ואישיותו.

בתור אם לנער גבעות נפגשתי עם לא מעט מחבריו, נערי גבעות, שהיו אצלנו בבית והם נערים עדינים (אף אם כלפי חוץ אינם נראים כאלה) העוסקים במסירות ובמאמץ רב, ללא לאות בחריצות ובגבורה בבניה ובטיפול בעדר הכבשים שלהם.

לקרוא לנערים אלו פראים זו ממש הוצאת שם רע על בני וחבריו.

על אף שבהמשך דבריו כותב הרב שרוב תושבי הגבעות הם טובים בבסיסם, מי שקורא מאמר זה יוצא עם מסר ברור, נערי הגבעות הם פראים ורשעים. אני, כאם לנער טוב וישר דרך, העוסק ביישובו של עולם, נפגעתי מאד מדברי הרב.

כשאני רואה את בני שהורסים לו כל דבר שהוא בונה, (דברים שלא מפריעים לאף אחד ובלי שום פרופורציה לאכיפת חוק במקום אחר) וממש מתנכלים לו, והוא שותק, ולא נוהג באלימות פיסית או מילולית, אני עומדת משתאה על הגדלות של הנוער היקר הזה. וכשאני רואה איך אחר כך הוא קם וממשיך ובונה מחדש ומשקם את העדר שהחרימו לו, ואת הבית שהחריבו לו, אני באמת לא יודעת מאיפה הכוחות העצומים האלה. והם לא נראים לי כוחות של רשעות.

גם אם כבוד הרב חושב שדרכם מזיקה ולא טובה, להכליל את התנהגותם על פי התנהגות של בודדים מהם, כהתנהגות פראית שיכולה להוביל לרצח (ואפילו רצח של יהודי, כפי שהרב רומז) זה רצח אופי לקבוצה שלמה של יהודים, שגם אם לא הולכים בתלם, אינם ראויים לקללות ומילות גנאי.

האם כבוד הרב היה כותב מאמר על בנות שנפלו לזנות וסמים כפראיות ורשעיות??

האם הם הנוער היחיד המנער מאמונת הוריו ומחנכיו, שכך צריך לפגוע בו בריש גלי?

האם בכינויים רשעים ופראים יבוא התיקון עליהם ועל עם ישראל? האם בהוצאתם מחוץ לתחום ובהעלבתם והוצאת שם רע תבוא הגאולה? האם אין הם ראויים לקירוב לפחות כפי שמקרבים יהודים תועים שנפלו למקומות קשים הרבה יותר??

האם הם לא יהודים???

לאחר החודש הקשה שעברנו, בו לא הצלחנו להרדם מדאגה לבחורים המעונים, הפגיעה בנו ובכל הנערים קשה שבעתיים.

כותבת בדמע,

ברכה בן פזי

כוכב השחר

נ.ב. על אף שאיני רואה בצבא חזות הכל, ברצוני לציין שמי שלא מאפשר לנער הזה להתגייס זה הצבא בעצמו. הם שולחים לכל הנערים שיש להם קשר עם הגבעות פטור מטעמי אי התאמה.

תגובות (26) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד