בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלמגור: "מערכת הביטחון זקוקה לניעור"

​בפעילות בכפרו של המחבל, החרימו כוחות צבא רובה אויר מאולתר וסכינים יפניות. אלמגור: "איך המחבלים יוצאים חיים?"

  • אלחנן גרונר
  • ב' ניסן תשע"ח - 11:19 18/03/2018
גודל: א א א
כוחות צבא בשכם הלילה (דובר צה"ל)
כוחות צבא בשכם הלילה (דובר צה"ל)

צה"ל פרסם כי הלילה נמשכה פעילות כוחות צבא בכפר ברטעה ממנו יצא המחבל שביצע את פיגוע הדריסה ביום שישי.

מצה"ל נמסר כי במסגרת הפעילות נמצאו "חלקי כלי נשק ורובה אוויר מאולתר", ובתמונה שפורסמה נראה כי הצבא החרים גם שלוש סכינים, אחת מהן סכין יפנית מאולתרת.

בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" קוראים לוועדת חוץ ובטחון לקיים דיון מיוחד בעקבות הפיגוע, שמצטרף לשורת פיגועים מהם המחבל יוצא בחיים.

200 קורבנות ממחבלים משוחררים

 יוסי צור אב שכול מפעילי אלמגור: "אנו סוברים שמערכת הבטחון זקוקה לניעור לאחר שורת פגועים שמהם המחבלים יוצאים חיים ואנו מובילים את בנינו לקבורה".

"ההצהרות של שר הבטחון ליברמן על עונש מוות הם זריית חול בעיני המשפחות השכולות והציבור", אומר צור. "הוא נמנע מלהורות לתביעה הצבאית לדרוש עונש מוות הקבוע בחוק הצבאי ובמקום זאת הוא מספק הצהרות לתקשורת ומוביל חקיקת סרק".

באלמגור דורשים להגביל תנועת מחבלים משוחררים, בעקבות המידע שהמחבל מברטעה שרצח הוא אסיר משוחרר. באלמגור מונים כבר מעל מאתים קורבנות ממחבלים ששוחררו.      

ד"ר אריה בכרך אב שכול מראשי אלמגור: " על ועדת חו"ב להיכנס לעובי הקורה ולהוביל חקיקה ביחד עם ועדת הפנים להגבלת תנועת מחבלים משוחררים.

מחבל משוחרר הוא פצצת זמן. דרשנו הגבלת תנועת מחבלים ששוחררו בעסקת שליט ובשלשת הפעימות, אך עד היום הסוגיה תקועה", אומר בכרך. "את המחיר משלמים האזרחים והחיילים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד