בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדרך לברית המילה: איתמר בן גל נרצח בפיגוע

איתמר בן גל הי"ד מהר ברכה, אב לארבעה ואיש חינוך, עשה את דרכו לשמחה משפחתית בזמן שערבי התנפל עליו ורצח אותו בצומת אריאל. המחבל נמלט

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' שבט תשע"ח - 16:30 05/02/2018
גודל: א א א
איתמר בן גל הי"ד מכניס את בנו בבריתו של אברהם אבינו לפני כחצי שנה (צילום: יצחק מלמד)
איתמר בן גל הי"ד מכניס את בנו בבריתו של אברהם אבינו לפני כחצי שנה (צילום: יצחק מלמד)

הותר לפרסום כי איתמר בן גל מהר ברכה נרצח בפיגוע הדקירה בצומת אריאל בשעות הצהריים. הלוויתו תיערך מחר (ג') בשעה 10:00 בהר ברכה.

איתמר, אב לארבעה, איש חינוך ששימש כמחנך בישיבה התיכונית בגבעת שמואל ולימד בישיבת הר ברכה, היה דמות מוכרת ואהובה בישוב. הוא נרצח בעת שעשה את דרכו לברית של אחיינו בהר ברכה, אך בני המשפחה נאלצו לערוך את הברית בסיטואציה נוראית לאחר היוודע דבר הרצח.

בזמן שהמתין בתחנת ההסעה בצומת אריאל, התנפל עליו ערבי ודקר אותו באמצעות שני סכינים. מסרטון מצלמות האבטחה שהופץ מהמקום עולה כי המחבל ירד ממונית ערבית שהגיעה מכיוון צומת תפוח.

איתמר נאבק במחבל והצליח לרוץ לעבר הכיכר הסמוכה כאשר המחבל דולק אחריו, והתמוטט. צוותי הצלה ניסו לבצע פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותו בדרך למרכז הרפואי בילינסון. הוא הותיר אחריו אשה, מרים, מחנכת בישוב הר ברכה, וארבעה ילדים, הגדולה בכיתה א'.

בישוב הר ברכה הופצה הודעת האבל על הירצחו של איתמר: "וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'. בית הר ברכה והישיבה המומים, אבלים וכואבים על הירצחו של ידידנו אהובנו הרב איתמר בן גל הי''ד. מחנך מסור ואב ל-4 ילדים".

צילום: מזירת הפיגוע: הלל מאיר TPS

על פי הדיווחים, קצין צה"ל שהבחין במחבל בעת שהיה בנסיעה, התנגש בו, אך הוא הצליח לקום ולהימלט לעבר הכפר כיפל חארס הסמוך. כוחות גדולים של צבא ויחידות מיוחדות הוקפצו למקום והחלו בסריקות באזור. 

לאחר הפיגוע פתחו כוחות הצבא והמשטרה את הכביש לתנועת ערבים באופן מיידי. שלושה יהודים ובהם צבי סוכות מנכ"ל תנועת עוצמה יהודית נעצרו בחשד שניסו לחסום לערבים את הנסיעה בזירת הפיגוע.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד