בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אופנוען ערבי תקף יהודים פעמיים - הפרקליטות סגרה את התיק

אופנוען ערבי תקף יהודים פעמיים ברחובות יפו. למרות הראיות שנמצאו כנגדו - החליטה הפרקליטות לסגור את התיק. עו"ד בלייכר "סגירת התיק תביא לבכייה לדורות".

  • יח"צ
  • ה' חשון תשפ"ב - 11:11 11/10/2021
גודל: א א א
(קרדיט: באדיבות המצלם)
(קרדיט: באדיבות המצלם)

פרקליטות מחוז תל אביב החליטה לסגור את החקירה נגד עומר קאזז, החשוד בשתי תקיפות שונות של יהודים בהפרש של ימים ספורים בעיר יפו. התקיפות בוצעו על ידי אופנוען שחבש קסדה, ובחקירה אספה המשטרה ראיות אשר הובילו לקאזז. למרות זאת, הוחלט על סגירת התיק. עו"ד בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנפגעים ערער על ההחלטה.

התקיפות אירעו לפני כחצי שנה, בתקופת פרעות תשפ"א. התקיפה הראשונה בוצעה בצהרי היום בטיילת יפו, נגד ש' שחזר מצלילה והוריד את חליפת הצלילה שלבש. בעודו מתארגן עצר לידו אופנוע 'קוואסקי', והאופנוען, שנעל נעליים שחורות עם כיתוב לבן, הביט בו והמשיך. לאחר כדקה חזר האופנוען, שאל את ש' "מה אתה עומד ככה על יד המסגד?', הכה בפניו בחוזקה עם הקסדה שבידו וניסה להכותו שוב. ש' פונה באמבולנס לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. לאחר יומיים הגיש ש' תלונה במשטרה, בגינה נפתחה חקירה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לאחר שבוע, בראש חודש סיון, בוצעה התקיפה השניה, גם היא בשעות הצהריים בכניסה לנמל יפו. אב ובנו שנסעו במכונית נחסמו על ידי אופנוע 'קוואסקי' בעל לוחית זיהוי זהה לאופנוע מהתקיפה הראשונה. האופנוען התקדם לכיוון רכבם, וכשהאב יצא לגונן על בנו חבט בו בעוצמה בקסדתו, משך את צינור ניקוז הנוזלים שהיה מחובר לידו של האב מתאונה קודמת, ותקף אותו במכות ובבעיטה לבטנו.

בתוך כך אופנוען נוסף שהיה במקום ריסס גז פלפל לעבר הבן ולעבר שני כלבי המשפחה שהיו במושב האחורי של הרכב. תחילת האירוע תועדה במצלמת הרכב, אולם התקיפה עצמה לא. גם האב ובנו התלוננו במשטרה, אשר עצרה חשוד בשם עומר קאזז. קאזז שוחרר לאחר מספר ימים, אולם לאחרונה נודע כי הפרקליטות סגרה את התיק.

האב שהותקף על ידי האופנוען בתקיפה השנייה מסר "התאכזבנו לשמוע מהפרקליטות על סגירת התיק. כל יום שהתוקף מסתובב חופשי אין ביטחון בטיילת יפו, טיילת יפו נמצאת בסכנה. אנו מקווים מאוד שהתיק יפתח מחדש ושהתוקף יבוא על עונשו. זה הזוי, להסתובב ללא ביטחון בארצנו".

בערר שהגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנפגעים נכתב "מדובר באירוע חמור של תקיפה זהה, באותו אופנוע נוהג אופנוען בן מיעוטים התוקף יהודים באמצעות הקסדה, באותו תא שטח ובאותו השבוע. נראה שמדובר בתוקף סדרתי של יהודים, בעלי דפוסי פעולה דומים". עו"ד בלייכר הזהיר בערר כי שחרור התוקף "יאפשר לו להמשיך בתקיפות מסוכנות כנגד יהודים".

בהמשך ציין עו"ד בלייכר כי העובדה שהאופנוע משתייך לקאזז וכי טענתו שנוסעים אחרים משתמשים באופנוע הופרכה מחזקים את החשד שקאזז הינו התוקף. בנוסף, לקאזז עבר פלילי עשיר, ואיכון הפלאפון שלו חשף כי היה בסמוך למקום התקיפה מס' דקות לאחריה.

בערר צויינו דברים נוספים המחזקים את החשד כי מדובר בקאאז: מבנה גופו וגבות עיניו תואמים לתוקף שתועד בסרטון, ובחיפוש בביתו שנערך ארבעה ימים לאחר התקיפה השניה נמצאו חפצי התוקף – קסדה זהה, חולצה זהה, תיק זהה ונעליים זהות. עוד נכתב כי קאזז כמעט ולא שיתף פעולה בחקירה.

"הצטרפות שלל הראיות יחד יש בהן כדי להכריע את הכף ולהוות מסה קריטית, ממנה מוכח מעל כל ספק סביר כי מדובר באדם אשר תקף את המערערים", נכתב בערר. 

בנוסף, ביקש עו"ד בלייכר למפות את ורידי ידיו של קאזז ולהשוותם לוורידי ידו של התוקף המתועד בסרטון, וכך להגיע לראיה פורנזית "ידוע למערערים כי הליך זה אינו שגרתי, אולם המערערים סבורים כי במקרה דנן ראוי להשתמש בו או בכל ממצא אחר אפשרי. יש לעשות כל מאמץ על מנת להביא להפללת המחבל שכן ברור לכל שמדובר בחשוד אלים חבר עכבות בעל מניעים טרוריסטים".

בסוף הערר ביקש עו"ד בלייכר לפתוח את התיק מחדש "סגירת התיק בלא שהושקעו כל המשאבים, לרבות משאבים שאינם שגרתיים, יכול שתביא בהמשך ל'בכייה לדורות'. המערערים יבקשו לפתוח את התיק מחדש ולפעול בכל האמצעים כדי להעמיד לדין את המחבל. מעבר לרצון ולצורך להשיב למחבל כגמולו, יש צורך דחוף בנטרול הסכנה הרבה הטמונה בכך שהמחבל מסתובב חופשי".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד