בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחבלים בכלא או שערורייה רבתי?

הכיצד אסיר כברגותי הגיע למצב בו הוא משחרר הודעות לעיתונות, מפרסם מכתבים והצהרות ומתראיין... שב"ס העבירו אותו לבידוד והאסירים התקוממו. משהו לא תקין קורה בין כתלי בית הסהור

  • בעז שפירא
  • כ"ו חשון תשע"ה - 08:06 19/11/2014
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

מזה שנים יש תחושה שמשהו לא תקין קורה בין כתלי בתי הסוהר הישראלים שם מרצים רוצחים ערבים עונשי מאסר בגין פעילות חבלנית עוינת. בעברית פשוטה פח"ע הוא שם גג לטרור ערבי, ידויי אבנים על מנת להרוג או לפצוע, שימוש בבקבוקי תבערה ודקירות לאותה המטרה, רצח ושחיטת יהודים במיטותיהם.

עם שחרור פירורי מידע בתחילה ובהמשך כתבות מצולמות בדבר תנאי הכליאה של הפושעים מתברר שמשהו מאד לא תקין, אם לנקוט לשון המעטה, מתרחש בין כותלי הכלא.

האסירים זוכים לתנאים מופלגים לרבות קניה כמעט חופשית בקנטינה, לימודים אקדמיים, חופש פולחן דתי שבמקרה שלהם הנו מסווה לחיזוק אידיאולוגיה אסלאמית קיצונית, ביקורים רבים, שיחות טלפון, הברחת מכשירי סלולר וחומרי הסתה לבתי הסוהר ועוד ועוד ...

מחבלים חוגגים בכלא (ארכיון)

ה"מנהיגים הפוליטיים" מביניהם (שם קוד לארכי רוצחים עם הרבה דם יהודי על הידיים) מנהלים את חייהם כמו באוטונומיה קטנה, מוציאים הודעות לעיתונות ומקבלים פני אורחים מהארץ ומחו"ל המשחרים לפתחם. למעט שלילת החופש המוחלט להמשיך ולרצוח מוחזקים הרוצחים בתנאים הרחוקים מאד מתנאי ענישה ההולמים את פשעיהם והזוועות שעוללו לנו היהודים.

בעבר נפוצו תמונות על חאפלות חגיגיות אותן מארגנים הרוצחים. הופעות הצגות ושירים בכיכובם ביו-טיוב נצפו תדיר וגם ראיונות מתלהמים בענייני דיומא הם לא עניין נדיר.

אחד המפורסמים שבאסירים הוא מרוואן ברגותי המרצה מזה שתים עשרה שנים מקצת עונשו - חמישה מאסרי עולם. הרוצח המורשע ממשיך ליהנות ממעמד ופופולאריות אצל אחיו הרוצחים, נחשב למנהיג ומהפכן וזוכה ככל הנראה ליחס מיוחד.

למקצת היחס הזה תורמים יהודים אחים, עת הם פועלים בעקביות לשחרורו מן הכלא ומתבטלים מפניו חדשות לבקרים. שניים שהתפרסמו מאד בעניין זה הם השר לשעבר בנימין בן אליעזר שפעל רבות והטיף לשחרור הרוצח וכן הסופר השמאלן עמוס עוז שעל פי הפרסומים ביקר את הרוצח בכלא והעניק לו אחד מספריו בצירוף הקדשה אישית.

על יושרו ויושרתו של בן אליעזר אין מה להרחיב מילים. באם ולו מעט מהפרסומים נכון כי אז הנו תואם אולמרט/הירשזון ושאר פושעים כדוגמתם. עמוס עוז חצה כבר מזמן את הקווים ואיננו בוחל כמעט בכלום על מנת להכפיש את מדינת ישראל ומנהיגיה ולהחליש מעמדה בקרב אומות העולם. פלא הצריך עיון הוא הכיצד למרות פועלו האנטי ישראלי טרם זכה לכבוד המפוקפק – פרס נובל לספרות...

בימים האחרונים פורסם על מכתב מתלהם אותו פרסם האסיר ברגותי ובו הוא קורא להמשיך ההתקוממות המזוינת (בעברית- להמשיך לרצוח יהודים). כרגיל, אוחזת בי פליאה הכיצד אסיר כמותו מגיע למצב בו הוא משחרר הודעות לעיתונות, מפרסם מכתבים והצהרות ומתראיין...

בהמשך פורסם ששלטונות הכלא התעשתו (אולי זמנית) והחליטו להעביר את הרוצח ברגותי אחר כבוד לבידוד, כעונש על מעשהו האחרון. באותה ידיעה נכתב כדלקמן (אני מצטט): "בתגובה להחלטת הנהלת הכלא להכניס את ברגותי לתנאי בידוד, האסירים התקוממו, סגרו את השערים ולא נתנו לסוהרים להיכנס לתחומי הכלא עד לשעהשבע בבוקר", קראתם נכון : "סגרו את השערים ולא נתנו לסוהרים להיכנס לתחומי הכלא עד שבע בבקר" !!!

מי שלא מאמין שיקרא שוב, מי שלא מבין שיתעניין וישאל ומי שכועס או מתוסכל מצטרף מן הסתם למועדון בו חברים רוב היהודים בארץ ישראל.

פיתרון מלא לשערורייה המתמשכת הזו דרוש ומיד. בהנחה שלא יימצא מי שירים את הכפפה וישנה המצב מן היסוד אולי נסתפק בבקשה צנועה – השוו תנאי הכליאה של הרוצח ברגותי לאלה של עצורי "תג מחיר"....

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד