בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלאור אזריה: "אספר לכם את האמת"

החייל שהורשע לאחר שחיסל מחבל בחברון, מבקש לחשוף את סיפורו המלא. "הסיפור שלי לא קשור רק לאלאור אזריה האדם, אלא לתופעה חמורה הרבה יותר"

  • תוכן שיווקי
  • כ"ב אדר ב תשע"ט - 08:44 29/03/2019
גודל: א א א

"הרבה מאוד אנשים יעשו הכל כדי שלא אוכל לספר לכם את האמת", אומר אלאור אזריה במסגרת קמפיין גיוס כספים לספר החדש אותו עתיד לפרסם בתחילת השנה הבאה. שם הספר: "מחושך אל אור – ירייה אחת בחברון".

לדברי אזריה, "הסיפור שלי לא קשור רק לאלאור אזריה האדם, אלא לתופעה חמורה הרבה יותר: קשירת ידי לוחמים בשם ערכי 'בצלם' והקרן החדשה, בגיבוי שופטי בג"ץ. בטווח הארוך יש בכך פגיעה ישירה בחוסן הלאומי".

בספר יחשוף אזריה את הצד שלו מאירוע הירי בחברון, שבעקבותיו נכנס לכלא ושוחרר לפני כשנה. בחלקים שמתפרסמים כאן מהספר מספר אזריה על האיומים שקיבל על חייו, על בוגי יעלון והמפקדים שחרצו את דינו, ועל הסיוט שעבר יחד עם משפחתו.

בתחילת ספרו מתאר אזריה כיצד שר הביטחון לשעבר, בוגי יעלון, החל את מחול השדים נגדו. "הכל מתחיל ונגמר בשר הביטחון והרמטכ”ל לשעבר בוגי יעלון, המפקיר הראשי. האיש שמיהר להאשים אותי כדי לא “להתסיס” את השטח ולקבל ליטופים מהעולם", אומר אזריה. "יעלון, כמו גם הרמטכ”ל לשעבר, קרסו תחת הלחץ של סרטון ערוך, מגמתי ושקרי של ‘בצלם’ – ארגון ששם לו מטרה להפוך את לוחמי צה”ל למפלצות. אגב בצה”ל לא טרחו להשיג את הסרטון המקורי, לפני שנערך. “לא רלוונטי” הם הסבירו לנו. הצלם של הסרטון, עמאד אבו שמסיה, אמר אחרי האירוע שהוא מקווה ש’בזכותואשפט בבית הדין לפשעי מלחמה בהאג. הוא גם הביע תמיכה במחבל שביצע פיגוע נגד חיילים בבית אל זמן קצר אחרי הירי שלי. לעדות שלו נגדי, בבית הדין של צבא הגנה לישראל, תומך המחבלים הזה הגיע כשהוא מסמן באצבעותיו תנועת ‘וי’, ניצחון. זה הטיפוס שהכניע את יעלון והרמטכ”ל".

   | האם באמת נערך תחקיר לאחר אירוע הירי בחברון?

לדברי אזריה "יעלון, בכמה משפטים ספורים חרץ את דיני וקבע שמשפט צדק כבר לא אקבל. עד היום הוא מכנה אותי “החייל שסרח”. איך הוא קבע ש”סרחתי”? בנאום בכנסת הוא דיבר על “תחקיר” שנערך בשטח מיד לאחר האירוע. רק מה, מח”ט חברון באותה תקופה, אל”מ יריב בן עזרא, הודה שזה לא נכון לקרוא לזה תחקיר. זה בירור ראשוני”. ה’תחקיר’ נערך בכלל בערב, ולא בנוכחותי. גם כן תחקיר.

יעלון גם סיפר עד כמה הוא “גאה בזה שהמ”פ הצביע על אירוע חריג”. משפט יפה, אבל לא נכון. קודם כל אותו מפקד פלוגה, תום נעמן, אמר אחרי האירוע ש”אין בי טיפת רוע”. לתשומת לבו של שר הביטחון לשעבר.

בניגוד לדבריו של יעלון מ”פ נעמן דווקא לא דיווח לאף אחד על הירי. הוא אפילו אמר לי כמה דקות לאחר האירוע שלא לדבר על המקרה. המשכנו בשגרת היום, ואבטחתי את העדלאידע בחברון. אם אני כזה מסוכן ופרא אדם, איך אפשרו לי להמשיך להחזיק נשק ולשמור על התושבים, שעות אחרי הירי? ובאמת, לא חשתי בלחץ מיוחד. עובדה: ב-12:07 בצהריים, כמעט ארבע שעות אחרי הירי ועוד לפני שנודע על סרטון ‘בצלם’, כתבתי לאבא שלי מסרון: “הכל בסדר אבא יש פה עדלאידע, מאבטחים אותה“. ככה נשמע מישהו שמרגיש שעוד רגע מצ”ח באים לעצור אותו?

המ”פ שזכה לשבחים מיעלון לא רק סתר את עצמו בעדויות השונות, אלא גם פקד עלי הוראה בלתי נסבלת: לאסוף את המוח של המחבל מהכביש. בתקשורת כמובן ניסו להציג אותי כשקרן, להגיד ש’פתאום’ נזכרתי בסיפור של המוח – אבל האמת היא שימים ספורים אחרי התקרית המ”פ ביקר אצל ההורים שלי, והוא בעצמו הודה שפקד עלי להרים את המוח. אחרי שתום אישר שהורה לי לאסוף את המוח של המחבל, ההורים שלי היו מפורקים. אמא שלי התחילה לבכות ושאלה אותו איך היה מגיב אם היו אומרים את זה לבן שלו. אבא שלי אמר לתום שהוא חטף ממנו “נוקאאוט”. ואני? שלוש שנים עברו מאז, אבל התמונות עדיין מלוות אותי. עדיין לא התאוששתי מהטראומה.

אם יש משהו נכון שהמ”פ אמר זה שאם לא היה מתפרסם הסרטון של ‘בצלם’, היו מקסימום מעמידים אותי לדין משמעתי. בלי מצ”ח, בלי משפט בקריה עם עיתונאים מאל ג’זירה ומבלי שיעלון ישווה אותי לדאעש".

   | "זה עלול לקרות גם לכם. הצטרפו עלי לצאת מחושך אל אור"

אזריה מבקש בימים אלו לגייס מהציבור 150 אלף שקלים על מנת לממן הוצאת ספרו החדש. "אף אחד לא יכול לדמיין מה עברתי בשלוש השנים האחרונות", הוא אומר. "אני יכול לספר לכם שהיו מקומות עבודה שרצו אותי, אבל הודיעו במפתיע אחרי כמה ימים שזה לא אפשרי. למה? לא יודע. אני רק יכול להגיד שאני לא עשיתי משהו שיגרום להם להתחרט. אולי מישהו אחר גרם להם להתחרט. אבל עכשיו מצאתי בית חם ועבודה שאני מאוד אוהב, בתחום המזון. לא יצליחו לשבור אותי".

אזריה  מסכם: "למרות הכל ואחרי הכל אני ממשיך לאהוב את צה”ל ואת המדינה, ונושא בגאווה תעודת ‘לוחם מילואים’. דווקא בגלל שאני בא מאהבה, חשוב לי שאנשים יכירו את הסיפור שלי ממקור ראשון. אולי זו קלישאה, אבל הסיפור (או יותר נכון – הסיוט) שעברתי יכול לקרות גם לבן שלכם, לאחיין שלכם או לכם, בין אם אתם משרתים בסדיר או במילואים. אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע שלא ישאיר אתכם אדישים לשנייה אחת, ובסופו אני מקווה שגם אני אצא מחושך אל אור".

לרכישה מוקדמת של הספר, שתסייע להוציאו לאור >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד