בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החדירה לאוגדת איו"ש: למה צה"ל מכניס ערבים לבסיסים?

ערבי מיו"ש חדר לבסיס אוגדת איו"ש, אך בבסיסים רבים, כולל הבסיס הזה, ערבים נכנסים מהשער הראשי

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ד' סיון תשפ"ד - 13:35 10/06/2024
גודל: א א א
אוגדת איו"ש (אסתי דזיובוב, tps)
אוגדת איו"ש (אסתי דזיובוב, tps)

ערבי נתפס כשהו משוטט בתוך בסיס אוגדת איו"ש שעל יד בית אל. תופעת העובדים הערבים בתוך בסיסי צה"ל מגבירים את הסכנה לגניבת נשק, איסוף מודיעין ואפילו פיגועים.

על פי פרסום של הוד בראל בגל"צ, ערבי מיו"ש חדר לפני יומיים לבסיס מפקדת אוגדת איו"ש. הערבי הסתובב במקום בחופשיות, עד שבמקרה שני לוחמי מג"ב שעשו כושר, בלי הנשקים שלהם, נתקלו בו ועצרו אותו.

דובר צה"ל הגיב ואמר שמדובר בערבי "לוקה בנפשו", ושני לוחמים שהיו בעמדת שמירה באותו זמן ולא שמו לב לערבי שטיפס על גדר הביטחון יועמדו לדין משמעתי.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

ערבים בבסיסי צה"ל

הדיווחים על ערבים המועסקים בבסיסי צה"ל, אפילו בבסיסים רגישים ביותר, ממשיכים להגיע בזה אחר זה למערכת הקול היהודי. בבסיס אוגדת איו"ש בעצמו קיבלנו דיווחים רבים על ערבים בעלי אזרחות פלסטינית שמועסקים במקום.

גם בבסיסי חיל האוויר עובדים ערבים המועסקים על ידי קבלנים שונים, בשיפוצים, בתברואה ולעיתים גם במטבח.

כתב אישום הוגש כנגד עימאד בן עבד אלעזיז דרארג'ה, נהג טיולית שעבד בחברה שמספקת שירותי הסעות לצה"ל, מלמד על הסכנה. 

על פי כתב האישום, עמיאד גנב נשק מסוג M4 כשהסיע חיילים מבסיס למטווח. בנוסף לעבירת גניבת הנשק, בטיולית נמצאו גם 1,164 כדורי 5.56 המתאימים לנשק.

חיילים בחטיבה המרחבית שומרון קיבלו תדריך שבו סקרו בפניהם את היכולות המודיעיניות הגבוהות שבעזרתן הצליחו ערביי עזה לחדור לבסיסי צה"ל בדרום במהלך הטבח בשמחת תורה. תוך כדי התדריך, ערבים סללו כביש אספלט בתוך בסיס החטיבה.

במקרה אחד הועסקו עובדים ערבים בבניית מוסך מסווג עבור מטוסי F35. במקרה אחר נטען כי ערבים שעבדו בבסיס תל נוף שכפלו לעצמם כרטיסי כניסה לבסיס שאפשרו להם להכניס אליו את מי שהם רוצים. בעבר גם נגנב מהבסיס מנוע של מטוס, ולא נמצא עד היום.

גם בעיר הבה"דים מועסקים ערבים ובדואים בתפקידים שונים, וגם בבסיס מג"ב במכמש. במקרה אחר דווח לנו על בסיס סודי שאליו הוקפץ כוח צבאי לצורך אבטחה, והלוחמים התבקשו להמתין בכניסה לבסיס כ-40 דקות עד שיקבלו אישור כניסה, ללא פלאפונים ותחת איפול מוחלט. לבסוף, כשנכנסו לבסיס, נדהמו החיילים לראות נהג אוטובוס ערבי יושב בתוך הבסיס וצופה על כל המתרחש בו.

שני בדואים מתל שבע שהועסקו כעובדי פינוי אשפה בבסיס צבאי בדרום הארץ, הואשמו שגנבו ציוד צבאי מהבסיס. על פי האישום, הם ניצלו את גישתם למקום, בזמן מלחמה, על מנת לגנוב אמצעי לחימה, תחמושת וציוד טקטי מהבסיס.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון