בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אברי גלעד: "לפעמים צריך להפגין נוכחות אלימה"

מה חושב מגיש החדשות על הגובה של המתיישבים בכפר קוצרא. מחר (ב') יערך טיול של 'עוצמה יהודית' באזור

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו כסלו תשע"ח - 19:19 03/12/2017
גודל: א א א

מגיש הטלוויזיה אברי גלעד הביע  תמיכה בערוץ 13 בפעולת תגובה אלימה של יהודים בכפר קוצרא בעקבות ניסיון הלינץ' במטיילים.

גלעד ציין ביום שישי בבוקר כי "הלילה היו פרעות... פרעות זה אולי מילה קשה... תושבי יהודה ושומרון הגיעו לכפר ועשו שם בלאגן", והוסיף את המילה "יופי". הילה קורח שהגישה איתו את התכנית צעקה בתגובה: "יופי?! לדעתך יופי? באיזה עולם?! באיזו טענה?!".

גלעד ביקש ממנה לדבר בטון נמוך יותר והסביר כי "רבים מתושבי הכפר השתתפו בדבר הזה, וזה לא יכול לעבור ללא תגובה... אני חושב שלפעמים אין ברירה אלא להפגין נוכחות – גם נוכחות אלימה כדי... לא נהיה יהודונים, לא נהיה כאלה שבאים להרוג בהם והם רק מתחבאים מתחת למיטה וחוששים שהפריץ יבוא להגן עליהם".

"לא נבקש אישור"

בתוך כך, פעילי עוצמה יהודית יגיעו מחר (ב') בשעה 11:00 לצומת מגדלים ויערכו טיול למערה בה נלכדו הילדים בידי ההמון הערבי. הפעילים הודיעו כי לא יבקשו אישור מהצבא שכן אין צורך לבקש אישור לטייל בארץ ישראל.

"לא חוששים, וגם לא צריכים אישורים לטיול בא"י. בעקבות הלינצ' שבוצע בילדים בשבוע שעבר ליד הכפר קוסרא, והודעת דו"צ לפיה כל טיול ביו"ש זקוק לאישור, נערוך טיול מחר למערה בה הוחבאו הילדים.

נעדכן את הצבא אך לא נבקש אישור. נעמוד על מחדלי הצבא בארוע, נפגין נוכחות יהודית במקום, ונבהיר לכולם שהאזור יהפוך ליעד מועדף לטיולים", נכתב בהודעת הפעילים.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד