בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סגן הרמטכ"ל צריך לעוף

מעולם לא דמיינתי, ולו בחלומותיי הגרועים והקשים ביותר, כי יום יבוא ואלוף בצבא ההגנה לישראל יאמר כדברים האלה

  • בעז שפירא
  • כ"ז ניסן תשע"ו - 21:28 05/05/2016
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

יום הזיכרון לשואה ולגבורה התשע"ו

מעולם לא כתבתי מאמר דעה קצר מהנוכחי, הטעם - אין פה על מה להתווכח, אינני רוצה לטרוח על מנת לשכנע, אין בלבי צער על מי שלא מבין. סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן צריך להיות מפוטר מצה"ל, על אתר וללא דיחוי, מקומו לא שם, בתפקיד הרם בצבא הגנה לישראל.

בטכס ממלכתי לציון יום השואה והגבורה השמיע האלוף יאיר גולן את דברי הבלע הנוראיים דלקמן: "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה.. תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט עד לפני שבעים שמונים ותשעים שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו היום באלפיים ושש עשרה.. הרי אין קל ופשוט יותר מלשנוא את הזר, אין יותר קל ופשוט מלעורר חרדות ומלהלך אימים, אין יותר קל ופשוט מהתבהמות והתקרנפות והתחסדות. ביום השואה ראוי להתבונן ביכולתנו שלנו לעקור מקרבנו ניצנים של חוסר סבלנות, ניצנים של אלימות, ניצנים של הרס עצמי בדרך ההתדרדרות המוסרית. למעשה יום השואה הוא הזדמנות לחשבון נפש. אם יום הכיפורים הוא יום חשבון הנפש הפרטי אז ראוי ואף הכרחי שיום השואה יהיה גם יום חשבון הנפש הלאומי. בחשבון הנפש הלאומי אנו חייבים לכלול תופעות עוכרות שלווה". עד כאן הציטוט, אוי לאוזניים שכך שומעות.

מעולם לא דמיינתי, ולו בחלומותיי הגרועים והקשים ביותר, כי יום יבוא ואלוף בצבא ההגנה לישראל יאמר כדברים האלה, כשהוא במדים וכמייצג את צה"ל. הדברים הם חמורים ומשוללי יסוד, מהווים השוואה מופרכת ובזויה ובפועל מעידים על בורות קשה ועל צרות מוחין עוד יותר קשה.

מתברר כי הדרגה הבכירה איננה יוצרת חסינות מפני התקרנפות והתחסדות , שלא לדבר על התבהמות!! והרי אמרו כבר רבותינו שהפוסל במומו פוסל.

במקום שאוסיף ואגרע, ראוי וחשוב שנקרא שוב ושוב את דברי ההבל והבלע המחפירים והמשוקצים דלעיל - ואני חוזר ומדגיש: מפי האלוף יאיר גולן, סגן ראש המטה הכללי בצבא הגנה לישראל שנאמרו ביום הזיכרון לשואה ולגבורה.

אוי לנו ואבוי לנו שאלה המפקדים האחראיים לביטחוננו ולגורלנו כאן בארץ הקודש. אוי לנו מהטיפשות, אוי לנו מהרשעות, אוי לנו מהבורות, אוי לנו מחוסר ההבנה הבסיסי. אוי לנו מהרוח החולה במחלה קשה, מחלה ממאירה.

אין פתרון אחר זולת הרחקת האוויל המשריש הזה מקרבנו ומשורות צבאנו. ואחר כך - להתחיל במהרה בביצוע מה שעבדכם טוען לו מזה שנים: טיהור בצמרת צה"ל והחלפת הפיקוד הבכיר כדוגמת האלוף גולן בטובים ממנו. ויפה שעה אחת קודם!!

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד