בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנאשמים המרכזיים בניסיון הלינץ' בקוצרא - אב ובנו

לאחר שמוחמד ואדי הואשם בניסיון רצח, אביו איברהים מואשם בתקיפה. האב נעצר במסגרת גל המעצרים השני

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג טבת תשע"ח - 08:46 10/01/2018
גודל: א א א
מעניקים טיפול רפואי לפצוע
מעניקים טיפול רפואי לפצוע

התביעה הצבאית הגישה היום (ג') לבית המשפט הצבאי בסאלם, שני כתבי אישום נוספים נגד מעורבים בניסיון הלינץ' בילדים שטיילו סמוך לקוצרא ונלכדו במערה.

מהודעת הצבא עולה כי כתבי האישום הוגשו נגד אבראהים ואדי, ורזק אבו רידה. אבו רידה הואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות, ואילו ואדי הואשם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש. השניים הואשמו גם בעבירות נוספות.

 עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה הצבאית את הארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם. בצה"ל אומרים כי בימים הקרובים יוגשו שני כתב אישום נוספים בפרשה.

לקול היהודי נודע כי אברהים ואדי הוא אביו של מעורב אחר בתקיפה, מוחמד ואדי, נגדו הוגש לפני מספר שבועות כתב אישום בגין ניסיון לגרימת מוות בכוונה (עבירה המקבילה לניסיון רצח) ועבירות נוספות. הבן הטיח על פי האישום אבן גדולה מטווח אפס בראשו של האב המלווה שנלכד עם הילדים במערה, ופצע אותו.

האב מואשם גם כן על חלקו באירוע, וכעת השניים עצורים. האב נחשב לדמות מוכרת בכפר, ובדיקת הקול היהודי העלתה כי היה מעורב בשורת אירועי חיכוך נוספים עם חיילים. הוא קרוב משפחתו של עבדאללה ואדי, ראש מועצת הכפר קוצרא, ומי שבעצמו היה בשטח במהלך האירועים.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד