בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אביו של המחבל ידע שבנו מחזיק נשק - ייאסר ל-18 חודשים

בימ"ש הצבאי גזר 18 חודשים מאסר על אביו של המחבל מברקן. אמו שוחררה ממאסר

  • יח"צ
  • כ"ו אדר תש"פ - 07:56 22/03/2020
גודל: א א א
 (יהודה פרל)
(יהודה פרל)

בימ"ש הצבאי בשומרון הטיל בסוף השבוע האחרון (ביום חמישי) 18 חודשי מאסר בפועל על וליד סלימן נעאלוה אביו של המחבל אשרף נעאלוה אשר ביצע את הפיגוע הקשה באזור התעשייה ברקן לפני כשנה וחצי בו נרצחו קים יחזקאל-לבנגרוד וזיו חג'בי הי"ד.

אביו של המחבל הורשע באי מניעת עבירה בכך שידע שבנו מחזיק בנשק אך לא מנע זאת ממנו, נשק שלאחר מכן ביצע בו בנו את הפיגוע הקשה. מלבד 18 חודשי מאסר, הטיל בימ"ש על וליד גם מאסר על תנאי וקנס של 3000 ש"ח.

בתוך כך, אמו של המחבל שוחררה ביום רביעי ממאסר, לאחר שסימה לרצות את עונשה בגין אי מניעת הפיגוע. האם שוחרר לאחר שנוקו ממאסרה ימי שחרור מנהלי ועונשה קוצר. גם האב צפוי להשתחרר בימים הקרובים וזאת לאחר שהוא צפוי גם לקבל שחרור מנהלי ולסיים לרצות את המאסר שנגזר עליו.

את המשפחות מלווה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המסייע להם במיצוי זכויותהם כנפגעי עבירה.

משפחות הנרצחים הגיבו באופן קשה לגזר הדין ולשחרורה של אם המחבל ממאסר. רפי יחזקאל לבנגרוד אביה של קים תקף את בית המשפט "בית המשפט מתעלם מעובדות. טוענים שיש מידע שלא מגישים לשופט בכדי לא לשרוף אנשי מודיעין, את קים הוציאו להורג. השופט מתעלם מכך שעו"ד מירב חורי המחבלת בעצמה מיצגת את שלושת הנאשמים וכך גורמת לשיבוש מהלכי משפט לשיבוש האמת בית המשפט קובע שהאמא היא לא דוברת אמת גם העו"ד שלהם לא דוברת אמת ומתאמת עמדות לה הוא מאמין?! אני דורש ערעור. התקיימה הצגה ולא משפט צדק ולכן אני דורש שעוד שופט ידון במשפט המצחיק הזה אני לא מתכוון לותר, מי שרצח את קים ישלם את מלוא המחיר."

איריס חג'בי הוסיפה "אני ממש כועסת ורותחת על כך שלא קיבלו את הערעור שלנו לגבי המשפט של האמא מבחינתי היא היתה שותפה מלאה לרצח והיתה צריכה לקבל כמה שנים בכלא.

אין הרתעה לפיגועים אין הרתעה למשפחות של המחבלים. בית המשפט הצבאי לא שופט לצדק שלנו אלא דואגים לזכויות המחבלים ומשפחותיהם."

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחות הנפגעים מסר "אתמול יצאו לביתם הורי המחבל הנתעב שרצח את קים לבנגרוד הי"ד וזיו חג'בי הי"ד בברקן. שני ההורים יכלו למנוע את הפיגוע ואף הורשעו -  האמא באי מניעת הפיגוע והאבא ובאי מניעת החזקת נשק של הבן שלו. לצערנו על אף כך שעונשם הוחמר ביחס למה שעד היום היו מקבלים מעטפת הטרור אין בהחמרה זו די.

הורי המחבל ישוחררו לביתם וימשיכו את חייהם בבית החדש שבנו להם ארגוני הטרור תוך גאוה רצחנית בבניהם השהיד ימ"ש ומשפחות הנרצחים נשארים ללא ילדיהם, ללא אביהם או אמם וללא בן זוגם או בת זוגם. אנחנו אזרחי ישראל נשארים עם האיום התמידי של הטרור הערבי שלא יודע שובע. הגיע הזמן לכללי משחק חדשים במלחמה נגד הטרור. הרתעה מלאה כלפי משפחת הטרור של הריסת ביתם החרמת הקרקע שלהם לטובת המדינה, וסילוקם מהאזור. אם מתברר שלמשפחה היה מידע על כוונת בן משפחתם לפגוע בביטחון ישראל יש להכניס את המשפחה לכלא שנים רבות ולא להסתפק בשנה וחצי וכדומה. אין די בצעדים שנעשו כדי כדי למנוע את הפיגוע הבא." מסר בלייכר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד