בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אביו של לוחם גולני שהותקף: יו"ר הכנסת מכשיר את האלימות של ח"כ טיבי

אביו של הלוחם בפניה ליו"ר הכנסת לבקר את האלימות שביצע ח"כ טיבי כנגד בנו. "שתיקת הח"כים וחוסר ההוקעה של ח"כ טיבי מהווה אחת מנקודות השפל העמוקות של כנסת ישראל".

  • יח"צ
  • י"ד אלול תשפ"א - 11:26 22/08/2021
גודל: א א א
(צילום: אליאור כהן/TPS)
(צילום: אליאור כהן/TPS)

אביו של חייל גולני שהותקף על ידי ח"כ אחמד טיבי בחברון פנה במכתב ליו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי בבקשה לבקר את התנהגות ח"כ טיבי כלפי בנו, זאת לאחר שיו"ר הכנסת ביקש בשבוע שעבר משר הביטחון לחדד לחיילים ביו"ש את זכויות הח"כים וההתנהלות מולם. האב ביקש מיו"ר הכנסת להבהיר לח"כים "את הגבולות", ותקף את שתיקתו כלפי ח"כ טיבי.

במכתבו תיאר האב את התקיפה "בני החייל ביקש בצורה מכובדת מחה"כ טיבי (שהיה מלווה בפלסטינים רבים) להמתין לצורך בירור האישור. בכל זאת, בלי להמתין ולו רגע אחד, המשיך חה"כ להתקדם בצורה מתריסה, ובהמשך הוא אפילו התחיל להתנהג באלימות ולתקוף את בני החייל במכה חזקה על ידו, צעק עליו "חצוף" ‏והשפיל אותו ליד אנשים רבים".

לדברי האב, ידוע שבמעברי ביקורת עלולים להיות עיכובים "ובכל מקרה, החברות בכנסת לא מעניקה לשום חבר כנסת את הלגיטימציה להתנהג בצורה אלימה ומופקרת כפי שנהג חה"כ טיבי."

האב הוסיף כי ההתעלמות מהאלימות כלפי בנו הינה מקוממת "במקום לשמוע גינוי מ"קיר לקיר" בכנסת כנגד התנהגותו של חה"כ טיבי, כואב לי לשמוע חברי כנסת אשר תוקפים את צה"ל ולוחמיו. כאב לי במיוחד לשמוע שפורסמה ידיעה שכבודו (יו"ר הכנסת) מפציר בשר הביטחון לבחון את הפגיעה בחופש התנועה של הח"כ טיבי בחברון."

האב טען כלפי יו"ר הכנסת "אני חייב לומר לך כי נפגעתי לא מהדרישה של כבודו, אלא מכך שבצד אותה דרישה אסרטיבית לא באה אלא שתיקה ביחס למכה שנתן הח"כ לבן שלי החייל. אם אדוני תוקף את הפגיעה בחופש התנועה אך מאידך שותק לגבי המכה שנתן הח"כ לחייל - כי אז אדוני מכשיר בשתיקתו את המכה שנתן הח"כ לחייל. האם אדוני סבור כי מותר לח"כ להרביץ לחייל שלא נותן לו לעבור? מדוע אדוני שותק?"

האב פנה בבקשה מיו"ר להבהיר את הדברים "הייתי מצפה מיו"ר הכנסת אשר אמון על שמירת סמלי המדינה שיגן גם על הכבוד של הבן שלי שבמדים ונשק מהווה סמל של המדינה. כמו שחשוב לדאוג לחופש התנועה של חברי הכנסת, באותה מידה צריך להבהיר את הגבולות ,ושום מצב אינו מצדיק ומאפשר לחבר כנסת התנהגות אלימה ותקיפה, ועוד של חייל צה"ל", כתב האב.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, שמלווה את משפחתו של החייל מסר "שתיקת חברי הכנסת וחוסר ההוקעה של חה"כ טיבי מזעזעת ומהווה את אחד מנקודות השפל העמוקות של כנסת ישראל. כל בר דעת רואה בסרטון תקיפת חייל צה"ל על ידי טיבי ללא כל סיבה. גם הניסיון להפוך את התוקף לקורבן, כאילו מנעו ממנו חופש תנועה, הינה שקר גס. בדיקת אישור למעבר במחסום הינו דבר הכרחי גם אם היה מדובר באישיות רמת דרג."

נזכיר כי בשבוע שעבר אביו של החייל התלונן במשטרה על ח"כ אחמד טיבי שתקף את בנו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד