בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היירוט הבוקר בצפון - שיגור ראשון ממערכת קלע דוד

הבוקר שוגרו לראשונה טילים ממערכת היירוט החדשנית קלע דוד. הטילים שוגרו לאחר שזוהו שני טילי קרקע-קרקע סורים שעמדו לנחות בשטח ישראל

  • י"א אב תשע"ח - 10:33 23/07/2018
גודל: א א א
יירוט (דובר צה"ל)
יירוט (דובר צה"ל)

לאחר שבבוקר נשמעו מספר אזעקות באיזור הצפון ודווח כי מדובר באזעקות בעקבות ירי טילי פטריוט, דווח בשעות הצהריים כי מדובר בירי ממערכת היירוט המשוכללת קלע דוד.

הטילים אותם שיגרו הסורים הינם טילים לטווח כ-100 קילומטר עם ראש קרבי של כ-500 ק"מ, מערכת היירוט קלע דוד נועדה על מנת ליירט טילים בסדר גודל גדול.

זו הפעם הראשונה שצה"ל עושה שימוש במערכת "שרביט קסמים", המכונה בידי מערכת הביטחון "קלע דוד". המערכת משמשת להגנה מפני טילים לטווח בינוני-ארוך ומטוסים ללא טייס.

כאמרו, אזעקות צבע אדום נשמעו סמוך לשעה 10:00 בבוקר באיזור ישובי הגליל והגולן. 

תחילה פעלה האזעקה בצפת, בריה, עמוקה וישובי עמק החולה. לאחר מכן החלה אזעקה להישמע גם ביישובי הגולן.

על פי הדיווחים הראשוניים האזעקות הופעלו עקב טיל פטריוט ששוגר מאיזור צפת לעבר כטב"מ שחצה את הגבול.

אמש (א') פורסם בכלי התקשורת כי ישראל סייעה להעביר 800 מאנשי ארגון ההגנה האזרחית הסורית, המכונה גם "הקסדות הלבנות", מדרום מערב סוריה לשטח ירדן. על פי הדיווח, אנשי הארגון חצו את הגבול בין ישראל לסוריה בשיירה של אוטובוסים שלוותה על ידי משטרת ישראל וכוחות של האו"ם.

"בהמשך לבקשת ארה"ב ומדינות אירופאיות נוספות, ובהתאם להנחיית הדרג המדיני, השלים צה"ל בשעות האחרונות מאמץ הומניטרי לחילוץ 800 פעילים בארגון סורי אזרחי ובני משפחותיהם משטח הלחימה בדרום סוריה, לאחר שנשקפה סכנה מיידית לחייהם", כך נכתב אתמול בהודעת דובר צה"ל.

זמן הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


107 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד