בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אחים לנשק: הכשרת גדודים מעורבים - אינה מתאימה לגזרה

בארגון אחים לנשק הגיבו לתחקיר צה"ל שפורסם ואמרו כי המסקנה העיקרית צריכה להית בכך ש"גדודים מוחלשים" לא יוצבו בגזרה

  • יח"צ
  • כ"ד אייר תשע"ט - 15:06 29/05/2019
גודל: א א א
הכשרתם לא מתאימה לגזרה. גדוד מעורב (דובר צה"ל)
הכשרתם לא מתאימה לגזרה. גדוד מעורב (דובר צה"ל)

ארגון 'אחים לנשק' הגיב לפרסום תחקיר צה"ל באשר להתנהלות הכח בפיגוע הקשה בצומת אריאל:

"לאחר הפיגוע הקשה צפו טענות בדבר יכולתו של הכח שהיה במקום לתת מענה לאתגרי הטרור בגזרה מעין זו. הכשרתו המבצעית של גדוד התותחנים המעורב בדומה לגדודים מוחלשים אחרים שהוצבו לאחרונה בגזרת יו"ש כמו קרקל, אינה מתאימה לאופי הלחימה בגזרה זו ונוגדת את הצהרות צה"ל שהגדודים המוחלשים צריכים להיות מוצבים בהגנת גבולות שלום", אומרים בארגון.

בנוסף הזכירו באחים לנשק את הדו"ח שפרסם הארגון לאחרונה אשר חשף מחדלים בדבר כישורתם והתנהלותם של הגדודים המעורבים בשטחי יהודה ושומרון.

"הדו"ח שלנו שהתפרסם בימים האחרונים חושף טפח מהמצב המדאיג הקיים כאשר הגדודים המוחלשים מוצבים בגזרה. אנחנו שמחים שמסקנת התחקיר של צה"ל תומכת את מסקנות הדו"ח שלנו ומהצהרת צה"ל ש"ינקטו פעולות לשיפור כשירות הלוחמים" כלומר לא יוצבו גדודים שאינם מוכשרים למשימות כאלו באזור.

הניסוי הזה נכשל ואנו מצפים שצה"ל יפעל על מנת להשיב את הבטחון לתושבים המודאגים מהנתונים שהוצגו בדו"ח ובתחקיר צה"ל, ולא יציב גדודים מוחלשים ביו"ש. אנו שבים ומשתתפים בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהם, מאחלים החלמה לפצוע ומתפללים לשלום חיילי צה''ל באשר הם" מסרו.

נזכיר כי דו"ח חדש שפירסם בימים האחרונים ארגון 'אחים לנשק' מעלה תמונת מצב בעייתית בנוגע לתפקודם של הגדודים המעורבים המשרתים באזור יהודה ושמרון. משיחות שערכו מחברי הדו"ח עם קציני צה"ל, עם גורמים במערך הביטחון האזרחי ועם רכזי ביטחון באזור איו"ש עולה תמונה מדאיגה בדבר כשירותם ותפקודם המקצועי של גדודים אלו במהלך פעילותם המבצעית בשטחי איו"ש. ממצאי הדו"ח מעלים כי שיבוץ דווקא גדודים אלו בגזרת איו"ש, המועדת לפיגועים פוגעת בביטחון האזור ומסכנת את חיי האזרחים הגרים באזור.

הדו"ח מביא תחקירים שנערכו עם קצינים במילואים ועם אנשי בטחון בישובים באיו״ש, בהם הוצבו הגדודים המעורבים לתעסוקה מבצעית ולמשימות בט"ש. המרואיינים בתחקירים התייחסו לפעילות המבצעית של הגדודים המעורבים עימם פעלו או נחשפו לפעילותם ובהם: גדוד לביא הבקעה, גדוד אריות הירדן, גדוד קרקל, וגדודי חילוץ והצלה של פיקוד העורף.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד