בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אני אחטוף אותך": הפועל הערבי הטריד חיילות בתוך הבסיס

פועל ערבי שהוכנס אל בסיס צה"ל במרכז הארץ איים על חיילות והטריד אותן

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' תמוז תשפ"ד - 12:27 07/07/2024
גודל: א א א
כניסה לבסיס צבאי. אילוסטרציה. (למצולמים אין קשר לכתבה) (Kobi Natan/TPS)
כניסה לבסיס צבאי. אילוסטרציה. (למצולמים אין קשר לכתבה) (Kobi Natan/TPS)

הכנסת הפועלים הערבים לבסיסי צה"ל ממשיכה, וגם השערוריות הקשורות לכך: על פי העדויות שהגיעו אל הקול היהודי, פועל ערבי שהוכנס אל בסיס צה"ל במרכז הארץ, הטריד ואיים על חיילות בתוך הבסיס.

על פי העדות, הפועל אמר לחיילות דברים בסגנון: "אני אחטוף אותך" ו-"אני אאנוס אותך". על פי המידע, כוח האבטחה של הבסיס עיכב את הפועל, והמסר אותו לידי המשטרה, ששיחררה אותו.

תגובת דובר צה"ל: בניגוד לטענות, עבודתו של החשוד בבסיס הופסקה לאלתר. המקרה מוכר ומתוחקר. מרגע קבלת תלונת החיילת, כוח אבטחה הוקפץ והזעיק משטרה למקום.  החשוד תוחקר במקום ובדיקת נסיבות האירוע נמשכת.

צה"ל מגנה כל מקרה של הטרדה מינית ופועל ליצירת סביבה בטוחה למשרתיו, לרשות הנפגעות עומדים גורמי הסיוע והליווי ביוהל"ם".

מארגון תורת לחימה נמסר: "עוד מלפני המחדל והמלחמה ובמהלכה אנו מתריעים שוב ושוב מפני טירוף העסקת האויב בבסיסי צה"ל.

ככה חדרו הנוחבות את מערך ביטחון המידע של צה"ל וככה בנו מודיעין התקפי. מדובר בגיס חמישי, כולל עם תעודות זהות כחולות, שפוגע בנו מבפנים בגניבת אמל"ח, איסוף מודיעין, וכעת גם פגיעה מינית. זה עניין של זמן עד שיתרחש חלילה פיגוע. חובת הממשלה להחליף את בכירי הקונספציה שאחראים לאיוולת הזו".

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

ערבים בבסיסי צה"ל

לפני כחודש הוגש  כתב אישום כנגד ערבי מיטא שבאזור חברון, שהועסק ללא אשרת שהיה באיטום בבסיס בא"ח צנחנים ונאשם שגנב נשק יחד עם הקבלן הערבי שהעסיק אותו.

על פי כתב האישום, השניים הוזמנו לבצע עבודת איטום בבסיס, ובמהלך העבודה גנבו נשק M4 ממגורי הקצינים בבסיס. הם העמיסו את הנשק לטנדר, ויצאו מהבסיס כשהנשק ברשותם.

הדיווחים על ערבים המועסקים בבסיסי צה"ל, אפילו בבסיסים רגישים ביותר, ממשיכים להגיע בזה אחר זה למערכת הקול היהודי. בבסיס אוגדת איו"ש בעצמו קיבלנו דיווחים רבים על ערבים בעלי אזרחות פלסטינית שמועסקים במקום.

גם בבסיסי חיל האוויר עובדים ערבים המועסקים על ידי קבלנים שונים, בשיפוצים, בתברואה ולעיתים גם במטבח.

כתב אישום הוגש כנגד עימאד בן עבד אלעזיז דרארג'ה, נהג טיולית שעבד בחברה שמספקת שירותי הסעות לצה"ל, מלמד על הסכנה. 

על פי כתב האישום, עמיאד גנב נשק מסוג M4 כשהסיע חיילים מבסיס למטווח. בנוסף לעבירת גניבת הנשק, בטיולית נמצאו גם 1,164 כדורי 5.56 המתאימים לנשק.

חיילים בחטיבה המרחבית שומרון קיבלו תדריך שבו סקרו בפניהם את היכולות המודיעיניות הגבוהות שבעזרתן הצליחו ערביי עזה לחדור לבסיסי צה"ל בדרום במהלך הטבח בשמחת תורה. תוך כדי התדריך, ערבים סללו כביש אספלט בתוך בסיס החטיבה.

במקרה אחד הועסקו עובדים ערבים בבניית מוסך מסווג עבור מטוסי F35. במקרה אחר נטען כי ערבים שעבדו בבסיס תל נוף שכפלו לעצמם כרטיסי כניסה לבסיס שאפשרו להם להכניס אליו את מי שהם רוצים. בעבר גם נגנב מהבסיס מנוע של מטוס, ולא נמצא עד היום.

גם בעיר הבה"דים מועסקים ערבים ובדואים בתפקידים שונים, וגם בבסיס מג"ב במכמש. במקרה אחר דווח לנו על בסיס סודי שאליו הוקפץ כוח צבאי לצורך אבטחה, והלוחמים התבקשו להמתין בכניסה לבסיס כ-40 דקות עד שיקבלו אישור כניסה, ללא פלאפונים ותחת איפול מוחלט. לבסוף, כשנכנסו לבסיס, נדהמו החיילים לראות נהג אוטובוס ערבי יושב בתוך הבסיס וצופה על כל המתרחש בו.

שני בדואים מתל שבע שהועסקו כעובדי פינוי אשפה בבסיס צבאי בדרום הארץ, הואשמו שגנבו ציוד צבאי מהבסיס. על פי האישום, הם ניצלו את גישתם למקום, בזמן מלחמה, על מנת לגנוב אמצעי לחימה, תחמושת וציוד טקטי מהבסיס.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון