בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלמגור: "משפט צבאי וגזר דין מוות לרוצח"

בארגון אלמגור הודיעו כי יצאו בקמפיין בו ידרשו לקיים את משפטו של רוצח אורי אנסבכר בבית דין צבאי בו ניתן להחיל גזר דין מוות על הרוצח

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תשע"ט - 12:21 10/02/2019
גודל: א א א
עונש מוות למחבלים. הפגנה מחוץ לבימ"ש צבאי צילום: TPS
עונש מוות למחבלים. הפגנה מחוץ לבימ"ש צבאי צילום: TPS

 

ארגון נפגעי הטרור אלמגור פותח בקמפיין להעמיד לדין את רוצח הנערה אורי אנסבכר הי"ד בבית דין צבאי שם ניתן לדרוש עונש מוות ודורש לא להעביר את משפטו לבית משפט אזרחי.

עוד תובעים באלמגור הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית להליכי שחרור של מחבלים  ומעקב אחריהם כמו המעקב המתנהל אחרי עברייני מין מורשעים.

 מאיר אינדור יו"ר "אלמגור" אמר כי   'אנו מודאגים ממגמת הפרקליטות  במשרד המשפטים  להעברת משפטי מחבלים לבתי משפט אזרחיים שם אין עונש מוות וקוראים לשרת המשפטים להפסיק זאת. זה במגרש שלה". 

ד"ר אריה בכרך ויוסי צור אבות שכולים הפעילים בארגון אלמגור אומרים ששוב ושוב רואים איך מחבלים משוחררים מצליחים לחזור לטרור ולהגיע  לטרפם, באופן כמעט חופשי .

"אין גירוש. אין  מעקב אחריהם. אין להם כמעט מגבלות תנועה ואפילו לא צמידים אלקטרוניים. מה שעושים לעברייני מין לא קיים מול מחבלים שמנוע הטרור מתחיל לפעול אצלם עם שחרורם מהכלא", אומרים השניים.

באלמגור מאשימים את  המערכת המשפטית שמתנהגת כאילו נסיון העבר לא רלוונטי עבורם בשל עקרונות של משפט שוויוני ועודף זכויות. 'אבל אין שוויוניות מול מחבלים" ,אומרים באלמגור
"אנו נעשה מאבק למען זכרה של  אורי שאורה כבה ולהשבת הכבוד הלאומי וכושר ההרתעה', אומרים באלמגור".
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד