בע"ה ט"ז כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפי ערבים התפרעו בגבול עזה

אלפי ערבים השתתפו אתמול בהתפרעויות על גדר הרצועה ונערך משט טרור - אישום נגד מחבל חמאס שהיה שותף לחפירת מנהרות וזרק רימונים על חיילים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' טבת תשע"ט - 12:30 11/12/2018
גודל: א א א
רימונים וסכינים שנתפסו אצל ערבים שניסו לחדור את הגבול  (דוברות המשטרה)
רימונים וסכינים שנתפסו אצל ערבים שניסו לחדור את הגבול (דוברות המשטרה)

למרות השקט שנדמה כי השתרר בגבול עזה ההתפרעויות האיזור נמשכות. כ-5,000 מתפרעים ערבים התפרעו אתמול על גבול הרצועה. הערבים יידו אבנים בקבוקי תבערה מטעני חבלה ורימונים לעבר הכוחות. כמו כן דווח על תיק חשוד שהניחו ערבים סמוך לגדר. התיק נוטרל על ידי כוחות צה"ל. ביישוב באר גנים אותרו בלונים שעליהם היה מחובר דגל פלסטין. ככל הנראה הופרח על ידי ערבים מעזה.

 כמו כן אמש קיימו ערבים משט מעזה לכיוון חופי ישראל באיזור זיקים. את המשט ליוו כוחות מחיל הים ומנעו ממנו להיכנס לשטח ישראל. 

הפרקליטות הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד מחבל חמאס טאהר מטר, בן 23 מרתועת עזה, המייחס לו 13 אישומים בגין ביצוע עבירות טרור שונות.

על פי עובדות כתב האישום, במהלך השנה הלועזית 2009 הצטרף הנאשם לארגון חמאס ובמסגרת פעילותו בזרוע הצבאית של הארגון, עבר אימונים צבאיים, ביצע שמירות חמושות בקרבת הגבול בין עזה לישראל, בין היתר במהלך מבצע "צוק איתן", וכן עבד בחפירת מנהרות אשר חדרו לשטח ישראל ובשיפוצן. כמו כן השתתף המחבל יחד עם אחרים בשמירות פתחי מנהרות שכללו חדרי אחסון אמל"ח הכוללים מטעני חבלה, רובי קלאצניקוב, טילים ועוד. הללו נועדו לשימוש המחבלים במלחמתם בישראל.

מעובדות כתב האישום עולה, כי במהלך האביב האחרון, במסגרת התפרעויות ליד הגבול, השתתף הנאשם יחד עם אחרים בהצתת צמיגים, זאת על מנת ליצור מיסוך, דרכו צלפים של כוחות צה"ל לא יוכלו לראות ערבים המתקרבים לגדר הגבול כדי לחבל בה.

 באחת ההתפרעויות חצה הנאשם יחד עם אחרים את גדר הגבול מעזה, וכאשר זיהה בסמוך לגדר חפץ שנחזה להיות מטען חבלה המחובר לחוטי חשמל, חתך הנאשם את חוטי החשמל מהמטען, והשליכו לעבר הגדר, תוך שחשב בליבו כי במידה והמטען יתפוצץ הוא יהפוך שהיד וחבריו לא יפגעו.

לפני כחודשיים, גמלה בליבו ההחלטה למות כ'שאהיד'. את הדבר החליט, כך סיפר לחוקריו, במטרה להגיע לגן עדן ולקבל שם בתולות.

לשם כך, תכנן המחבל לבצע פיגוע כנגד חיילי צה"ל באזור גדר הגבול באמצעות השלכת רימוני היד לעברם בכדי לגרום למותם של חיילי צה"ל.

בלילה בין ה' לו' כסלו בעקבות מותו של חאלד אכרם מערוף, אחיו של חסן מערוף, חברו של הנאשם משירותו בחמאס כתוצאה מהפגזת כוחות צה"ל, הצטייד המחבל בשלושה רימוני יד, קאטר, וסכין ובסמוך לשעה 6:00 בבוקר הגיע לגדר הגבול על מנת להוציא את תוכניתו אל הפועל.

חיילי צה"ל אשר הבחינו בו וביצעו לעברו ירי, הנאשם נשכב על הרצפה והחל לזחול לעברם כשתוך כדי זחילה הוציא את אחד הרימונים שהיו ברשותו, משך את הנצרה ממנו והשליכו לעבר חיילי צה"ל.

משהבחין כי הרימון לא התפוצץ, הוציא רימון נוסף, משך את נצרתו והשליכו לעבר חיילי צה"ל. גם רימון זה לא התפוצץ. בשלב זה הוציא הנאשם את הרימון השלישי שהיה ברשותו, ניסה למשוך את הנצרה אך לא הצליח לעשות כן והשליך את הרימון לעבר החיילים כשהוא נצור.

מיד לאחר השלכת הרימון השלישי, קם המחבל על רגליו וניסה לברוח לכיוון רצועת עזה. חיילי צה"ל ביצעו ירי לעבר הנאשם על מנת למנוע בריחתו, הנאשם נורה ונפגע בידו וסמוך לאחר פציעתו זו נלכד על ידי חיילי צה"ל.

הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

צפו: המשט אתמול (קובי ריכטר TPS)

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד