בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

5 סיבות למה בחרנו בסער ולא בנתניהו - ואנחנו לא מתחרטים

יו"ר המטה הלאומי בליכוד, נתן אנגלסמן, מסביר מדוע המליצו בפריימריז על גדעון סער כיו"ר הליכוד, ולמה למרות ניצחון נתניהו אינם מתחרטים על כך

  • נתן אנגלסמן
  • ד' טבת תש"פ - 12:18 01/01/2020
גודל: א א א
נתן אנגלסמן
נתן אנגלסמן יו"ר המטה הלאומי בליכוד

אמנם מרגיש כמו חודשיים, אבל עבר פחות משבוע מאז ניגשנו לקלפיות ובחרנו את יו"ר התנועה. כעת, לאחר שרוחות הפריימריז שקטו, זה זמן מצוין לסכם.

כפי שוודאי שמתם לב (אם לא, כנראה שאין לכם ווטסאפ), המטה הלאומי בליכוד תמך בגדעון סער, וזה הזמן להסביר בנחת למה.

ראשית, גדעון טוב להתיישבות. המטה מאמין בזה באמת ובתמים, ובטוח שעל אף שלא קיבל תוצאה טובה ביו"ש, גדעון ימשיך לסייע להתיישבות מהסיבה הפשוטה - זו אמונתו ואלו הם ערכיו.

שנית, לתחושתנו, עסקת המאה בהובלת נתניהו תגרום לשטחי יו"ש להיראות כמו גבינה צהובה, כאשר החורים הם אזורי ההתיישבות היהודית, והשאר בשליטת הערבים. זהו מצב מסוכן ביותר שכל אחד מאיתנו וודאי מבין.

נתניהו הקפיד בהצהרותיו בנוגע לריבונות לדבר על החלת החוק על "הישובים היהודיים" - משמע ששטחי C יישארו בוואקום או גרוע מכך, בשליטת האוטונומיה הערבית שתקום עם עסקת המאה. גדעון, כך אנו מאמינים, היה מסייע לנו להימלט מהגורל הנורא הזה.

שלישית, אופוזיציה לנתניהו. ישנה חשיבות אדירה בעינינו ליצירת אופוזיציה ערכית שתזכיר לנתניהו עבור מי הוא עובד. ראו איך הוא ירד יום יום לשטח, קיים חוגי בית וכנסים ושמע אותנו, הציבור. אחרי עשר שנים מנומנמות, ההתמודדות של גדעון גרמה לזה לקרות. באותה נשימה, תמיכתנו היוותה הבעת הערכה לאומץ שגדעון הפגין כדי להתמודד.

רביעית, פרקטית. גם לאחר ההכרעה, אנו עדיין סבורים לצערנו הרב, ואנו באמת מלאים צער על כך - שנתניהו לא יוכל להרכיב ממשלת ימין של 61. היות שדשנו בנושא הרבה, אין עוד צורך להרחיב על כך. רק נציין שגם אנו חששנו מהמתנה שאנו מגישים לפרקליטות עם הדחת נתניהו, אך בשקלול של ממשלת ימין מול רוח גבית לפרקליטות, סברנו שממשלת ימין חשובה יותר.  

לבסוף, השטח ההתיישבותי-ליכודי התעורר. זוהי סיבה "בדיעבד", אך מרגע שראינו את המעורבות המתעצמת של החברים, בין אם אוהדי גדעון ובין אם תומכי נתניהו, הבנו שכבר עשינו משהו טוב. ההתעוררות הזו הביאה לחידוש של מאות מתפקדים שביטלו חברותם, ואף להתפקדות חברים חדשים. זוהי המשימה העיקרית של כל אחד ואחד מאיתנו, ולא רק של המטה, ואנו מקווים שכמונו, אתם פוקדים בכל יום אנשי התיישבות.

אנו שמחים על הדיונים המכובדים והענייניים שהתנהלו בקבוצות הווטסאפ השונות, ומקווים שכל הפעילים יצטרפו אלינו לפעילויות נוספות לטובת נצחון הליכוד בבחירות.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד