בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"וְהִנֵּה דִּמְעַת הָעֲשֻׁקִים וְאֵין לָהֶם מְנַחֵם"

בצדק אנו זועקים לה' על העולם הרודף את היהודים, אבל בו בזמן במדינת ישראל יהודים רודפים נערי גבעות דתיים כמו את עמירם ואהוביה ומעצרים מנהליים, ואנחנו שותקים.

  • אורי לוי
  • י"ד שבט תשפ"ד - 15:05 24/01/2024
גודל: א א א

למורי ורבותי, רבני הציונות הדתית, האהובים והנעימים, מורי הדור היקרים.

אני בוש ונכלם, אך שמתי פני כחלמיש, ואף על פי שאיני כדאי ואיני ראוי, בדלית ברירה אני פונה אליכם מורי ורבותי בזעקה גדולה, שבודאי מביעה את זעקתם וכאבם של רבים.

הנביא ישעיהו (מב, יט) אומר: "מִי עִוֵּר כִּי אִם עַבְדִּי וְחֵרֵשׁ כְּמַלְאָכִי אֶשְׁלָח, מִי עִוֵּר כִּמְשֻׁלָּם וְעִוֵּר כְּעֶבֶד ה' ". פירש המצודת דוד: "מי הוא היותר ראוי להיקרא עִוֵּר, כִּי אִם עַבְדִּי, השלם במידות, והוא כחרש לא ישמע מעשי בני העם להזהירם".

וירמיהו הנביא זועק (פ"ה, א): "שׁוֹטְטוּ בְּחוּצוֹת יְרוּשָׁלִַם וּבַקְשׁוּ בִרְחוֹבוֹתֶיהָ, אִם יֵשׁ עֹשֶׂה מִשְׁפָּט... וְאֶסְלַח לָהּ". מסביר הרד"ק: "כי החסידים שהיו בירושלים היו מתחבאים בבתיהם".

באיוב פרק לה, מסביר אליהוא לאיוב את חטאו והסתר הפנים: "מֵרֹב עֲשׁוּקִים יַזְעִיקוּ יְשַׁוְּעוּ מִזְּרוֹעַ רַבִּים, שָׁם יִצְעֲקוּ וְלֹא יַעֲנֶה". פירש המצודת דוד: "כשירבו רשעים והצדיק לא ימחה, אז מסתיר פניו מכולם יחד". עוד מסביר אליהוא: "דִּין לְפָנָיו וּתְחוֹלֵל לוֹ, וְעַתָּה כִּי אַיִן פָּקַד אַפּוֹ". מפרש המלבי"ם: "אתה נוצרת לעשות דין לעשוקים, וְעַתָּה כִּי אַיִן ואתה לא עשית שליחותך, לכן פָּקַד אַפּוֹ".

מורי ורבותי מאורי הדור, אני הקטן פונה ומתחנן אליכם, אל תשתקו אל מול דמעת העשוקים! המכתב שכתבתם בעניינו של עמירם בן אוליאל לא מספיק! מישהו צריך לעורר את העם למאבק חוקי אך נחוש, לפחות כמו שנאבקו למען יהונתן פולארד; ורק לכם מורי ורבותי - הציבור ישמע ויאמין.

אחרי שבעצמכם כתבתם שעמירם בן אוליאל הודה רק בגלל עינויים, איך אפשר לשתוק כשהוא חטוף מעמו וממשפחתו כבר שמונה שנים ומושלך לבידוד.

הרי כולנו מתפללים לה' שיושיע את החטופים האומללים אחינו ואהובינו, זאת כאשר מדינת ישראל עצמה חטפה נער גבעות והשליכה אותו למרתף סגור וכל המדינה שותקת.

הרי כולנו מתלוננים על המשפט בהאג כנגד ישראל שהיא הקרבן, זאת כאשר אצלנו רדפו וחקרו את הנערים שהיו ברכב עם אהוביה סנדק הי"ד שהם הקרבן, במקום לחקור את מי שהתנגש בהם?

בצדק אנו זועקים לה' על העולם הרודף את היהודים, אבל בו בזמן במדינת ישראל יהודים רודפים נערי גבעות דתיים כמו את עמירם ואהוביה ומעצרים מנהליים, ואנחנו שותקים.

התנ"ך מלמד אותנו שלא נחתם גזר דינם של דור המבול אלא על החמס. לא בוצע גזר דינו של אחאב אלא כשהגיע לעלילת הדם במשפט נבות. ולא חרב בית המקדש הראשון אלא כאשר "הָעִיר מָלְאָה מֻטֶּה" (יחזקאל ט, ט). והרי עיקר עניינה וזכות קיומה של מדינה זה לשפוט בצדק.

אנא מורי ורבותי.

אל תשתקו!!! אל תסתפקו במכתב!!! תובילו את העם למאבק להוצאת עמירם בן אוליאל מהבידוד במרתף ולמשפט צדק. לא יתכן שרק הציבור הדתי לאומי ישתוק מול העוולות. רק כשיהיה צדק בתוכנו, האחדות תהיה אחדות של אמת, הממלכתיות תהיה ממלכתיות של יושר, ונזכה לקיום נבואת ישעיהו: "צִיּוֹן בְּמִשְׁפָּט תִּפָּדֶה", "וְשָׁפַט בְּצֶדֶק דַּלִּים, וְהָיָה צֶדֶק אֵזוֹר מָתְנָיו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד