בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה אני עושה בשביל מדינה יהודית?

על מדינת ישראל ויום העצמאות. מהי השאלה הכי חשובה?

  • צביקי בסוק
  • ל' ניסן תשע"ו - 20:29 08/05/2016
גודל: א א א
צביקי בסוק
צביקי בסוק

יצא לי לשמוע לאחרונה כמה דיונים על מדינת ישראל ועל יום העצמאות.. בעד נגד וכו'.

חשבתי לעצמי שאמנם אלה דיונים חשובים ומסתמא יש צדדים לכאן ולכאן, אך הרגשתי שבדורנו הדיון כבר השתנה.

כמדומני שהרבה יותר קריטי מ'מה אני חושב על המדינה', הוא 'מה אני מוכן לעשות כדי לקדם [בדרכי נעם ושלום] מדינה יהודית באמת'. לעניות דעתי, הדבר נכון גם בסור מרע וגם בעשה טוב.

לדוגמא, בזמן ההתנתקות, גם אם הייתי חייל, הייתי צריך לסרב פקודה אם הייתי מתבקש לפנות ר"ל יהודים, או לפחות להצליח להתחמק. גם אם הייתי חרדי מובהק הייתי אמור להצביע נגד תכנית זו.

כלומר, פחות משנה כאן דעתי בעניין המדינה, יותר משנה כאן, ובעצם בכל ענין, איך אני מתייחס ואיך אני מגיב, ועד כמה איתן העמוד שדרה התורני של כולנו.

בעשה טוב, כמדומני שיותר יעזור לעם ישראל כאשר נתעסק כולנו תכל'ס, בהווה ובעתיד. בין אם דעתי היא בעד המדינה או נגד, או משהו מורכב. תכל'ס, השאלה היא איך אנחנו יכולים לקדם מדינה יהודית באמת?

וכאן אני הקטן רוצה להמליץ לקוראים היקרים להתפקד לתנועה נפלאה שמטרתה היא לקדם מדינה יהודית באמת בדרכי נעם ושלום. גם אם אתה ציוני מובהק, אתה מסכים איתי שצריך כבר להתקדם לכיוון של התנהלות על פי התורה?

גם אם אתה חרדי מובהק אתה מסכים איתי שהגיע הזמן שכל היהודים יתנהלו על פי התורה ? מקווה שגם אתה מעונין להצטרף למהלך מבורך זה. "ויהי נעם ה' עלינו...".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד