בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלמגור: "כולם יודעים שזה לא באמת מאסר עולם"

מאסרי עולם נגזרו על רוצחו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד, משוחרר עסקת שליט. אלמגור: ""היעדר עונש מוות למחבל מחייב חשבון נפש"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב תשרי תשע"ח - 15:23 02/10/2017
גודל: א א א
ברוך מזרחי הי"ד על רקע רכבו צילום: הצלה יו"ש ובאדיבות המשפחה
ברוך מזרחי הי"ד על רקע רכבו צילום: הצלה יו"ש ובאדיבות המשפחה

בית המשפט הצבאי בעופר גזר היום שני מאסרי עולם ועוד 16 שנות מאסר על זיאד עוואד, מחבל שהורשע ברצח נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד בערב ליל הסדר תשע"ד, וזאת לאחר ששוחרר במסגרת עסקת שליט.

עוואד חויב על ידי בית המשפט לשלם גם פיצוי כספי בסך רבע מיליון שקלים לבני משפחתו של נצ"מ מזרחי.

בארגון נפגעי הטרור אלמגור המלווה את משפחת מזרחי הביעו ביקורת חריפה על כך שלא נגזר עונש מוות על המחבל.

"הרצח של ברוך מזרחי והעדר עונש מוות והידיעה שמדובר שוב בעונש זמני, מחייב את הדרג המדיני ומערכת הביטחון והמשפט לחשבון נפש כיון שבכל פעם מתגלה מחבל משוחרר נוסף שחוזר לטרור". אומר מאיר אינדור יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" בתגובה על עונש המאסר לרוצחי ברוך מזרחי.

"רק עונש מוות היה מסיים את הפארסה המשפטית ביטחונית שבה מחבל שרצח, שוחרר, ושוב רצח, נענש ב'מאסר עולם' שבאמת לא יהיה לעולם.  כולם יודעים זאת: השופטים, התביעה הצבאית, הנאשמים ומשפחותיהם וארגוני הטרור. גם נפגעי הטרור  יודעים שהמאסר הוא עניין זמני. רק הנרצחים בעצמם הם שנידונים להיות מתחת למצבותיהם דוממים בקבריהם". 

באלמגור קוראים לחשבון נפש לאומי בסוגיית הענישה ומונים מספר עקרונות ענישה שזקוקים לשינוי. הפעלת עונש מוות לרוצחים, צעד שלא מצריך חקיקה אלא הפעלת חוק עונש מוות שקבוע כבר בחוק הצבאי, ולא כפי שניסו לטעון מקורבי שר הביטחון ליברמן בהגישם חוק עונש מוות.

"הגיע הזמן לפרסם וליישם את מסקנות ועדת שמגר שעיקרם: אין שחרור מחבלים המוני. גם ממאפייני הרוצח המבוגר של נצ"מ ברוך מזרחי ורוצח ההמונים היום בלאס וגאס מסתבר שלגיל אין גבול בביצוע מעשי טרור .  
המערכת ניסתה להשתמש בתירוץ כי גילם המבוגר של המשוחררים ימנע בעדם מלפגע, הן מסיבות ​גיל ו​גם מפני שהבינו שזו לא הדרך​ ("גילו את האור"...)​ - אז טעו גם בזה", אומרים ב'אלמגור', ותובעים לקיים כינוס מיוחד בכנסת בעניין מעורבותם של מחבלים ששוחררו בפיגועי טרור.
 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד