בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איך זה לחטוף אבנים כשאתה בכביש מהיר?

תושב השומרון שהותקף באבנים על ידי ערבים תוך כדי נסיעה על כביש מהיר משחזר את החוויה ואומר: "זה היה יכול להיגמר אחרת"

  • דוד אור שחר
  • כ"ז טבת תשע"ט - 08:03 04/01/2019
גודל: א א א
רכב שהותקף באבנים. ארכיון (צילום: עדיאל שטרן TPS)
רכב שהותקף באבנים. ארכיון (צילום: עדיאל שטרן TPS)

רפאל ליבור, נשוי ואב לילדים תושב היישוב יצהר שבשומרון נסע אמש על ציר גלעד בדרכו הביתה והותקף באבנים על ידי פורעים ערבים.  בפוסט שכתב בפייסבוק תיאר ליבור את החוויה אותה עוברים רבים מתושבי יהודה ושומרון מידי יום.

"היום, אשתי היקרה ואני נסענו למרפאה בעמנואל, וחזרנו בשלום ברוך השם. מגניב, לא?", פתח ליבור את הפוסט שנשמע שגרתי אך הוסיף, "זה היה יכול להסתיים אחרת".

"בדרך חזור, אחרי שעברנו את חוות גלעד, אני ראיתי שלשה בחורים ערבים עומדים על הצוק מעל הכביש, לא קלטתי מיד מה מדובר, ואז שלשתם ביחד זרקו עלינו אבנים. מיד צעקתי לעצמי, וכיווצתי את הראש לתוך הכתפיים, כאילו שזה יעזור לי.
אבן אחת פגעה באוטו.

הסתכלתי במראה, והיה צמוד אלי מאחורה רכב מרצדס שחור עם לוחית זיהוי לבנה (פלסטינית), הרכב מאחורי זיגזג וכמעט איבד שליטה. אני עצרתי אחרי 200 מטר, ומיד התחלתי בשידור חי כדי לנסות להראות לעולם מה זה לחטוף אבנים. זה לא נעים.
השידור חי היה דווקא נעים מאוד.

זה שהיה צמוד אלי מאחורה רכב ערבי, לא מנע מהמחבלים לזרוק אבנים. לא מעניין אותם. הם רוצים לרצוח יהודים, אם בדרך הם ירצחו גם ערבים, זה לא משנה להם.

לא קרה לנו כלום. אפילו הרכב לא ניזוק. אבל, האבנים היו בגודל של תפוז גדול, אם זה היה פוגע בשמשה הקדמית, זה היה מנפץ אותה בוודאות. אם זה היה פוגע בי כשנהגתי, אז אתם הייתם עכשיו בלוויה שלנו (או בהפגנה בצומת), והמערכת היתה אומרת שסך הכל מדובר בתאונה.

אחרי שעצרתי, חזרתי לראות איפה הם, והם ברחו. אז יש לי משהו להגיד לכם פחדנים קטנים, אתם לא תנצחו אותנו בחיים", סיים ליבור.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד