בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תשעים ותשעה אחוזים מערביי ארץ ישראל נאמנים למדינה

בעקבות מתקפת ההצתות

  • בעז שפירא
  • כ"ה חשון תשע"ז - 21:44 26/11/2016
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

לא התבלבלתי ולא עברתי לכתיבה הומוריסטית או סאטירית, לא הפעם בכל מקרה. אלמלא נאמרו הדברים לפני חודשים ספורים מאד על ידי שר החינוך נפתלי בנט לא הייתי מעלה אותם כעת מהאוב או מהפנתיאון הפרטי שלי. (אגב, אותו השר הוא שאמר לאחר מות אבי הסכם אוסלו שמעון פרס כהאי לישנה: "פרס היה שר החינוך שלי"...).

מה יש לומר, הארץ עולה בלהבות ורק עתה כאשר מדובר במשהו גדול מאד ומפלצתי מתעוררים מתרדמתם חכמי חלם המאכלסים את בית הנבחרים ורצים "לכבות שריפות". לא, לא על ידי הצטרפות לכבאים הנאנקים תחת כובד המשימה, אלא אל המיקרופונים,הערוצים והכתבים.

היכן לעזאזל הייתם כולכם כל השנים ? רק המתנחלים החיים באזורים עם אוכלוסייה ערבית צפופה מכירים אותם ?, רק מתיישבי ואדי ערה זכרון יעקב, כרמיאל,ברקאי ושאר יהודים בגליל ההולך ונכבש על ידי ה"נאמנים" הערבים ?. והיום גם גם תושבי זכרון יעקב , דניה ושכונת רוממה בחיפה.

הרי סוד ידוע וגלוי הוא שבהגיע שעת כושר, מזג אויר מתאים, צצות להן שריפות שאיש אינו יודע כיצד פרצו, אינו יודע או אינו רוצה לדעת. בכל מקרה מה שמתרחש ביומיים האחרונים מסיר באחת את כל הספקות. בהעדר יכולת לרצוח יהודים ולנצח אותנו בקרב- פונים הערבים (לא כולם חס ושלום, הרי תשעים ותשעה אחוז מהם נאמנים למדינה..), להכות בנו בשדותינו, בשכונות חיפה, בדולב ובטלמון, בין תלם לאדורה, בכל מקום. לו רציתי לפרט את כל השריפות הייתי עובר מזמן את מכסת המילים המותרת במאמר שכזה- לפיכך- עשו מלאכת המעקב בכוחות עצמכם.

אני, בכל אופן, כבר הבנתי....והרי לכם דו-קיום במיטבו !!

אותו מיעוט מבוטל מקרב ערביי ישראל פרץ במרד אזרחי באוקטובר אלפיים. מי שלא זוכר מאות אלפי הפורעים , את חסימות הצירים,את הבערת תחנות הדלק, את הפיכת המכוניות, את רדיפת היהודים וניסיונות הלינץ' - יתכבד ויעיין ב"מקורות" העיתונאיים. אם כבר מזכירים את אלה, עד היום אני זוכר קולות מבוהלים של כתבי הרדיו בשטח המתארים כיצד נחלצו מלינץ' מזדמן, כיצד ברחו מהפורעים.

אז מה חדש ? תשאלו, ובצדק.

האויב הערבי רואה אותנו, צופה בנו , לומד אותנו ומתחיל להבין. הנהגת המדינה והצבא אינם יודעים,אינם יכולים ואינם רוצים לנצח. מחזות של חיילים בורחים מפני פורעים ערבים בישו"ב (יהודה שומרון ובנימין), חיילים משותקים ומתגוננים, התקפות שנענות במגננה ובתגובות "מידתיות" - כל אלה לא נעלמים מעיני האויב הערבי.

הם רואים כיצד ילד מטריד מינית חיילת בחברון ויוצא ללא פגע , הם רואים כיצד חייל שחיסל מי שקם עליו לרוצחו מועמד למשפט, הם שומעים כי אנו רוצים לשלב בנות בחיל השריון, הם מתחזקים מפעילות הבוגדים מבית המפתחים בקרבם אשליות, הם נהנים מהמלשינים ומהמינים שמתוכנו המהלכים בשדות זרים ומוציאים דיבתנו רעה, הם רואים וצוחקים כל הדרך בדרכם להבעיר את השדות.

בימים האחרונים התופעה היא כל כך אלימה,דרמטית ומקיפה עד כי האווילים ששגו בחלומות התעוררו והחלו לאט לאט לטפטף את המידע. התגלה שבאחת השריפות מדובר "ככל הנראה" בהצתה – בשרו לנו. לא חלפו אלא כמה שעות ופתאום גילו כי יש "כמה" הצתות. חלפה יממה נוספת , נעצרו חשודים ערבים והנוסח השתנה- "כמחצית מהשריפות הן הצתות". ובמבזק האחרון מלפני כשעתיים- "כששים עד שבעים אחוז הן הצתות". אז קמים כ ע ת כמה פוליטיקאים חכמי חלם ומציעים רעיונות מבריקים כיצד להרתיע- אחד אמר "מאסר עולם", שני מציע להפקיע רכוש , על מה עוד יחשבו אינני יודע.

לפני שאשטח את הצעתי לפתרון מהיר יחסית של הבעיה, נדרש לתאר את מימדי האסון. מדובר בעשרות הצתות המבעירות את שדותינו, את אדמותינו, את קיבוצינו, את פאתי יישובינו ואת ערינו. הנזק הוא בלתי נתפש וכל העת קיים החשש פן נאבד שליטה. חוסר האונים הוא משווע ובינתיים פועלים כל הכבאים במשמרות של עשרים וארבע שעות, גויסו מילואים, מטוסי כיבוי מקומיים פועלים כל שעות האור, ומתווספים מטוסים המגיעים מחו"ל (בשלב זה טורקיה,קפריסין ורוסיה). הסוף לא נראה באופק , ולא מפאת העשן הסמיך המיתמר ומעיד על החרפה.

ובכן- הצעתי לפיתרון: יוקצו מיד כוחות צבא מיומנים ומאומנים לכל המקומות המועדים לפורענות (לא פשוט, רוב ארץ ישראל...), זה לשם תגבור צירים, כפרים, שיפולי ההר, מחסומים, עמדות, סיורים ממונעים ורגליים וככל שיידרש ואם צריך נגייס מילואים, הרי במלחמה מדובר, למי שלא שם לב. לכוחות אלה תינתן הוראה – כל ערבי שייתפס מצית משהו, או בדרך להצית משהו, או עם סימנים המעידים כי חזר מלהצית משהו- כל אחד כזה יירה על אתר במטרה להורגו. הירי לו אני מכוון הוא באש חיה ולא בכדורי גומי,צמר גפן או צבע (זוכרים את המרמרה- זהות חולה הנפש ששלח חיילי שייטת לספינת מחבלים עם כדורי צבע לא נודעה עד היום...).

בעיני רוחי אני כבר רואה את יפי הנפש אוהבי האדם...."גזענות", פאשיזם" , "ימין סהרורי", "רצח עם", "פשע נגד המין האנושי" ו...(איך לא.) - "ס כ נ ה ל ד מ ו ק ר ט י ה". איך אמר דובר צה"ל ? כל אלה יכולים לצווח עד מחר. למי שטרם הבין- מדובר במלחמת קיום. בנס גמור לא היו עד עתה קרבנות בנפש, לפחות אנכי לא ראיתי פרסום כזה. הנזק הוא ככל הנראה מיליארדים, אלפים או עשרות אלפים או יותר מפונים בבהלה מבתיהם, המדינה עולה באש !!

רבותי, הפנימו נא, זה או אנחנו או הם. ככל שנבין כולנו את האמת הפשוטה הזו כך יקל עלינו לחיות כאן, ככל הנראה על חרבנו ואין מה לעשות בנידון. למצב הנוכחי נושאים רבים באחריות- מי שטוען שתשעים ותשעה אחוז נאמנים, מי שטוען שהמחבל מכחיש השואה אבו מאזן הוא פרטנר, מי שמצהיר על מתן חלקים מארצנו לרוצחים על מנת שיקימו מדינה, מי שממנה ערבי שיעץ לערפאת במוקטעה לסגן יו"ר הכנסת ועוד ועוד...

באם הלהבות הנוכחיות תחרוכנה את התודעה ותבאנה למהפך תפישתי ושינוי שבעקבותיהם תיושם מדיניות אחרת- אולי הכול כדאי...

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד