בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
המחבל עדיין נמלט

אחיו ואמו של המחבל מברקן יישארו במעצר

בית משפט הצבאי בעופר פסק כי אחיו ואמו של העובד הערבי שביצע את הרצח בברקן יישארו במעצר. המחבל נמלט כבר כחמישים יום

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג כסלו תשע"ט - 21:04 21/11/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע (הלל מאיר TPS)
זירת הפיגוע (הלל מאיר TPS)

 

בית המשפט הצבאי הורה לפני בצהריים (רביעי) על מעצרו עד תום ההליכים של אחיו של העובד הערבי שביצע את הפיגוע בברקן. בנוסף האריך בימ"ש את מעצר אם המחבל עד למספר חודשים, אז ידון שוב בהמשך הארכת מעצרה. 

נזכיר כי המחבל אשרף נעאלווה שעבד כחשמלאי במפעל קבוצת אלון בברקן טרם נעצר והמצוד אחריו נמשך. בפיגוע הקשה שהתרחש לפני כחודש נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרוד-יחזקאל הי"ד. ארגון חוננו מלווה את משפחותיהם כנפגעי עבירה בהליך המשפטי מול בית המשפט הצבאי.

רפי יחזקאל - לבנגרוד, אביה של קים הי"ד, מסר בתגובה להחלטה "לאור העובדות אנחנו דורשים את הריסת ביתו של המחבל עד היסוד ללא דיחוי".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ברך על החלטת בית המשפט "הטרור האיסלמי גדל בחממת גידול הכוללת את החברה והמשפחה. אכן יש צורך בטיפול ביד קשה בסביבת המחבל ובבית גידולו. משפחת המחבל ידעה על כוונותיו ולא מנעה את הפיגוע ובכך הם שותפים לרצח הנורא. 

אנו מברכים על ההחלטה לעצור את האח והאם לזמן ממושך. אנו נמשיך ללוות את משפחות הנרצחים במהלך המשפט ולהגיע עימם לדיונים, על מנת לוודא שלא יהיה ויתורים לטרור".

בתוך כך הליך הריסת בית המחבל נמשך בעצלתיים בחסות בית המשפט העליון וצה"ל.

דובר צה"ל מסר לקול היהודי בתחילת השבוע כי למרות בקשת משפחות הנרצחים בברקן, בית המחבל לא יהרס כולו על אף שמשפחתו תמכה בו ולמרות כתבי האישום שהוגשו נגד אחיו ואמו על אי מניעת פשע ושיבוש הליכי חקירה.

"לאחרונה הוגשו כתבי אישום נגד אימו ואחיו של המחבל אשר לא פעלו למניעת הפיגוע", נמסר לקול היהודי מדובר צה"ל. "עם זאת, לא נמצא מקום לשינוי צו ההריסה, זאת מאחר שבהתאם לפסיקת בג״ץ, ניתן להרוס רק את חלקי המבנה בהם למחבל היתה זיקת מגורים."

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד