בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלמגור לטראמפ: השלום יגיע כשתהיה הרתעה

ראשי ארגון אלמגור שלחו מכתב לנציגי טראמפ בו דרשו לחדול מדיבורים על הסכמים עם הערבים. "כל בקשת שלום מגדילה את יצר המלחמה של האוייב - צריכים הרתעה"

  • דוד אור שחר
  • כ"ו אלול תשע"ח - 10:08 06/09/2018
גודל: א א א
 (דובר צה"ל)
(דובר צה"ל)

בארגון נפגעי הטרור אלמגור קוראים לממשל טראמפ לזנוח את הנסיונות להסכם עם הערבים. את הדברים אומרים באלמגור בעקבות מאמר שפרסם לקראת ראש השנה שליחו של טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט.

במכתב שנשלח אליו החתום על  ידי ראשי אלמגור סא"ל מאיר אינדור וד"ר אריה בכרך שהינו אב שכול, כתבו השניים כי דיבורים שונים על הסכמי שלום עם הערבים מעולם לא הביאו לשלום אלא אך ורק עוררו את תאבונם של הערבים לכן הפתרון היחיד שיביא את השקט היה ההרתעה.

"עד כה עצם הנסיונות לשלום עם הפלסטינים הביאו רק לשכול ויגון. לכן אנו בניגוד לתפילתך בראש השנה לשלום, אנו מתפללים רק לשקט ובטחון.  שבענו נסיונות שלום על גבינו שהביאו מאז הסכמי השלום של אוסלו ליותר מ-1700 קורבנות  ואלפי פצועים - מרגע שנתנו לרש"פ אחיזה בשטח. שום שלטון זר לא יבטיח את בטחון אזרחי ישראל. 

גם לא של הירדנים בקונפדרציה שהצעתם לעשות עם  הפלסטינים. להיפך הנסיון להביא את הירדנים לתוך הקלחת הפלסטינית יקנה לנו עוד אויב ויחמיר את מצבנו.

בשעת משבר ביננו לפלסטינים תעמוד ירדן -שבה רוב אזרחיה פלסטינים- לצידם של אחיהם הפלסטינים ביו"ש, אבל הפעם עם צבא מערבי מסודר.

אסור לתת להם שום סיבה לאחיזה צבאית ביהודה שומרון. ג'ייסון, סיימת את קריאתך לחג לשלום בשלש שפות (עברית אנגלית וערבית).  צר לנו  שלשפה הערבית אין לך הרבה קונים בצד הפלסטיני. כי בעודך "מדבר שלום" - "המה למלחמה". הבה נתפלל רק לדבר אחד שכתוב  בתפילת ראש השנה: "וְרָאוּ כָּל עַמֵּי הָאָרֶץ כִּי שֵׁם יְהוָה נִקְרָא עָלֶיךָ וְיָרְאוּ מִמֶּךָּ".

בדגש על שני המילים "וְיָרְאוּ מִמֶּךָּ". אם הם יחששו מאיתנו גם שלום ישרור בארץ. בינתיים כל פרסום ובקשה מהם לשבת איתנו מגדיל להם את התיאבון ואת ייצר המלחמה בחושבם שאנו הצד החלש. כפי שאמרו קדמונינו וגם רבני הדור האחרון : "עצם הדיבור עימהם על פשרות ונסיגות הוא תחילת בריחה" בדיוק מה שהיה בהסכמים עימהם לפני 25 שנה באוסלו. ומי יודע מר גרינבלט, אם לא לעת הזאת הגעת למלכות להגדיל את כח ההרתעה  ולבצר את כוחה של ישראל ואת ארצה ולא לנגוס ממנה חלקים. נתנו די והותר . כל שטח שהעברנו אליהם הפך לשטח של טרור .לא עוד!".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד