בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חידה פתורה ושמה ליברמן

החגיגות על מינוי ליברמן אינן במקום, ולוואי ואתבדה • דעה

  • בעז שפירא
  • ט"ז אייר תשע"ו - 18:49 24/05/2016
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

קשה שלא לשמוח על עזיבת יעלון את משרד הביטחון ובה בעת קשה שלא לחשוש נוכח כניסתו של ליברמן לתפקיד החשוב.

עד כמה שייראה הדבר מוזר, דווקא במישור הביטחוני ה"צר" אינני רואה כל סיבה שיהיה שינוי מרחיק לכת. המטה הכללי של הצבא שולט ביד רמה גם בנבחרי העם ולפיכך ככל הנראה מה שהיה הוא מה שיהיה. עד מהרה ניווכח כולנו ש"אסואן טהרן" היא סיסמה כוחנית ותו לא. בכל מקרה, על ליברמן מוטל להוכיח ולו את מקצת משנתו הסדורה והמוכרת.

במישור המדיני יש בהחלט מקום לחשוש. ליברמן ה"נץ האולטימטיבי" חייב כעת להוכיח שאין לו אחות וכי מתחת לאדרת הבריון המאיים שאין לו אלוקים, מסתתר בעצם איש חמים, נוח לבריות ו...אוהב שלום כמובן. למי הוא צריך להוכיח תשאלו ? ובכן אולי עדיף לנסח כך- למי לא ?

במהות ליברמן אינו שונה מפוליטיקאים אחרים. הוא ינסה להוכיח לאמריקאים, לקהילה הבינלאומית, לחונטה השמאלנית כאן בארצנו הקדושה, למערכת המשפט והפרקליטות בראשה, לאילי ההון ולתקשורת – שהשד איננו נורא כל כך ובעצם אינו שד כלל.

למה יצטרך להוכיח? התשובה פשוטה בתכלית - שאם לא יוכיח יאכלו אותו חי !! כך הנוהג אצלנו ולמי שאינו מאמין שישאל את ביבי המכריז ברפיסותו השכם והערב על "חזונו" בדבר שתי מדינות לשני עמים, שקר ותועבה הגורמות לאביו המנוח להתהפך ולהתהפך ולהתהפך....

ליברמן איננו פוטין וישראל אינה רוסיה. כאן כבר מוקיעים אותו מזמן כסכנה לדמוקרטיה (יכולים לדמיין סכנה גדולה יותר ?...), כאויב האנושות, כגזען חסר תקנה וכבריון ספק עבריין שכוחנות גסות ופראות הם טבעו . כעת הגיע הזמן לשנות- איווט ינווט כך שתדמיתו תשתפר. והסכנות לעם ישראל ולארץ ישראל מרובות !!

קל מאד להוכיח לחונטה השולטת כאן ביד רמה שאינך איש ימין. עוד יותר קל לעשות זאת כאשר אינך באמת איש ימין וליברמן איננו באמת איש ימין אלא למראית קלפי בלבד...

חיבורו של ליברמן למורשת אבותינו היא מועטה ואם היא קיימת הרי וודאי שהיא בעירבון מוגבל. ידועה ומפורסמת תוכניתו ל"חילופי שטחים" המעידה כאלף עדים על העדר זיקה כלשהי לארץ הקודש ולהבטחה האלוקית לעם ישראל.

העדר מחויבות כלשהי לתורת ישראל, לארץ ישראל ולחזון הנביאים עלולים לקחת אותו רחוק. זוכרים את אריק שרון אבי הבניה ואת אריאל שרון אבי החורבן ? הלוואי שאתבדה אך מליברמן נושבת רוח חורבן , מנקודת ראותי- מאז שחדר לפוליטיקה הישראלית, מאז ומעולם.

נאמנותו הראשונית, באם יש אצלו מושג כזה, נתונה לבוחריו שרבים מהם "תינוקות שנשבו" מובהקים אשר סוגדים לכוח (בשל הרגלים מכור מחצבתם אמא רוסיה) ואינם מקפידים על בד"צ ומהדרין. היות שכך הוא עלול להתברר כיריב מר וקשה במקום שבו לוחמים על צביון המדינה כמדינת היהודים. שבת,כשרות,הר הבית וההתיישבות (לא בהכרח לפי הסדר הזה..) אינם מעניין בוחריו וממילא מעניינים אותו כשלג דאשתקד. נמצא שבלא מעט מקרים ישנה זהות "רעיונית" ו "אמונית" בין ליברמן לבין אביו של הריקא העומד בראש מפלגת "אין עתיד", והכוונה לטומי לפיד.

לסיכום - החגיגות לאחר מינוי ליברמן, לא רק שהנן מוקדמות אלא שלעניות דעתי אינן במקום כלל. הלוואי שאתבדה ובגדול !!
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד